Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zdravotní pojištění seniorů v Německu  (Přečteno 31801 krát)
Belleza



Karma: 0
Příspěvků: 7


« : Leden 25, 2013, 02:31:44 pm »

Ahoj všem,

jak je to v DE se zdr. pojo. u seniorů? Jedná se o seniorku, občanku ČR, adresa TP v ČR, starobní důchod pobírá v ČR, tím pádem je pojištěncem státu - ČR. Dcera této seniorky je v DE zaměstnaná, pojištění má standardní. Paní chce za ní jet do DE natrvalo, adresa pobytu v DE by byla u dcery. Jak to bude mít ta paní s ošetřením u lékaře v DE? Je možné, aby si převedla starobní důchod do DE a pobírala ho v eurech od DE úřadů a tím pádem být pojištěncem státu v DE?
Jestli máte někdo s touto tématikou zkušenost, prosím napiště mi, předám to dál. Hledala jsem i v tématech tady, ale nic jsem nenašla.

Hezké odpoledne, Adéla
« Poslední změna: Březen 12, 2013, 12:00:47 pm od David » Zaznamenáno
vafle



Karma: -2
Příspěvků: 28


« Odpověď #1 : Březen 06, 2013, 12:27:15 am »

duchod si prevest muzete, ale chcete opravdu plati zdravotni pojisteni v Nemecku?
Zaznamenáno
Jarina



Karma: 0
Příspěvků: 7



« Odpověď #2 : Březen 09, 2013, 02:55:29 pm »

Dobry den,pani/starobni duchodkyne/pokud se rozhodne, že se přestěhuje do jiného členského státu, měla by tuto skutečnost sdělit  zdravotní pojišťovně, u níž jste v ČR pojištěna. Ta by měla vystavit v případě, že pobírá důchod pouze v ČR, formulář S1 bebi E121, na jehož základě ji výpomocně zaregistruje některá ze zdravotních pojišťoven ve členském státě bydliště. Jako český důchodce bude pak mít nárok na plnou zdravotí péči jak v ČR, tak i ve státě bydliště.
Zaznamenáno
Belleza



Karma: 0
Příspěvků: 7


« Odpověď #3 : Březen 19, 2013, 08:42:31 pm »

Dobrý večer,

chtěla bych Vám moc poděkovat za odpověď.

Hezký večer, Adéla
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |