Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotní pojištění v Německu - mateřská ČR  (Přečteno 49937 krát)
Jana Matisová



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Červen 21, 2012, 08:38:07 am »

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zdravotního pojištění v Německu, pokud jsem na mateřské v ČR a v Německu žiju s manželem, který pracuje a je pojištěný v Německu. Na pojišťovně mi bylo řečeno, že zůstávám pojištěná v ČR já i mé dítě. Ale jak je to teda s pojištěním v DE? Na manžela se prý já ani mé dítě přihlásit nemůžu, protože mám příjmy (mateřskou a pak rodičovskou) z ČR, a že prý se mám zeptat v pojišťovně v DE. Můžete někdo poradit? Nejde prý mít dvě pojištění, ale já jinou variantu nevidím, protože péči v DE budu já i mé dítě potřebovat, hrozí mi nějaká sankce za to, že budu pojištěná já i dítě v ČR i v DE? Nebo je nějaká jiná možnost?
Zaznamenáno
Petra B.



Karma: 1
Příspěvků: 6


« Odpověď #1 : Červen 21, 2012, 09:13:46 pm »

Zdravím, já jsem pojištěná na manžela, protože jsem v Německu nepracovala, jelikož když jsme sem přišli, tak jsem zjistila, že jsem těhotná. Tady pobírám příspěvek na dítě a rodičovský příspěvek. Z ČR nedostávám nic. Ale jelikož je to tady jen na rok, tak se pak zkusím přihlásit na rodičovský příspěvek ještě v ČR, protože tam mám trvalé bydliště. Jinak si můžeš vyplnit formulář E106, který ti zajistí péči i v Německu a zdravotky si to mezi sebou vyfakturují. Mějte se
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Červen 22, 2012, 09:39:55 am »

V obou zemich pojistena byt nesmis (nevim ale, jaka je pripadna sankce za to, kdyz to docasne udelas). Podle mne bys ale ve sve situaci mela mit moznost vybehat si v DE uznani ceskeho pojisteni (ten slavny "formular E106", jak pise Petra) a pak bys pro zdejsi pojistovny byla normalne zakonne pojistena.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #3 : Červen 22, 2012, 09:17:03 pm »

Zdravím, já jsem pojištěná na manžela, protože jsem v Německu nepracovala, jelikož když jsme sem přišli, tak jsem zjistila, že jsem těhotná. Tady pobírám příspěvek na dítě a rodičovský příspěvek. Z ČR nedostávám nic. Ale jelikož je to tady jen na rok, tak se pak zkusím přihlásit na rodičovský příspěvek ještě v ČR, protože tam mám trvalé bydliště. Jinak si můžeš vyplnit formulář E106, který ti zajistí péči i v Německu a zdravotky si to mezi sebou vyfakturují. Mějte se
To jsme na tom podobne. Zkusila jsem po prvnim roce dostat ten rodicak z CR, ale rekli mi, ze to prave nejak nove nejde. Tyto prispevky pobiras v zemi, kde je rodinny prijem. U nas teda v Nemecku. Nezajimalo je ani to, ze jsem v CR stale prihlasena.
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #4 : Červen 22, 2012, 09:20:33 pm »

Dobrý den,

mám dotaz ohledně zdravotního pojištění v Německu, pokud jsem na mateřské v ČR a v Německu žiju s manželem, který pracuje a je pojištěný v Německu. Na pojišťovně mi bylo řečeno, že zůstávám pojištěná v ČR já i mé dítě. Ale jak je to teda s pojištěním v DE? Na manžela se prý já ani mé dítě přihlásit nemůžu, protože mám příjmy (mateřskou a pak rodičovskou) z ČR, a že prý se mám zeptat v pojišťovně v DE. Můžete někdo poradit? Nejde prý mít dvě pojištění, ale já jinou variantu nevidím, protože péči v DE budu já i mé dítě potřebovat, hrozí mi nějaká sankce za to, že budu pojištěná já i dítě v ČR i v DE? Nebo je nějaká jiná možnost?

Zustan radeji pojistena v CR a ten formular si vybehej. Protoze jinak prodelas na tom rodicaku....
Ja si opacne na VZP v cechach vyrizovala nejake uznani k pojisteni z Nemecka kde jsem pojistena aby jsme mohli k doktorovi i tam, kdyz se to hodi...
Zaznamenáno
Jitulka5



Karma: 4
Příspěvků: 74



« Odpověď #5 : Červen 29, 2012, 10:17:13 pm »

zkus si zajít v DE na socialku kde davají přídavky tam ti řeknou co se týká mateřský.Já tu E106 mám ale vydá ti ji pojištovna  v Německu jen tehdy pokud si u ní pojištěna a ten formulář odevzdáš v čechách na pojištovně platí to rok a ona ti vyda kartičku na kterou budeš ošetřena takže si myslím že to vliv na matřeskou nemá.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Červen 30, 2012, 11:59:48 am »

zkus si zajít v DE na socialku kde davají přídavky tam ti řeknou co se týká mateřský.Já tu E106 mám ale vydá ti ji pojištovna  v Německu jen tehdy pokud si u ní pojištěna a ten formulář odevzdáš v čechách na pojištovně platí to rok a ona ti vyda kartičku na kterou budeš ošetřena takže si myslím že to vliv na matřeskou nemá.
Myslim, ze vyhodnejsi bude - jak uz rikali ostatni - presne opacny postup: byt pojistena v CR, materskou pobirat tamtez a s e106 si karticku vyridit v Nemecku...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Kackac



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #7 : Říjen 29, 2012, 07:15:24 pm »

trochu se ztrácím v těch informacích. Pokud to dobře chápu, když mám pojištění v ČR a chci aby mi ho uznali i v D, tak musím za mojí pojištovnou v ČR pro ten formulář E106? a ten pak budu ukazovat v D u doktora? Děkuji za odpověd.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |