Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotni pojisteni pro nezamestnane  (Přečteno 58299 krát)
Alenka22



Karma: 0
Příspěvků: 4



« : Září 25, 2012, 06:51:41 pm »

Ahoj,

 rada bych se optala na moznost zdravotniho pojisteni pro me. Prestehovala jsem se za pritelem do Nemecka a zatim si hledam praci. Abych nebyla bez pojisteni, hradim ho i nadale do Cech. Nejsem nikde vedena na uradu prace ( do Cech me nevezmou, pokud bydlim v Nemecku, a tady jsem to jeste nezkousela, a nicemu se nebranim ). Docetla jsem se, ze je mozne aby me pritel pripojistil ze sveho platu - ovsem byla zminka ze to plati pro manzele. Nevite jestli by to slo i pokud nejsme sezdani? On je pojisteny u TK. Predem dekuji za rady.

 Úsměv
 
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Září 26, 2012, 08:51:06 am »

Ano, jako nevydelavajici partner se muzes u pritele nechat pojistit, musite ovsem zit minimalne v registrovanem partnerstvi
http://www.finanztip.de/recht/sozialrecht/krankenkasse-familienversicherung.htm
http://www.google.de/search?hl=de&q=familien+krankenversicherung&btnG=Suche&meta=
Pracak te nejspis sice zaregistruje, ale porad jeste si myslim, ze bez nejakych odpracovanych let ti neposkytnou zadna plneni. Byla tu ovsem kolegyne, ktera tvrdila, ze ji bez problemu uhradili kurs nemciny, muzu se tedy mylit. Hledej tady ve foru "kurz nemciny arbeitsamt" nebo podobne.

Druha moznost je, zaregistrovat se opravdu v CR. Ono je stejne jednodussi (i kdyz Mirek Dusin by to neudelal) ceskym uradum o tom, ze zijes v nemecku, nic nerikat.
Jedine, kde prohlasis, ze se dlouhodobe zdrzujes v zahranici, je zdravotni pojistovna. Nevim, zda to mas nejak osetrene, ale pozor, jako obcanka CR mas povinnost byt stale zdravotne pojistena,. Nemela bys mit mezeru ani den. Spravne bys tedy mela byt pojistena v CR, pro vycestovani si vyridit naprosto zakladni cestovni pojisteni a obstarat si pojisteni v DE. Potom podas ono prohlaseni na ceske pojistovne, cimz oni ti "zmrazi" pojisteni a az by ses pripadne vracela, dolozis jim, zes byla celou dobu pojistena jinde a pojisteni u nich zase obnovis.

Na tu TK si nejlepe zavolejte, vylicte situaci a nechte si poradit, co jim musite dodat, aby te v ramci jeho smlouvy pojistili.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kotevbote



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #2 : Říjen 05, 2012, 08:22:47 am »

Ahoj, můžu se také vklínit do konverzace? Právě jsem dokončila Vš a s přítelem jsme se přestěhovali do Německa. V čechách jsem se nahlásila na pracák aby za mě alespon platili zdravotní :-) Včera jsem byla zjištovat na ISE (Sprach und Beruf...zentrum) Integrationkurs pro cizince, chtěli po mě Freizügigkeitsbescheinigung které získám na Landrastsamtu a tam po mě chtěli papír o přihlášení k pobytu. Oběhla jsem si tedy radnici, Landratsamt a následně i ISE a vypadá to, že kurz bude. Jen mě napadá, jestli taky nemusim být pojištěná u německé zdr. pojištovny (jsem u VZP + mam roční cestovní pojištění ještě od ISICU), nerada bych aby na mě došli nějací vymahači. A taky, po jazykovém kurzu si chci samozřejmě najít práci, měla bych se registrovat na zdejší pracák, či zaregistrují mě vůbec? Jelikož chci pracovat v oboru, tak tyhle práce na pracáku stejně nenabízejí, musí člověk hledat sám, ale mohli by mi případně zacálnout ten jazykový kurz? Vím, hodně otázek, ikdyž jsem tady projela vše možné, s tim zdravotkem si pořád nejsem jistá. Proto díky za každé info :-)
Zaznamenáno
Katchullka



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #3 : Říjen 10, 2012, 12:01:17 pm »

ahojky,
s dovolením se taky vmísím jako kotevbote  Úsměv

jsem na tom podobně jako vy, dostudovala jsem VŠ a přistěhovala se sem s přítelem za jeho prací, já práci hledám. Jenže ke svému oboru potřebuju B2 certifikát, kterej bez kurzu nemám šanci udělat a za kurzy tady chtějí docela hříšné peníze..
(neni certifikát => neni práce.. neni práce => nejsou koruny na kurz.. neni kurz => neni certifikát... prostě začarovanej kruh  Smích )

jinak jsem zatím taky registrovaná na pracáku v Čechách, s tím, že jsem jim normálně řekla, že si hledám práci v Německu, páč v Čechách stejně neni místo tam, kam bych chtěla.. ale tuším, že na schůzce, která mě za nedlouho čeká, už mi spíš doporučí zaregistrovat se na pracáku tady..
co se pojištění týče, mám taky zatim udělaný cestovní na rok.. (celkem výhodný, bližší info můžu dodat Úsměv )

můžu se zeptat, co je to to ISE a všecky ty věci okolo?? je toho na mě trochu moc  Smích Hledala jsem to jak tady na webu, tak na netu, a ničeho rozumného jsem se nedohledala..  Nevím co si myslet/Nerozhodný
ale jestli to teda dobře chápu, existuje nějaký kurz pro cizince, který možná i pracák zaplatí?? jde o to přihlásit se k pobytu tady - na cizineckém úřadě? znamená to k trvalému pobytu? a tím pádem odhlásit se z Čech a odevzdat občanku?? nebo to není nutné..?

něco jsem se dočetla tady, ale moudrá z toho právě moc nejsem:
http://www.mnichov.de/mkportal/modules/wiki/index.php/P%C5%99ihl%C3%A1%C5%A1en%C3%AD_k_pobytu_v_N%C4%9Bmecku

moc díky, snad se všechny dozvíme, co a jak  Úsměv
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #4 : Říjen 11, 2012, 07:15:37 pm »


Jenže ke svému oboru potřebuju B2 certifikát, kterej bez kurzu nemám šanci udělat a za kurzy tady chtějí docela hříšné peníze..
(neni certifikát => neni práce.. neni práce => nejsou koruny na kurz.. neni kurz => neni certifikát... prostě začarovanej kruh  Smích )

On tu nekdo po tobe vylozene vyzaduje (jako podminku) certifikat??
Zatim jsem slysela o povinnosti predlozit doklad o zkousce jen pri studiu, zadosti o obcanstvi a zkouska na Skolnim urade, pokud chces vyucovat (to ovsem je mnohem vyssi uroven nez B2)..

Jinak placene kurzy statem jsou tusim jen do urovne B1, v A-kurzech se stejne nejvice pohybuji lidi z rad zadatelu o azyl, kteri se musi nejdrive poprat se ctenim a psanim v latince.. takze tam ztracis jen zbytecne cas (pokud zrovna to je to, ceho nemas nazbyt a potrebujes se naucit nemecky co nejdrive)..
Najit praci, kde budes mit moznost mluvit nemecky a zaroven si najit kurzy pres VHS a nebo jazykovky a zaplatit z vlastniho...
(nevim, jak to je s danovym priznanim, pokud nejste sezdany, ale je moznost nacpat naklady do dani, do "vzdelavani", minimalne za pokus to stoji..)...
Zaznamenáno
Katchullka



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #5 : Říjen 12, 2012, 02:51:19 pm »

Citace
On tu nekdo po tobe vylozene vyzaduje (jako podminku) certifikat??

bylo mi to řečeno v pracovní agentuře zprostředkovávající práci lékařům tady.. že prý už se to teď vyžaduje po celém německu, bez B2 nezaměstnají, max podrží místo, než si ho dodělám.. (myslela jsem, že normálně zaměstnají, platí "kapesné" a kurz i certifikát lze dělat zároveň s prací, ale to už v současné době asi neplatí..)

jinak díky za info o těch kurzech, snažím se právě hledat si práci "alespoň nějakou" Úsměv
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #6 : Říjen 12, 2012, 06:35:39 pm »

Zagooglila jsem, mas recht, B2 (ale ono to komunikacne neni jeste zadna slava, takze dale nabizi -dobrovolne- nektere nemocnice a kliniky kurzy svym lekarum)...

Co by te mohlo zajimat:


http://www.via-institut.de/index.php?id=46    Institut, ktery se nabizi kurzy (ktere obsahuji i praktika za ucelem zlepseni Fachsprachkentnisse) pro zahranicni lekare (ve spolupraci s Lek. komorou)



http://www.hartmannbund.de/de/stiftungen/stiftung-aerzte-helfen-aerzten-2/Hier-hilft-aehae/Integration-auslaendischer-aerzte/

Stiftung, ktery nabizi stipendium pro zahranicnim lekare... (ve spolupraci viz vyse uvedeny Institut)


Treba to pomuze Mrknutí)

Honde stesti..a  Viel Spaß Mrknutí
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #7 : Říjen 12, 2012, 06:37:02 pm »

Ten druhy odkaz co jsem dala, ten Stiftung - ti se vylozene specializuji na lekare ze zahranici, na jejich podporu - pokud nemecky jeste neumi, ale chteji tady pracovat...
Zaznamenáno
Katchullka



Karma: 0
Příspěvků: 12


« Odpověď #8 : Říjen 15, 2012, 09:46:01 am »

Děkuji moc, okouknu to  Úsměv
zábava to tedy bude nepochybně  Smích
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |