Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Pracovní úraz v Německu (Pojisteni u AOK)  (Přečteno 81456 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Duben 18, 2013, 11:34:41 am »

nevite nekdo jak to chodi s pracovnim urazem v nemecku? Jsem pojisteny u AOK. Diky.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Duben 18, 2013, 02:52:21 pm »

Zkusenost s tim sice nemam, ale tusim, ze nejsi prvni, kdo ten problem resi. Pokud umis nemecky, pocti si tady: http://www.google.de/search?hl=de&q=was+tun+bei+arbeitsunfall&btnG=Suche&meta=
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Duben 18, 2013, 07:30:16 pm »

No vidim, ze si budu muset najit nejakeho advokata co dela nemecke pravo. Ceka me operace ruky a budu resit odskodne apod. veci. Bez advokata by me oskubali. Nevyznam se v nemeckem pravu. Vubec nemam predstavu co a kolik budu pozadovat.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Duben 18, 2013, 09:41:50 pm »

Odskodne...? To ti ten uraz nekdo zpusobil?
Pokud pozadujes odskodne, tak to kazdopadne na advokata je - to samozrejme nikdo dobrovolne nevytlaci.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Duben 19, 2013, 09:44:10 am »

Ne nikdo mi ho nezpusobil. jedna se o dorovnani platu, bolestne a jine nahrady. Uraz se mi stal v praci pri plneni pracovnich ukolu.
Zaznamenáno
nuisance



Karma: -1
Příspěvků: 54



« Odpověď #5 : Listopad 10, 2013, 06:33:02 pm »

Ahoj,

pokud dojde k úrazu během výkonu povolání, tak nejste pojištěni klasicky přes zdravotní pojišťovnu.
Zdravotní pojišťovna samozřejmě převezme okamžité náklady na ošetření, operaci atp. Tyto náklady ale nárokuje po pojišťovně, u které má své zaměstnance váš zaměstnavatel pojištěné.

Zdraví Michal
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Listopad 10, 2013, 08:44:28 pm »

Jasne, na tohle jsem prisel, ale dostat se ke vsem tem informacim byl nadlidsky ukol. Ted funguju tak, ze se lecim v cesku, ale urazova pojistovna poverila kliniku v drazdanech aby na me dohlidla a musim tam cca co 8tydnu dojet a ukazat se. Mam trvale nasledky a teprve me cekaji perne dny, protoze uz ted maji doktori iny nazor v nemecku a jiny v cesku. Nemci vsechno zjednodusuji.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #7 : Listopad 10, 2013, 11:54:00 pm »

Ahoj,

pokud dojde k úrazu během výkonu povolání, tak nejste pojištěni klasicky přes zdravotní pojišťovnu.
Zdravotní pojišťovna samozřejmě převezme okamžité náklady na ošetření, operaci atp. Tyto náklady ale nárokuje po pojišťovně, u které má své zaměstnance váš zaměstnavatel pojištěné.

Zdraví Michal

Jeste k tomu dodam, ze prvni osetreni by melo probehnout u lekare (Durchgangsarzt), ktery ma smlouvu s pojistovnou, u ktere ma zamestnavatel sve zamestnance pojistene. Tento lekar vystavi tzv. Durchangsarztbericht, ktery zamestnavatel predlozi pojistovne.

Honzo3333, to se ten tvuj pripad jeste nijak nepohnul z mista?

Zdravi milda34  
« Poslední změna: Listopad 10, 2013, 11:55:50 pm od milda34 » Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #8 : Listopad 11, 2013, 12:25:16 am »

Ahoj, ale jo pohnul. Dostavam 80% brutto kazdy mesic. Ale trochu se mi nelibi jak semnou jednaji doktori v nemcku. Byl jsem operovany v cesku a cela lecba probiha tady, ale urazova pojistovna si dala za podminku, ze musim dojet kazde dva mesice do nemecka k jejich lekari a ten se zajima jak to semnou vypada. Tam se ale nechovaji moc taktne a neustale se jim nelibi jak jsem leceny v cesku a zpochybnuji ceske postupy. Jako obcan eu mam narok lecit se kdekoliv. Mam na ruce trvale nasledky a po novem roce si vezmu nemeckeho advokata a budu to resit pres nej, protoze mam pocit, ze by me odbyli.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #9 : Listopad 11, 2013, 12:38:52 pm »



  Ked sa Ti stal pracovny uraz v Nemecku a mal by si trvale nasledny mas sancu mozno na ciastocny invalidny dochodok od Nemecka...ale to Ti povie advokat ci by to bolo mozne,alebo nie...
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #10 : Listopad 11, 2013, 09:45:16 pm »

Následky už mám, ale oni se budou cukat jako kazda pojistovna.... Bude to muset opravdu prevzit advokat.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #11 : Listopad 11, 2013, 11:09:19 pm »


 Komisia nemeckych lekarov by rozhodla keby poziadas o invalidny dochodok ci mas nato narok,alebo nie...
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #12 : Listopad 11, 2013, 11:34:40 pm »

Ano, uz mi to bylo receno. Po ukonceni nemocenske me ceka posudek u te komise.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |