Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Lohnsteuerkarte  (Přečteno 26819 krát)
Anadina



Karma: 1
Příspěvků: 23



« : Únor 22, 2013, 11:10:49 am »

Ahoj, zůstala jsem v Mnichově po skončení stipendijního pobytu a teď bych měla začít pracovat. Zaměstnavatel po mně chce Lohnsteuerkarte. Víte někdo, kde se to dá sehnat a co je tomu potřeba?

Případně budu vděčná za jakékoli rady ohledně zdravotního a sociálního pojištění při práci na Vollzeit. Když platím zdravotní pojištění v Čechách, musím ho platit i v Německu? Jsem student, ale nejsem imatrikulovaná v Německu, jenom v Čechách.

Moc děkuji za rady!

Katka
« Poslední změna: Únor 22, 2013, 03:08:30 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 22, 2013, 11:47:55 am »

Zdravotni pojisteni spravne *nesmis* mit ve dvou zemich zaroven - zcela spravne by ses tedy mela pojistit tady a ne v CR. Jestli ale nejak lze na plny uvazek pracovat s pojistenim v zahranici, tim si nejsem jisty...mozna ti tu nekdo prakticky poradi - ja bych spontanne rekl, ze ne.

Lohnsteuerkarte jako takova uz neexistuje: je to napul prevedene do elektronicke podoby, jelikoz ten system ale jeste nefunguje, je potreba poridit si od financaku nahradni vypis ... "Ausdruck gespeicherter elektronischer Lohnsteuerabzugsmerkmale". Zastav se budto na KVR v Bürgerbüro a "delej blbou" - rekni, ze potrebujes Lohnsteuerkarte a jestli ti muzou pomoct.
Nebo si napis/zavolej na prislusny financak a pozadej o tenhle vypis.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #2 : Únor 22, 2013, 03:11:40 pm »

Pojištěná v Německu být nemusíš, pokud tady chceš pracovat jen dočasně.

Zajdi si s potvrzením o pojištění z ČR k německé pojišťovně, např. AOK, TK,... Vystaví ti potvrzení o pojištění v němčině.
Zaznamenáno
Anadina



Karma: 1
Příspěvků: 23



« Odpověď #3 : Únor 22, 2013, 03:26:17 pm »

Moc děkuji za rady, myslím, že dělat blbou mi půjde samo:-).
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |