Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: autostop.cz vs. expressbus.de  (Přečteno 77571 krát)
jirike
Host
« : Srpen 22, 2013, 06:54:19 pm »

Ahoj.

Jen me to prekvapilo, tak pridavam příspěvek. ..

Protoze se me to nehodi jet do ČR koukal sem na nabidky AUTOSTOP.CZ ze bych poslal dcery z Mnichova do Prahy a myslel si, že levnejsi a pohodlnejsi spolujizdou...

Prekvapila me cena 25,- eur za osobu a listoval sem dal...
23,- eur, 20,- eur...

Jen jeden za 15,- eur jemuz se teda klanim...

No objednal sem samozrejme listky od expressbus.de za 19,- eur za listek...
Pohodlne, bezpecne, s ceskym filmem na TV a wifi v buse zdarma...

Autostopu.cz a vsem podnikavcum na cestach zdar !  Smích
Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Srpen 22, 2013, 07:07:43 pm »

Najde se spousta podnikavců, kteří požadují přemrštěné ceny, které neodpovídají nákladům a pak se diví, že se nikdo neozve. Já mám za 15-20 Euro do Prahy téměř vždy plné auto - záleží jak včas se jízda zveřejní.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #2 : Srpen 22, 2013, 07:13:17 pm »

Eulines jezdi v tydnu Mnichov-Praha uz za 9 Euro Mrknutí Ve dvou se uz vyplati i Bayern-Böhmen-Ticket do Plzne.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #3 : Srpen 22, 2013, 10:28:52 pm »

Eulines jezdi v tydnu Mnichov-Praha uz za 9 Euro Mrknutí Ve dvou se uz vyplati i Bayern-Böhmen-Ticket do Plzne.

EULINES ?

Nenašel sem to nikde. Super cena.

Daš me nějaký link ?

Děkuji

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Srpen 23, 2013, 01:06:16 pm »

 Škleb jezdí tací i tací. S původní ideou podělit se o náklady to už zpravidla nemá moc společného. Znám řidiče, kteří naplní auto 4 platícími pasažéry a stejně si vezmou plnou cenu. Logika dělení nákladů by napovídala něco jiného.
Jiní prý jezdí pravidelně dodávkou jen kvůli této dělbě nákladů :-)

Na druhé straně vézt pasažéry není to samé jako jet sám, člověk má zodpovědnost a omezení. Riskuje, že na něj budou v případě nehody cizí lidé vznášet nároky...znám jen jednoho člověka, který mi před společnou soukromou cestou dal podepsat písemnou dohodu, zbavující ho odpovědnosti  Škleb

Pro pasažéra zase může být cesta spolujízdou pohodlnější, s řidičem se často dá domluvit vyzvednutí a výstup kde je třeba a ne jen na autobusovém nádraží (které v Mnichově donedávna bylo jen na těžko dosažitelném Fröttmaningu)...v případě neočekávaného zpoždění může spolujízda počkat, bus těžko.
Jízda s příjemným řidičem může být obohacující, člověk ma šanci poznat nové lidi...


Suma sumárum, obojí má své, někdy se může hodit to, jindy ono a nikdo není nucen k "podnikatelům" sedat.

Ty tipy na autobusy ovšem nejsou špatné, ja zatím znal jen Studenty o půlnoci. Odkud jezdí tihleti?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bjetka
Host
« Odpověď #5 : Srpen 23, 2013, 04:33:53 pm »

Ty cesty za 9 Euro s Eurolines jsem aspon jeste loni v lete rezervovala na mitfahrgelegenheit.de. Jela jsem vzdycky ve ctvrtek a ne moc atraktivni obdobi, kdy byl i tak bus temer prazdny, tak nevim, jak to funguje v jinou dobu.
Osobne jsem dospela k nazoru, ze lepsi pomaly, nekdy usmudlany Alex, nez vystresovany delnik po 10-hodinove sichte. Ani v tom buse clovek obvykle nemysli na to, ze ridic kazdou chvili zpusobi nehodu, jak se mne uz vicekrat stalo pri spolujizde Úsměv
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Srpen 23, 2013, 05:46:26 pm »

Expressbus.de ze ZOB na Praha Florenc.
Vcera sem rezervoval na nedeli, jeste to slo za 19,- eur.

Moje filozofie je sice malinko jina...  Mrknutí

Ale je to fakt. Dokzd je poptavka, bude i nabidka...  Mrknutí

Pokud bych ale pendloval kazdy tyden, byl bych rad i za 12,- za kazdeho pasazera, nez jet a platit si to kazdy tyden sam...  Škleb A obcas nekoho vzit za 23,-
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #7 : Srpen 24, 2013, 07:11:49 am »

Mj., kleeno, to spojeni za poslednich par let opravdu zlepsilo. Jezdi porad jeste Studentagency z Fröttmaningu, z ZOB jede Eurolines, a myslim, DeinBus a Expressbus. Z hlavniho nadr. (nekdy se stopem na letisti) jede 4x denne bus Deutsche Bahn, na ktery se 3 dny predem da koupit akcni jizdenka za 29 (mj. "ve spolupraci" se Studentagency, tzn. 4 jizdenky/spoj se daji koupit na strankach studentagency). Jinak plati drsne ceny DB, ale zase se da uplatnit BahnCard.
Pokud jezdime ve dvou, je nejvyhodnejsi asi vlak s BB-Ticketem do Plzne a dal na ceskou jizdenkou. I s poplatkem za platbu v korunach z nemeckeho uctu nas jedna cesta vychazi asi na 19 Euro za osobu. Cim vic cestujicich, tim lip...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #8 : Srpen 24, 2013, 10:08:54 am »

Bjetko a jak dlouho trva cesta tim vlakem z Mnichova do Prahy co jezdite ?
Ten je urcite pohodlnejsi nez bus a 19,- je stejna cena...
 Úsměv
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #9 : Srpen 24, 2013, 10:44:04 am »

Samozrejme je vlak pohodlnejsi, ale taky ta cesta trva skoro 6 hodin, coz je pro nekoho neuveritelna ztrata casu. Plus od Domazlic nabira obligatorni zpozdeni. Úsměv Bus DB je nejrychlejsi. Naplanovana je cesta na 4 a 3/4 hod., ale vetsinou jsem zatim byla v Praze driv. I ten nocni studentak jezdi rychle, je to ale celkem houby platne, kdyz pak ve 4 rano sedis ve Fröttmanningu a cekas na metro...
Clovek k tomu nesmi pristupovat nemecky a pocitat minuty. Zaseknout se to muze kdekoliv, predevsim samozrejme na dalnici. Ale vyjimecne te muze zastihnout bourka a nekolikahodinovy blackout. Pak vlak nejede vubec a do cile dorazis 5 hodin pozdeji Mrknutí)
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #10 : Srpen 26, 2013, 02:42:46 pm »

Jezdim temer kazdy tyden Mnichov-Praha a zpet svym autem. Vozim lidi za 20, coz povazuju za ferovou cenu. Lidi, co vyzkouseli spolujizdu i autobus a maji sve overene ridice uz, pokud to jde, jezdi jen spolujizdou. Spolujizda je i o tom, ze se da na spouste veci domluvit, ridic muze pockat, clovek si muze vybrat z mnohem vice casu odjezdu.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #11 : Srpen 26, 2013, 08:59:53 pm »

Kazdy tu flexibilitu vidi asi trochu jinak. Ja jsem se tu zrovna nedavno divala na spojeni do Prahy. Situace asi takova: tydne 250 nabidek na Slovensko pres Rakousko, do Ceska jedno do Plzne... Na mitfahrgelegenheit.de jsem mela zatim vetsi uspech. Smích Nastesti jsou tu ty jine spoje, ktere jezdi denne Mrknutí Neco jineho je Pasov nebo Regensburg (odkud konecne jezdi ten deinBus!), odkud se clovek bez auta poradne nikam nedostane...
Ale jinak to prosim neberte tak, ze zatracuju spolujizdu! Cim vic se vas do toho auta nacpe, tim vic vas budu chvalit Mrknutí Mj. kdybych jezdila tydne, tak si to mozna poradne rozmyslim. Jednou za mesic ale 10-20 Euro za pohodli a nezavislost obetuju...
Zaznamenáno
835gunter



Karma: 0
Příspěvků: 29


« Odpověď #12 : Září 25, 2013, 02:41:02 pm »

 Nevím co si myslet/Nerozhodný niečo pohodove, a približne lasné aj na Slovensko???
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |