Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Ktoré výkony u lekára prepláca štátna poisťovna - ako to zistiť?  (Přečteno 134045 krát)
mariont



Karma: 0
Příspěvků: 28



« : Květen 13, 2013, 09:38:21 pm »

Ahojte.
Chcela som sa sa opýtať, či exisuje niekde nejaká stránka s informáciami, ktoré výkony u lekára prepláca zo zákona štátna zdravotná poisťovňa a ktoré sa musia doplácať.
Konkrétne by ma zaujímala oblasť gynekologia a zubár.

Dnes som bola prvý raz v Nemecku u gynekologičky a s úžasom som zistila, že veci, ktoré mi na Slovensku gynekologička robila bez platenia, sa tu musia zvlášť priplácať a nie je to práve lacné.
Napríklad vaginálny ultrazvuk.

Chcela by som si niekde také veci overiť, či má naozaj právo odo mňa za tieto veci vyžadovať platbu (keď som poistená len v štátnej poisťovni)
« Poslední změna: Květen 13, 2013, 10:24:35 pm od David » Zaznamenáno
mariont



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #1 : Květen 13, 2013, 09:47:42 pm »

Vidím, že v nadpise mám chybu, vypadnuté písmenko pri "prepláca", dúfam, že je to aj tak čitatelné.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #2 : Květen 13, 2013, 10:00:52 pm »

Kazda pojistovna to ma/muze mit trochu jinak. Na netu si najdi stranku svy pojistovny a tam by jsi se toho mela docist.
Vseobecne vsak plati, ze ten kdo chodi pravidelne na ruzna preventivni prohlidky, tak tomu pak pojistovna proplaci vice.
No a taky plati to, ze lekari pacientum radi vnucujou zbytecne vysetreni, ktere pacient musi platit sam. Presto ze existujou i jina, stejne spolehliva, alternativni zakroky. V takovem pripadne je vzdy dobre dojit si pro nazor jeste k druhemu lekari, popripade se i poradit se svoji pojistovnou.
Lekar je v dnesni dobe uz taky vic podnikatel, nez clovek, ktery ma a chce pomahat lidem.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Květen 13, 2013, 10:29:40 pm »

Nevim, jestli existuji nejake stranky, kde je primo uvedeno, co musi hradit pojistovna. Mne osobne v TK rekli, ze se mam pred zakrokem vzdycky zeptat, ze to nelze pausalizovat. A tak to taky delam. Za vysetreni ultrazvukem jsem nic neplatila. Vyzadala sis jej sama? V tom by mohl hacek... Nicmene jsem zaznamenala i to, ze nekteri lekari na pojistovnu kaslou a nechavaji si hradit snad vsechno, aniz by te ale predem na neco upozornili.
Zaznamenáno
mariont



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #4 : Květen 14, 2013, 12:55:03 pm »

bjetka aj skorpio; ďakujem za odpovede


"Nicmene jsem zaznamenala i to, ze nekteri lekari na pojistovnu kaslou a nechavaji si hradit snad vsechno, aniz by te ale predem na neco upozornili."

Však práve toho sa obávam.
A neviem, či môžem veriť aj poisťovniam v tomto, že mi povedia pravdu, preto som chcela vedieť, či existuje nejaká zákonná norma alebo pokyn. No zrejme si to budem musieť zistiť v poisťovni.

Ja som išla na normálnu preventívnu prehliadku. Na Slovensko to vždy úplne samozrejme zahrňovalo ak ultrazvuk (ktorý mala lekárka v ordinácii) a vyšetrenie vaginálnej flory na nejaké tie veci. Za obe zvlášť by som tu platila a nie málo. Ten ultrazvuk mi ponúkli, žeby to bolo dobré,  tak som prijala.
Mne urobili len Krebsvorsorge.


Zaznamenáno
mariont



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #5 : Květen 14, 2013, 01:15:34 pm »

Práve som volala s poisťovňou a môžno informácia niekomu pomôže, preto dávam sem.
Je vraj určené zo zákona, ktoré úkony poisťovňa prepláca a ktoré nie, ale k nahliadnutiu to nie je nikde (má to len poisťovňa)
Jediná možnosť vraj zavolať si pred návštevou lekára do poisťovne a zistiť si, čo poisťovňa prepláca.

U niektorých úkonov ako "profesionelle Zahnreinigung" má konkrétne moja poisťovňa (AOK) nejaký program, na ktorom sa podielajú niektorí lekári, takže zákroky sú zadarmo alebo zlavnené.

Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #6 : Květen 14, 2013, 05:14:16 pm »

Ahoj,
bohuzel si u sve gynekolozky taky musim plne hradit vaginalni ultrazvuk.
S.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #7 : Květen 14, 2013, 07:16:21 pm »

Pokud ti lekar nabizi nejake placene vysetreni, tak je povinnen te na to predem upozornit. Pokud to neudela, tak muzes platbu odmitnout. Tak jsem to aspon kdysi slysel.

Jinak nevim jestli vam to pomuze:

http://www.aok.de/bayern/leistungen-service/leistungen-31265.php

http://www.tk.de/

http://www.bkk-bayern.de/versicherte/leistungen/aerztliche-behandlung/

Nejlepsi ovsem asi opravdu bude zavolat si na svoji pojistovnu, pokud si chcete byt 100% jisty.

Jinak bych mozna doporucoval udelat si nejake zdravotni pripojisteni (na zuby, bryle.....atd.).

http://www.versicherung-vergleiche.de/krankenzusatzversicherung/index2.php

http://www.financescout24.de/krankenversicherung/private-krankenzusatzversicherung.aspx
« Poslední změna: Květen 14, 2013, 10:07:35 pm od David » Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #8 : Květen 31, 2013, 04:42:20 pm »

Jsem rada, ze jsem narazila na toto tema! Ja nejen, ze si ho eventuelne musim hradit, ale doted jsem se toho vag. ultrazvuku tady nedockala a to na neho mam narok kvuli bolestem. Klidne bych si ho i zaplatila. Jdu zase na kontrolu pristi tyden a pokud neuspeji, tak uz menim doktorku, fakt. Tak jsem rada, ze s tim placenim je to ale i jinde stejne a nenarazila jsem na to jen ja.
Zaznamenáno
Ja64



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #9 : Červen 01, 2013, 06:11:05 pm »

Pozri : sluzby v materčine v Nemecku , skús pohľadať odborníkov v Tvojom okolí. Držím palce.
Zaznamenáno
mariont



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #10 : Červen 02, 2013, 10:45:00 am »

Kalkulka, to je fakt sila, že ti ho nepreplatili, ani keď si mala bolesti Smutek
Ja som sa tiež rozhodla, že k do ordinácie na Sendlingertorplatz (Mníchov) už nepáchnem.
Nechápem, že mali poistovne Uebrschuss na konci roka, tak to sa ani nedivím.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |