Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 21   Dolů
 
Autor Téma: Podmínky pro získání německého občanství.  (Přečteno 2101367 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #15 : Listopad 24, 2013, 02:40:07 pm »

http://www.youtube.com/watch?v=e6h1yswyiMQ
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #16 : Listopad 24, 2013, 04:55:41 pm »


.....tady se nekouri...jakmile porusite lecebny rad, budou vam za podobne prestupky udeleny cerne body....a jeden cerny bod rusi dva cervene....

joj!
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #17 : Listopad 24, 2013, 05:03:12 pm »

V Nemecku nam cudzincom je potrebne mat slusnu nemcinu nie nemecke obcianstvo a zatym si stojim,..jedine vynimky su kto chce byt polizajtom sudcom oki...nech ma teda aj zbierku cudzich obcianstiev doma... Mrknutí

Anbo Hary, mas pravdu, v Nemecku je cizincum potrebne mit slusnou az velmi  dobrou nemcinu, nemecke obcanstvi neni potrebne.... az potud mas pravdu. Ale co si pamatuju, nikdo tady nikdy netvrdil, ze je nemecke obcanstvi potrebne, resilo se tady to, ze nekterym v nekterych situacich ulehci zivot co se tyce administrativi atd.  Opravdu neni potrebne, ale nekterym proste ulehci zivot. Neplet si dojmy s pojmy:-) To je jako v praxi: nekteri scitaji rucne na papire, nekter na pocitadle s kulickama na dratkach, nekteri maji kapesni kakulacky, nekteri pocitace... Dulezite je jen, ze kazdy dojde k spravnemu vysledku. A kapesni kalkulacka nebo pocitac pri tom scitani jen ulehci zivot... Tak proc si ho neulehcit nemit, kdyz se to nabizi a nikomu to neskodi? Ze jo:-) Nebo tobe skodi nejak, ze si nekdo chce vzit i nemecke obcanstvi? Urcite ne, vid..  

  
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #18 : Listopad 24, 2013, 08:23:42 pm »

V Nemecku nam cudzincom je potrebne mat slusnu nemcinu nie nemecke obcianstvo a zatym si stojim,..jedine vynimky su kto chce byt polizajtom sudcom oki...nech ma teda aj zbierku cudzich obcianstiev doma... Mrknutí

O tom tady Hary Milan uz take psal...
To prave nejde  Mrknutí
Prozatim je v platnosti zakon (v ČR nevim jak v SR) že kdyz zazadáš a prijmes nemecke...
Prijdes o to české...

Nemas zbirku ale jen jedno. Staneš se cizincem ve vlastni zemi...
A bude na Tebe pohlizeno v tomto pripade jako na Nemce...

Dvoji občanství ma omezena pravidla, nelze ziskat druhe jen tak...

Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #19 : Listopad 24, 2013, 08:40:21 pm »

mat cudzie obcianstvo nieje take skvele ako si niektori myslia....dojdu az nato ked sa im zivot v ruzovom nemecku skomplikuje a budu sa chciet vratit domov budu ich tam mat za odpadlikov a podobne....byt hrdinom ked sa ti dari v cudzine vie byt kazdy...a reci typu ja sa nevratim domov je tam korupcia nezamestnanost a ine veci su recicky...netreba sa hrat na nieco co nikdy nebudeme.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #20 : Listopad 25, 2013, 02:39:15 pm »

Prozatim je v platnosti zakon (v ČR nevim jak v SR) že kdyz zazadáš a prijmes nemecke...
Prijdes o to české...
...
Dvoji občanství ma omezena pravidla, nelze ziskat druhe jen tak...
Jak jsem slyšel ( a poté se dočetl: http://domaci.eurozpravy.cz/politika/72303-zeman-podepsal-novy-zakon-zavadi-dvoji-obcanstvi/ - poslední odstavec), tak už by to od Nového roku nemělo platit - získat cizí státní občanství i na vlastní žádost už nepovede k automatické ztrátě českého.

Nicméně Old Shatterhande - až to s tím Německem budeš myslet vážně, porešeršuj a až poté se prosím ptej - tyto zcela obecné neinformované dotazy na "nejlepší signál na internet" apod. už tu byly mockrát...a vidíme, kam vedly. Za rok ze na ty samé ptákoviny ptáš zase.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #21 : Listopad 25, 2013, 11:05:27 pm »

Ahoj, prikladam link k ziskani nem. obcanstvi - napr. pro lidi, kteri podavaji zadost v Mnichove...

- podminka 8 let pobytu v DE
- cisty trestny rejstrik - nebo uvedene jen drobne delikty
- souhlasit s DE Ustavou
- jazykova vybavenost a dalsi...

Nejlepsi je zajit si primo na Kreisverwaltungsreferat a domluvit si tam termin...

Cela ta sranda stoji asi 255,- EUR - pokud se nepletu, jen tak rychle jsem to preletla..

http://www.muenchen.de/rathaus/Stadtverwaltung/Kreisverwaltungsreferat/Staatsangehoerigkeit--Einbuergerung/Einbuergerungsstelle.html

http://www.auslaenderbeirat-muenchen.de/publi.htm

Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #22 : Listopad 25, 2013, 11:25:13 pm »

Mne jeden slovak emigrant zijuci vo Viedni spominal,ze keby si zoberie rakuske obcianstvo a strati slovenske obcianstvo musi Slovensku zaplatit za stadium a podobne...ci je to pravda neviem....zije v Rakusku 24r a ma stale slovenske obcianstvo.
Zaznamenáno
Old Shatterhand



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #23 : Listopad 26, 2013, 03:57:18 am »

Pro milda34:

Zdravím všecky lidičky zde,
předem se velice omlouvám za neodepisování na Vaše příspěvky zde ve diskuzi,ale zlobil mi internet a měl jsem hrozně moc práce a to nemluvím o tom jak jsem díky stránce uložto.cz čapl super virus který mi totálně celý pc odepsal,takže budu asi muset kupovat další drahý pc a to by byl už asi 4 po sobě,takže smůla se mě drží pořád snad to nějak porazím ten virus a budu zase fungovat normálně.

Tak to musí být srandovní,když člověk pak je cizincem pro svojí vlast a koukám,že čr to má o 2 roky ještě horší,když pro německý občanství musíte čekat 8 let a na české dokonce 10 let to by mě zajímalo jak se musí čekat i na další třeba tabulka přehled zemí jaké maj limity od - do.Jinak máš pravdu,protože i já měl kamarádku která tam žila 30 let a pak se vrátila myslím do Domažlic nebo do Prahy už nevím a to by nikdo nevěřil jak naní byl každý hnusný,že byla takovou dobu mimo a byla označovaná za zrádce a horší nadávky a to tam narozdíl odemně žila jako němec,ale já tam hodně žil i cestoval + pauzy jako čech,ale jinak skoro celý život v německu akorát jsem si nikdy nezařídil ty papíry a to je to co jsem ve svém životě totálně podělal,protože hodně lidí mi to nabízelo a já dřív měl jiné starosti a povinnosti a přitom bych nato nárok měl,ale jako takzvaně neregistrovanej,takže je to jako kdybych tam nikdy nebyl a nežil a necestoval a tudíž,dokud si to neudělám oficiálně,tak mám smůlu dál.Už jsem procestoval celé německo i svět,ale abych byl upřímnej nejvíc se mi líbí právě v německu,když bych udělal takové krátké rezime nebo schrnutí.Ano narodil jsem se v české republice,ale byl jsem v české republice pouze hlášenej a jinak žil nebo cestoval po německu jak to jen šlo(práce-vztahy-kamarádi vše možné).Bohužel zákony se opravdu často mění a proto si většinou pamatuji starší zákony.Jinak stěma zpomínkama rozumím co myslíš a souhlasím stím mottem nikdy neříkej nikdy,ale já jsem rozhodnutej na milion % a jen jsem hloupej,že jsem si to dřív nezařídil a pak jsem o tom totálně ztratil přehled nebo věděl jen demoverze hold jsem kvůli práci aní nespal a neměl čas něco zjištovat,ale to mě samozřejmě neomlouvá.

Jinak mi je tvé kamarádky líto,tak jí držím palce at jí to dobře dopadne a 10 let uteče rychle,ale těch 8 let je taky hrozný kdybych znal jiný řešení jak to zkrátit aníž bych si musel nikoho brát,tak bych potom skočil hned.Jinak já jsem typ člověka,že když spálím mosty,tak se už nikdy na místo nevracím,tak jako jsem opustil jiné místa v čr nebo v německu nebo po světě už si hledám nové místečka a tam zakotvím a chtěl jsem někam daleko od všeho a užívat si klidu a všeho.Jinak ano i když to zní srandovně,tak mi české překáží,protože jak jsem už psal těch důvodu je více a určitě se tam neženu kvůli penězum ty jsem vždy uměl vydělat at to bylo kdekoliv,ale jak jsem psal můj sen a vyžaduje to moje práce a já stím sám velice souhlasím,ale i za případu,že bych všecky práce co to vyžadujou opustil,tak dneska to stejně bude půl na půl co to vyžadovat budou i nebudou,pokud se nepletu,ale českého se buud vzdávat hned co to půjde a vracet se zkutečně nebudu nemám důvod a nic mě v čr nikdy nedrželo a všecky kamarády mám mimo čr i v čr a dojíždět není problém.Prostě se cítím v německu líp než v čr a jen jsem chtěl najít ještě hezčí koutek německa než jsem znal nebo vídal,protože někde jsem byl víckrát někde méně,ale pořád je to hezká země i když jak sám píšeš už to fakt není co dřív,ale to si myslím,že asi není jen o německu,ale třeba i o filmech,hudbě,lidech a vše když srovnáme 70-80-90 léta a ted,tak je to rozdíl ve všem celkově nehledě na chování lidí a dětí.Takže chybí mi pouze těch 8 let oficiálně nic víc a tam,kde jsem byl,tak net mi docela zlobil,ale jak kde právě,ale to tady psalo už hodně lidí.Jinak zázraky nato já nevěřím,takže je mi jasné,že nikde to není růžové,ale ta krize zasáhla celý svět,takže jsou státy co jsou natom o něco líp nebo hůře,ale výsledek všude podobnej,ale alespon německo splnuje zase moje požadavky které si přeji,aby plnila a to třeba,že v případě nějakých útoků se Německo ubrání líp než třeba Česká republika,ale jen kvůli tomu to nedělám určitě nemusím mít 40 občanství aní dvě a jedna stačí bohatě.

Jinak neboj ohnivou vodu moc nepiju a nemusím to bych si kazil figuru a zdraví,ale to neznamená,že si někdy nedám jen to nějak nemusím přehánět jako v rusku,že to pijou na krabice He He a hlavně to by se na koni pak jezdilo špatně,takže Vinnetou předává ohnivou vodu pro Buvola He He.Přeji hezký týden a pozor budou silnice asi pěkně klouzat. Mrknutí

Pro hary01: To že nemám nic odžito v Německu pravda není to jsem psal,že skoro cdelý život až na pár pauziček kvůli cestování po světě,ale to by bylo na dlouhé vyprávění a hlavně vše bylo neoficiálně,ale kdybych dřív kolik let předtím to zařídil,tak bych to měl dávno,ale já neměl čas na nic a takhle se to zbytečně protáhlo hodně jsem jezdil po Německu,Belgii,Francii a další země,ale všecky je psát nebudu to bych spamoval a jak jsem psal Německo mi je blíž uplně ve všem proto stím chci už zatočit jednou pro vždy a to myslím vážně a proto jsem si udělal trochu času proto a začal se více potom poptávat a tady a hledám nové místo v německu,kde si to zamiluju a pak už jen to občanství a proto mě moc zajímalo jaké budou mít názory další osoby co v Německu žijou.Unáhlené kroky nikdy nedělám to není moje strategie kterou mám moc rád,ale pokud něco chci,tak to vždy myslím vážně a nikdy toho nelituji,protože bud si to dobře rozmyslím at je výsledek ano nebo ne a pak už to neřeším.Tak nejsem typ člověka co by jen tak zanevřel na vlast,ale upřímně já kvůli té zemi měl jen hodně problémů a a uškodilo mě to až moc ve všem závist lidí atd,ale to je zase na dlouhé psaní a nikdy jsem se necítil dobře v čr,takže mě to už od mala táhlo do Německa aníž by mě někdo ovlivnoval,ale vše bylo moje svobodné rozhodnutí a hlavně mám lepší známé a kamarády právě v Německu,kde mě nikdo nezradí jako třeba v ČR a životopis tady aní nemá cenu psát to by se četlo 100 let He He.

Pro milda34: Nevím nevím,jestli je to vážně výhodné mít dvojí občanství,ale toho papírování a těch zbytečných peněz a buchví čeho ještě no buchví jak to bude,ale samozřejmě i kdyby to platilo nebo neplatilo,že by člověk mohl mít dvě,tak pro mě je to bohužel zrovna nevýhodné totálně jinak bych si nechal pouze české nebo oboje.

Pro hary01: Nevím,pokud se pletu,tak mě opravte,ale není náhodou pro vojáky,policajty,soudce,politiky podmínka pouze německé občanství a že ho díky své práci dostanou třeba i daleko rychleji než normální lidi co se pohybujou ve střední kategorii co se týče práce a tak?
Myslel jsem to tak,že jiný co dělal extra práce,tak že ho získaj podstatě hned nebo rychleji a ty ostatní co maj normální práci,tak těch 4 až 8 let.(Pokud si někoho vezme nebo zustane sám).Dokonce jsem někde četl,že každý musí čekat 8 a pouze svatbou to jde na půl,pokud se mezitím dva nerozpadnou před tím limitem 4 let a že pouze malá vyjímka to dostane hned jako velké povolání sportovci,herci,politici a další.Nevím možná jsem to špatně pochopil,ale pak nedokážu pochopit jakto,že mnoho lidí to dostalo doslova hned nebo po roce max a ostatní po 4-8 letech,takže bud zato mohla práce nebo podplácení,ale to by se asi nato přišlo nevím.

Pro jirike: Hmmm a jak to bylo,že to německé po 8 letech vyměnil za české nebo že to dostal hned a až po 8 letech si rozmyslel jaký si nechá? Protože,jestli se nemýlím,tak dvojí snad nešlo mít,ale v tom už mám hokej...I když je fakt,že mi to taky myslím někdo říkal,že německé dostanu hned,ale zustane mi české a až po 4-8 letech si člověk vybere a pak musí udělat zkoušky a vše,ale snad jsem to blbě nenapsal.

Pro hary01: Korupce a nezaměstnanost je všude,ale to jsem už psal,že to není všude růžové,ale ty šance člověk má a nikomu to nic neudělá neublíží a tomu dotyčnému to jen pomůže i když mnoha lidem to uškodit mohlo,ale to by každému mohlo uškodit i to čím se narodil,takže tohle je spíše otázka,kdo chce kde žít a samozřejmě pracovat a dodržovat jejich zákony a vím,že bych nikdy třeba nešel do Ameriky nebo Ruska nebo jiných zemí,ale Německo bez váhání oficiálně,zrovna jsem to včera řešil ze svojí dobrou známou která mi říkala,že je škoda,že jsem to neudělal dřív,že jsem to už mohl mít někokolik let a mohl být klid,ale já jí právě vysvětloval,že bylo tolik komplikací,že jsem nevěděl co dřív,ale s němci mám super vztahy a rád si snimi pokecám ovšem třeba o filmech jako točil May a další .(Vinnetou a další věci hudbu,politiku a jde snimi řešit všecko a nikdo se neurazí,když někdo má jiný názor,ale třeba v České republice,když někdo řekne svůj názor,tak je automaticky terčem přitom jde o prd,ale je to tím,že ty lidi spolu neumí držet jako tým a maj tendence se zbytečně třeba poštuchovat nebo urážet,ale to je asi povahou a mentalitou lidí.

Pro Kleena:Děkuji ti moc za odkaz a rád jsem si ho přečetl celý.Jinak stím Německem to myslím vážně už dlouho,ale to víš ten čas to je můj nepřítel číslo jedna a kdyby den měl 48 hodin,tak bych toho zařídil daleko více.Já se právě ptal radči předem hned,protože každý jiný kraj má jiné podmínky nebo zvyky a tady je každý z jiného místa,takže jsem chtěl zjistit názory i na jiné místa nebo nějaké na které jsem mohl i sám zapomenout.Jinak máš pravdu to jsem si všimnul tady,že to psalo více lidí,ale aní já jsem neměl štěstí na lepší místo pro internet,takže jsem zvědav jak to zařídim,protože měl jsem velké problémy s ping a LAG.Já si toho nevšiml,že se nato ptalo více lidí,takže se předem moc omlouvám všem i tobě.

Pro chakka: Ahojky a chci ti moc poděkovat za odkazy a informace.Jinak  cisty trestny rejstrik mám a nikdy jsem žádné problémy neměl aní se zákonem aní s placením nebo jinejma věcma,takže toho se nebojím.Souhlasit s DE ústavou není problém,pokud jde o jazyk nebo historii nebo politiku a jiné věci,tak v tom taky problém nemám,ale můj problém bude nejspíš těch 8 let oficiálně a pak už jen čekat,tak snad se zadaří,protože jsem si dřív myslel,že to může být i 8 let neoficiálně,ale to jsem byl moc najivní.Jinak těch 255 eur není hrozný,ale třeba to budou pořád zvedat jako v čr za OP hehe.

Pro hary01: No těžko říct on taky každý člověk má jiné cíle,takže to bude asi taky hlavním faktorem stím občanstvím a tak,protože já třeba taky znal hodně lidí i kamarádu co mi každý řekl,že jdou do zemích EU a nejvíce Německo a Švýcarsko,takže další faktor je udržet se a aby člověk nepřišel o to hlavní jako bydlení  a práce a vše co k tomu patří a hold někomu to vyjde a někomu né a jiným se to podělá třeba po 20 letech,takže pak je dvojí občanství výhrou,ale je hodně lidí co se fakt nikdy nevrátí a jiný zase zpět přijdou.Takže souhlasím ze vším a ze všema,ale každý má jiný cíl i názor na vše dění ve světě.

Všem přeji hezké ráno.
Hezké ránko sousede He He. :DKameník hláška a moc všem děkuji za odkazy a informace moc si toho od Vás všech vážím,protože už mi dost věcí vypadlo z hlavy a to jsem tam častěji než v čr,takže se omlouvám za otravné otázky jen jsem si chtěl být jistej co se změnilo a co zustalo atd.Hledám jiný místo v německu a proto jsem řešil komplet vše o občanství mám jasno už dlouho jen si říkám,kde zakotvím přesně,abych měl i ten signál + mohl dělat všecky své práce i ty nové a měl to vše po ruce třeba i místa,kde jezděj vlaky nebo autobusy pro případ,že by auto mělo poruchu,ale to jede jen někde.

Ještě jednou se loučím a děkuji moc.

Old Shatterhand - Kouzelná pu pu puška  Škleb
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #24 : Listopad 26, 2013, 07:54:38 am »

Neblbni clovece...palit mosty a ine hluposti....comu nerozumiem je preco su ti ludia hnusni ktym co pridu na starobu domov....otrasne...myslim si,ze v Prahe ci velkomestach to take zke nieje kdeze velke mesta ponukaju cloveku anonymitu....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #25 : Listopad 26, 2013, 12:26:11 pm »

Mne jeden slovak emigrant zijuci vo Viedni spominal,ze keby si zoberie rakuske obcianstvo a strati slovenske obcianstvo musi Slovensku zaplatit za stadium a podobne...ci je to pravda neviem....zije v Rakusku 24r a ma stale slovenske obcianstvo.
Na Slovensku to prý máte kvůli strachu z jižních sousedů jinak - zákon byl zdá se zpřísněn podobně jako to bývalo v ČR - kdo přijme cizí občanství, ztratí SK  Hněv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #26 : Listopad 26, 2013, 12:31:33 pm »

Klena neviem ake su nato dovody,ale ta suma ktoru mi vravel emigrant je dost velka...par tisic euro by clovek musel dat statu...ale co tam potom...dnes cudzie obcianstva 98% ludom netreba...
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #27 : Listopad 26, 2013, 02:48:51 pm »

brrr divný, že někdo chce být Němcem Smích Smích
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #28 : Listopad 26, 2013, 02:50:26 pm »



 zabudol som,ze sa robi jazykovy test na ziskanie obcianstva plus vedomosti o narode nemeckom...Zertifikat B2 by mal stacit...Mnichov je pekne mesto a velmi bezpecne a je tu este praca...ale najmy su nekrestanske....ale mozes zit 20km od Mnichova a dochadzat...Berlin je divocina a co viem je tam kazdy druhy clovek bez prace....Franfurkt co som pocul dalsia divocina...

a 20 km za Mnichovem najdeš byt? A kde, to by mě fakt zajímalo
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #29 : Listopad 26, 2013, 03:32:52 pm »

Zaujimave...ja poznam vela slovakov co ziju nielen v Mnichove v bytoch aj 20km za Mnichovom  bytoch...niesu pod mostom....nasli si byt a byvaju tam...Unterhaching...Ottobrun...Aying...atd....
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 21   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |