Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Vratenie dani v Nemecku  (Přečteno 137076 krát)
lucifer66



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Únor 17, 2013, 11:25:51 am »

zdravim ako to je s vratenim dani?
v DE som od 15.7.2012 , mam narok na nejake vratenie dani  odvodou? viete mi poradit nejaku firmu ktora to robi a mate snou dobre skusenosti? tu pripadne na mail (vampy[at]centrum.sk)

a este taka podotazka k danovemu priznaniu do 15.7 som bol na slovensku nezametnany, takze ako to je s danovym priznanim? co priznavam tu a co na slovensku?
dik
« Poslední změna: Listopad 28, 2013, 08:14:29 pm od David » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #1 : Únor 18, 2013, 11:10:08 pm »

Podle toho že to budeš mít dohromady i se SR, doporučoval bych to nechat na něm. daň. poradci. Já bych se do toho sám nepouštěl.
Pokud chceš trochu ušetřit a nechce se ti najmout prvního komerčního daňového poradce, vygoogluj si Steuerhilfe ve tvém městě. Oni musí jet své odměny podle celostátních tarifů (podle tvého příjmu). To najdeš taky na netu. Např. tvá roční mzda 30.000- 40000 EUR = odměna steuerberaterovi dle tabulky 115 EUR ročně vč. vyhotovení danového přiznání. Navíc vede veškerou komunikaci s Finanzamt, popř. ručí i za vzniklé chyby atd.
Petr
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #2 : Únor 20, 2013, 08:56:02 pm »

První rok jsem byla u poradce, to mi vrátili nejvíc, protože jsem část roku pracovala v ČR.

Druhý rok jsem si daně dělala sama, protože jsem věděla, že nárok mám na cca 60 eur a za poradce bych platila aspoň 150.

Tento rok jdu zase za poradcem, protože jsme měli svatbu a teoreticky bysme měli dostat hodně peněz zpátky /manžel nepracuje/, ale uvidíme.

Mimochodem, co vše do dáváte do daní? Dáváte tam třeba cesty do ČR? I když v ČR nevlastníte nemovitost? Nebo telefony a internet? Každý mi tvrdí něco jiného, i poradce.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Únor 20, 2013, 09:40:30 pm »

Kalkulka: Prijde mi ze nekdo odflakl uz ten rok, kdy ti chteli vratit tech 60 EUR. Pokud jsi byla v tride I, slo bez vetsi namahy vyrazit par set (ne moc, ale lepsi nez nic). Prijde mi,z e nebydlis v Bavorsku...ale urcite i u vas bdue neco podobneho jako "nase" Lohnsteuerhilfe Bayern. Ti berou nejakych tech 160, podle platu a vedi, co delaji.
Kazdopadne do doby, nez za tebou pritel prijel (kdy to bylo?) jsi mohla vyuzivat "vedeni dvoji domacnosti". K tomu neni treba v CR byt vlastnit, staci ho mit pronajaty a dokazat, ze "zije" - tedy ze tam paltite inkaso, telefon apod. Pak se do nakladu dava urcite "kilometrovne" za jednoduchou cestu. Mne to pri nizsim nez tvem platu delavalo naklady ca. 15000 EUR mesicne a 5-6000 vratku rocne.
Nejpozdeji po svatbe bude finacak predpokladat, ze se stredobod tveho zivota nachazi zde a dvoji domacnost prestane uznavat. Ovsem pozor - do dne svatby, resp. pristehovani pritele (na tom se bude dat kreativne pracovat) ti tu dvoji domacnost nejspis jeste uznaji. To nejsou jsou penize k zahozeni!

Jinak se do nakladu se da dat ledacos, telefon a internet doma jen podilem a kdyz prokazes, ze z domu nejak smyslupne pracujes. Ale pro mne jako informatika tam napriklad urcite jde veskery IT a kancelarsky material apod. Pro tebe urcite cokoliv, co zavani odbornou literaturou...ty kancelarske veci nejspis taky.
Zase - myslim, ze ten poradec bude mit par napadu Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #4 : Únor 20, 2013, 10:55:30 pm »

Ak v Nemecku pracujes nepretrzite celych 12mes nevratia ti povecine ani cent..ako nahle pracujes len napr 10mes v roku ci menej skoro vsetko ti vratia..co stoji na lohnsteuererkläerung v kolonke steuer...najviac steuer platia slobodny ludia ..ale v Nemecku aspon mne to nevadi,lebo tie peniaze su tu vcelu rozumne prerozdelene.

Mne to kamarat pomoze vypisat a usetrim tym peniaze...po vecine cca 90euro by zato zobralo steuerbüro...
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Únor 21, 2013, 01:17:22 am »

Hary, ja v Nemecku pracuji nepretrzite uz mnoho let a s dvoji domacnosti jsem dostaval zpet tisice, ted aspon stovky... Tedy samozrejme nejde o zadne "vraceni", ale snizeni dane z prijmu o uznatelne naklady...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #6 : Únor 21, 2013, 09:52:50 am »

ja pisem so skusenosti mojho brata a seba..ked som nepretrzite celych 12mes pracoval nic som spätne nedostal...ked som 1mes v roku bol bez prace a pracoval 11mes uz mi vratili vsetko..
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #7 : Únor 21, 2013, 07:56:07 pm »

Kleena: Jsem v Sasku. U poradkyně jsem byla první rok. Řekla mi, že byt v česku musíš vlastnit! Nestačí prý pronájem, chtěla vidět doklad o vlastnictví bytu, ten jsem samozřejmě neměla. Možná jsem narazila na blbou poradkyni, nedivila bych, mám ve všem smůlu.

Němcům na daních taky nic nevrací, proto hodně němců přiznání vůbec nedělá. Tím, že tu v podstatě jako Němec jsem, tak jsem měla opravdu nárok na těch cca 60 eur, nechtěla jsem podvádět.

Kamarádka je vdaná, ale manžel pracuje v česku a ona za ním jezdí, těm vrací na daních minimálně 7000 eur, mají společně vedenou domácnost v česku.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #8 : Únor 23, 2013, 12:52:47 pm »

Finanzamt Ta moze vyzvat aby si zdokladovala ake mas prijmy..to sa stale mojej kamaratke ktora je v Mnichove na materskej dovolenke..spätne..ozvali sa preto,lebo maju zaplatit Finanzamtu 700euro...Finanzamt v Nemecku nezabuda ak ste mu nieco dlzny...ak je vam on nieco dlzny hraju mrtveho chrobaka  Škleb Škleb Škleb
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #9 : Květen 31, 2013, 04:31:08 pm »

Hary, ja v Nemecku pracuji nepretrzite uz mnoho let a s dvoji domacnosti jsem dostaval zpet tisice, ted aspon stovky... Tedy samozrejme nejde o zadne "vraceni", ale snizeni dane z prijmu o uznatelne naklady...

No, to znamená, ze si v CR platis pronajem bytu nebo tam neco vlastnis, ne? Jinak neprokazes dvoji domacnost. My byli u poradce znovu tento rok a rekl, ze pronajem pokoje u rodicu nestaci, musi to byt cely byt.  Tim padem si nemuzeme dat do dani ani cesty do CR, nic, takze mé danove priznani na 60 euro minuly rok bylo v poradku... My do CR ale stejne temer nejezdime, cca. 4 krat za rok s jizdenou Europa Tschechien, tak nas to tak netrapi (myslim ty proplacene cesty).
Zaznamenáno
mojza



Karma: 0
Příspěvků: 3


« Odpověď #10 : Říjen 17, 2013, 09:33:12 pm »

Zdravím . Chtěl jsem se zeptat jestli má někdo zkušenost s daňovým poradcem jménem EDEL a je z Klatov . Jsme u něj tři a žádnej jsme od něj nic neviděli . A jen výmluvy a kecy . Byl bych docela rád kdyby mě něco už konečně vrátily .
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #11 : Říjen 17, 2013, 10:25:00 pm »

Odpracoval jsem 2 měsíce a pár dní a zbylých 10 měsíců bude nemocenská. Nemáte s tím někdo zkušenost? Bude mi něco vráceno?
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #12 : Říjen 19, 2013, 11:41:11 pm »

Honzo,
je to dost konkrétní a specifický dotaz, který ti může zodpovědět jen daňový poradce. Doporučuji.

Pro pořádek, znova:
1. vrácení části zaplacené daně z příjmu záleží na tom, jaké můžeš doložit náklady související s výkonem zaměstnání (doprava do práce, nákup prac. oblečení, pomůcek, pokud jsi ženatý a máš ženu v ČR - náklady na dvojí domácnost atd atd....)

2. Nic z tvé situace my tady nevíme, proto těžko radit.

3. V každém případě - z tvých 2 výplatnic vyčteš kolik jsi zaplatil na dani. Odměna Steuerberaterovi přes Steuerhilfe bude dělat cca 50-60 Eur, v tvém případě. Pak jen čekat kolik ti přijde zpátky, ale na základě co daň. poradci doložíš viz. ad.1

4. Pokud máš Steuerklasse 1, je podání daň. přiznání dobrovolné. U Steuerklasse 3 je to ze zákona povinné.

5. S nemocenskou to moc společného mít nebude
« Poslední změna: Říjen 20, 2013, 12:38:06 am od petr69 » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #13 : Říjen 20, 2013, 08:04:24 pm »

Jestli to dobře chápu, tak můžu uplatnit cestu domů do čr každý týden? Pracoval jsem jako LKW fahrer od pondělí do pátku a každý pátek jsem jel domů a v neděli zpět do práce. Tohle se dá odečíst z daní???
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #14 : Říjen 20, 2013, 08:15:55 pm »

Když máš v ČR manželku, která není hlášena k pobytu v De tak ano.  Svobodní mají smůlu Smích
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |