Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Eigenanteil bei Physioterapie  (Přečteno 36308 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« : Listopad 06, 2012, 05:27:19 pm »

Ak niekto absolvoval fyzioteraoiu a bol poisteny v statnej kase, ako to bolo u vas s Eigenanteil na sluzby?
Mna by zaujimalo aj to, ci niekto vie, ci ten Eigenanteil je nejako statom dany alebo si ho urcuju jednotlive zdravotne poistovne.
Pripadne, kde sa vobec o tomto docitam viac.
Mne sa napriklad stalo, ze poslednu hodinu fyzioterapie som odriekla, lebo som bola chora a oni mi ju aj tak napocitali, lebo vraj maju taky princip, ze ak to neodhlasis do 24 hod, tak mi to zapocitaju. Neviem ale, ci maju na take nieco pravo, pretoze, ked som termin odhlasovala, nic take mi nepovedali.

Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #1 : Listopad 06, 2012, 05:27:44 pm »

ak niekto absolvoval fyzioterapiu
Zaznamenáno
Macouch



Karma: 21
Příspěvků: 310



« Odpověď #2 : Listopad 06, 2012, 08:28:35 pm »

Ahoj,

nevim, podle ceho se ta vyse spoluucasti pocita, ale to pravidlo 24 hodin je pomerne caste. Leda pokud se jim podari to misto narychlo obsadit, tak to nechteji. Je to docela pochopitelne. Oni by tim sami prichazeli o penize, protoze lidi by si odhlasovali jak se jim to hodi...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #3 : Listopad 07, 2012, 08:54:34 am »

Však ja by som s tým nemala problém, ale mohli ma o tom informovať pri odhlasovani, mozno by som sa premohla a isla tam aj chora.
Teraz som sa zasa dozvedela, ze vraj za recept, ktory mi vypisal lekar na fyzioterapiu, pyta od nich zdravotna poistovna poplatok 5 Eur a ten mi tam naučtovali ako "Kältetherapie" (nanesenie trosku nejakeho gelu na koncatinu), kedze mi ale cena nesedela, tak som do toho vrtala a nakoniec mi zacali tvrdit so s tym poplatkom. Tak neviem, ci im mam verit alebo sa spytat mojej poistovne.
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #4 : Listopad 07, 2012, 10:31:47 am »

Nakoniec som sa dozvedela, koľko to je, píšem to aj pre iných, ktorí by to potrebovali vedieť.
Platí sa 11% nákladov na fyzioterapiu a 10 Eur Verordungsgebühr za jeden recept na fyzioterapiu.
Zaznamenáno
ewule



Karma: 3
Příspěvků: 16


« Odpověď #5 : Listopad 07, 2012, 02:48:05 pm »

No tak se tes na pristi rok, jestlize sledujes media, tak praxisgebühr je zrusene od  noveho roku. Jinak v kvartalu musi platit kazdy praxisgebühr a to je jedno ve ktere krankenkasse clovek je, jedine ze je privatne pojisten anebo osvobozen od poplatku. A ze clovek musi priplacet za krankegymnastit etc. je take vsude stejne.
Vcelku je to jedno ve ktere krankenkasse clovek je, vyjde vsechno nastejno. Ono hlavne zalezi, ne jakeho sachbearbeiter clovek narazi, tak jak vsude, vsechno zalezi vetsinou od rozhodnuti jedno pracovnika. Driv byl jeste rozdil v procentualnim prispevku, ted je vsechno stejne a to 15,5 % odvodu z brutta, jedno jaka krankenkasse.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |