Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2]   Dolů
 
Autor Téma: Odejít do Rakouska nebo ne?  (Přečteno 275396 krát)
beruska121



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #15 : Květen 09, 2013, 03:42:47 pm »

Na téma personálky:
Příjmou vás na HPP.Nepřemýšlíte dál a berete to jako doma.Oni vám ale neřeknou že je to jenom třeba na jeden kšef když jim teče do bot.Pokud je personálka dobrá tak se snaží zajistit práci dál.Jsou to přece její peníze.Nikdy vám to ale nezaručí.Pokud jste na pracáku tak se musíte odhlásit i u zdravotní pojišťovny,nebo si pojištění platit sám.Po návratu a skončení zase problém. U 1 nebo E 301 obrovský problém.Rakousko je momentálně asi ve srabu.Není tam práce a jednání personálek je ragedie.Pozor na to.
Zaznamenáno
Matonka



Karma: -27
Příspěvků: 23


« Odpověď #16 : Květen 13, 2013, 06:53:23 pm »

Myslíte, že situace je teď v Rakousku co se týče nabídek práce, vážná? Ono i v ČR je to nyní na kočku.
Jak je to s mírou nezaměstnanosti v Rakousku, je to tak nějak rovnoměrné nebo jsou regiony, kde je to těžší  než jinde? (Př: Praha x Ústecký a Moravskoslezský kraj..?)
Zaznamenáno
Karel 45
Host
« Odpověď #17 : Květen 17, 2013, 09:09:32 am »

Takze,pokud se nedej boze dostanete na pracak,jste automaticky v Rakousku zdravotne pojisten a tyto mesice,se vam zapocitavaji jako tzv. nahradni mesice do duchodu+urcite ulevy,at se to tyka jizdneho na MHD ci placeni receptu.

Jinak situace je dosti kriticka a i spatne placene prace (stavby,pecovatelske prace,restaurace atd.) uz jsou tezko k sehnani.Nevim jaka je situace ve Vidni,k tomu by se mohl vyjadrit nejaky Videnak,ale v Hornim Rakousku je to tu ted na h....o.
Zaznamenáno
Vadim



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #18 : Září 07, 2013, 12:39:14 pm »

Dobrý den, jsem tady nový (na fóru), a rád bych dostal nějaké další informace o prci v rakousku, respektive mi jde o to že němčinu mám zatím základní, nyní mě čeká ještě rok večerní školy tohoto jazyka. Jaká je šance najít práci s horší němčinou za to  celkem dobrou angličtinou? Mám titul Bc. a dvou letou praxi s obchodováním s Čínou a řízením různých malých projektů takže trochu i management. Nemusím hned na začátku chytit práci v oboru, spíš se tam začít postupně prokousávat dopilvoat jazyk ale hlavně, vypadnout odsud... nemusím být boháč jen se časem prokousat do střední vrstvy, moci si koupit jídlo aniž bych musel hledět na ceny v obchodě. :-) Tady mě platí mizerně a všechno je drahé. Přednsotně bych asi rád pracoval ve Vídni, ale ve finále je to jedno, jestli to budou Korutany nebo štýrsko. :-) Každý tip mi pomůže.

PS.: Něco málo mám našetřeno, rozhodně nemám v plánu jed do Rakouska s prázdnou kapsou, a pracovat jsem ochotný taky víc než dost. :-)
Zaznamenáno
Jolana Ranz
Never nikomu jen sam sobe.



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #19 : Listopad 23, 2013, 02:29:39 pm »

 Úsměv
« Poslední změna: Září 01, 2015, 11:29:36 pm od Jolana Ranz » Zaznamenáno

Vsechny smlouvy si pred podpisem nechat posoudit.
Jolana Ranz
Never nikomu jen sam sobe.



Karma: 0
Příspěvků: 23



« Odpověď #20 : Září 01, 2015, 11:32:38 pm »

Praci je nyni velmi tezke najit. Vse jen kolem minima 1300-1500 EUR hrubeho.
Pecovatellky, atd. mozny profil na www.betreut.at, www.betreut.de, www.betreut.ch.
Zaznamenáno

Vsechny smlouvy si pred podpisem nechat posoudit.
Stran: 1 [2]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |