Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Steuerklasse 3 v Nemecku  (Přečteno 110562 krát)
bata16



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Prosinec 06, 2013, 10:38:05 am »

Čaute ,
vedel by mi niekto poradiť čo všetko je potrebné do zaradenie 3 daňovej skupiny v Nemecku?Ja pracijem v Nemecku a manželka na Slovensku.
Zaznamenáno
Milano



Karma: 7
Příspěvků: 60



« Odpověď #1 : Prosinec 08, 2013, 06:06:26 pm »

Manzelka se musi za tebou pristehovat do Nemecka.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #2 : Prosinec 08, 2013, 08:07:04 pm »

Nemusí se přistěhovat, aspoň tedy doufám, že se tady nedopracujeme k závěru, že na každém Finanzamtu je to jinak i u této problematiky.
 
Na svém Finanzamtu tady v De si vyzvedni formulář pro potvrzení příjmů ze zahraničí (je dvojjazyčný, budou se Tě akorát ptát pro jakou zemi), vyplnit, v SK nechat potvrdit a přivézt zpět.
Při vyzvedávání formuláře bych se hned zeptal co ještě chtějí a jak s překladem (s apostilou či bez atd.). Pravděpodobně budou chtít oddací list, možná potvrzení ze slovenské radnice o pobytu manželky (ale toto se může lišit, co a jak budou chtít).

Nezapomeň, že:
-o III. Kl. se musí žádat každý rok znovu.Nevím jestli jen u cizinců nebo u všech, to jsem nezjistil.        Tvrdí mi to tedy na Finanzamtu v Erdingu

- u této daň. třídy jsi povinnen ze zákona podávat daňové přiznání

Petr
« Poslední změna: Leden 06, 2014, 10:08:52 pm od petr69 » Zaznamenáno
rastikt



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #3 : Leden 03, 2014, 02:44:47 pm »

Zdravím,chcel by som vedieť tiež ako je to s tou klase 3. Ja pracujem v nemecku a manželka žije na sk,momentalne nepracuje.Už ste niečo zistili o tom?Dajte mi pls vedieť.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #4 : Leden 06, 2014, 10:13:43 pm »

Jde to, jistě.
Moje žena žije v ČR a já mám tady Steuerkl. III,
Zajdi na svůj Finanzamt tady v DE, vysvětli co žádáš, ať tě vybaví formuláři a řeknou, co vše musíš přinést.
Je opravdu dost možné, že se to bude v detailech úřad od úřadu trochu lišit. Když přineseš na svůj Finanzamt to, co ti předtím sami nadiktovali, tak ti to prostě musí přiklepnout Mrknutí.
Petr
Zaznamenáno
antrag



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #5 : Leden 11, 2014, 05:20:33 pm »

zdravím,
daňová třída III hlavně znamená společné zdanění manželů a ne vždy může být výhodná a finančním úřadem přidělená a plynou Vám z toho i daňové povinnosti. Když mě napíšete na email: antragdecz[zavináč]seznam.cz můžu se na případ od případu podívat a poradit. Zabývám se daněmi, přídavky, rodičovskou, mateřskou už asi 13 let.

S pozdravem
Zaznamenáno
Honza11



Karma: 0
Příspěvků: 28


« Odpověď #6 : Únor 26, 2014, 11:13:55 pm »

Tak ja se dozvedel na Finazamt, ze manzelka se musi prihlasit k pobytu v Nemecku, abych mel tuto dan.tridu. Tzn. musela by se odhlasit o zdrav. poj v CR, prihlasit k pobytu tady a take ke zdrav. pojsitovne.
Deti si prehlasim pozdeji na sebe, manzelku ne, ztratila by rodicovskou v CR.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #7 : Únor 26, 2014, 11:31:03 pm »

Já byl na Finanzamtu kvůli III. třídě včera. Tak jako každý rok, s lednovou mzdou jsem automaticky spadnul do I.Steuerklasse.

Rozhovor probíhal asi takto:

paní německá finanzamtová: Vaše žena je trvale v jiné zemi?
já:    ano
paní: máte sebou potvrzené Bescheinigung EU?
já:    ano
paní: výborně
já:    mám sebou i oddací list a rodný list dítěte a potvrzení z české radnice o jejich pobytu, vše s        německým překladem
paní:   to nepotřebuji
já:      budu muset přijít za rok znova žádat o tuto III. Steuerklasse?
paní:   ne, dám Vám to na 3 roky
já:      děkuji
paní:   můžu pro Vás ještě něco udělat?
já:      ano, kafe, bez cukru
paní:   smích
já:      můžete mi III. Klasse přiznat zpětně od 1. ledna
paní:   jistě...... za minutu mi podává výtisk
já:      Děkuji a nashledanou

Zhruba 7 minut od příjezdu nasedám do auta a odjíždím.....

tak já nevím, připadá mi, že už jsme na tom jak s placením KFZsteuer...
, asi je to opět v každém městě jinak, nebo jak teda?
Petr
« Poslední změna: Únor 26, 2014, 11:34:47 pm od petr69 » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #8 : Únor 27, 2014, 12:07:33 am »

Tak ja se dozvedel na Finazamt, ze manzelka se musi prihlasit k pobytu v Nemecku, abych mel tuto dan.tridu. Tzn. musela by se odhlasit o zdrav. poj v CR, prihlasit k pobytu tady a take ke zdrav. pojsitovne.
Deti si prehlasim pozdeji na sebe, manzelku ne, ztratila by rodicovskou v CR.


Honzo mystifikujes ostatni.
Prihlasit se k pobytu neznamena odhlasit se ze zdravotni pojistovny.
A o narok na rodicovskou nebo materskou taky neprijde.
Jen docasne, v zapeti ji zas po pozadani dostane zpet, pokud by se oficialne prestehovala.
Vse uz je tady mnohokrat popsane vcetne konkretnich zkušenosti lidi co to maji vsechno za sebou.
Ty jsi to shrnul vse do kupy ale ve vetsine se pletes.
Zaznamenáno
Honza11



Karma: 0
Příspěvků: 28


« Odpověď #9 : Únor 27, 2014, 10:48:19 pm »

Já byl na Finanzamtu kvůli III. třídě včera. Tak jako každý rok, s lednovou mzdou jsem automaticky spadnul do I.Steuerklasse.

Rozhovor probíhal asi takto:

paní německá finanzamtová: Vaše žena je trvale v jiné zemi?
já:    ano
paní: máte sebou potvrzené Bescheinigung EU?
já:    ano
paní: výborně
já:    mám sebou i oddací list a rodný list dítěte a potvrzení z české radnice o jejich pobytu, vše s        německým překladem
paní:   to nepotřebuji
já:      budu muset přijít za rok znova žádat o tuto III. Steuerklasse?
paní:   ne, dám Vám to na 3 roky
já:      děkuji
paní:   můžu pro Vás ještě něco udělat?
já:      ano, kafe, bez cukru
paní:   smích
já:      můžete mi III. Klasse přiznat zpětně od 1. ledna
paní:   jistě...... za minutu mi podává výtisk
já:      Děkuji a nashledanou

Zhruba 7 minut od příjezdu nasedám do auta a odjíždím.....

tak já nevím, připadá mi, že už jsme na tom jak s placením KFZsteuer...
, asi je to opět v každém městě jinak, nebo jak teda?
Petr



nejak jsem to nepochopil
tak jsi ve III. tride nebo ne?
A kdyz manzelka je neni v Nemecku, tak bys mel byt porad I. trida, tak mi to rikali na Finanzamt.
Zaznamenáno
Honza11



Karma: 0
Příspěvků: 28


« Odpověď #10 : Únor 27, 2014, 10:49:25 pm »

Nemusí se přistěhovat, aspoň tedy doufám, že se tady nedopracujeme k závěru, že na každém Finanzamtu je to jinak i u této problematiky.
 
Na svém Finanzamtu tady v De si vyzvedni formulář pro potvrzení příjmů ze zahraničí (je dvojjazyčný, budou se Tě akorát ptát pro jakou zemi), vyplnit, v SK nechat potvrdit a přivézt zpět.
Při vyzvedávání formuláře bych se hned zeptal co ještě chtějí a jak s překladem (s apostilou či bez atd.). Pravděpodobně budou chtít oddací list, možná potvrzení ze slovenské radnice o pobytu manželky (ale toto se může lišit, co a jak budou chtít).

Nezapomeň, že:
-o III. Kl. se musí žádat každý rok znovu.Nevím jestli jen u cizinců nebo u všech, to jsem nezjistil.        Tvrdí mi to tedy na Finanzamtu v Erdingu

- u této daň. třídy jsi povinnen ze zákona podávat daňové přiznání

Petr


asi dopracujeme, me rikali, ze na III. tridu musi byt manzelka zaregistrovana v Nemecku
Zaznamenáno
Honza11



Karma: 0
Příspěvků: 28


« Odpověď #11 : Únor 27, 2014, 10:50:32 pm »

Tak ja se dozvedel na Finazamt, ze manzelka se musi prihlasit k pobytu v Nemecku, abych mel tuto dan.tridu. Tzn. musela by se odhlasit o zdrav. poj v CR, prihlasit k pobytu tady a take ke zdrav. pojsitovne.
Deti si prehlasim pozdeji na sebe, manzelku ne, ztratila by rodicovskou v CR.


Honzo mystifikujes ostatni.
Prihlasit se k pobytu neznamena odhlasit se ze zdravotni pojistovny.
A o narok na rodicovskou nebo materskou taky neprijde.
Jen docasne, v zapeti ji zas po pozadani dostane zpet, pokud by se oficialne prestehovala.
Vse uz je tady mnohokrat popsane vcetne konkretnich zkušenosti lidi co to maji vsechno za sebou.
Ty jsi to shrnul vse do kupy ale ve vetsine se pletes.


Nemystifikuji. Toto vse mi rekli jak v CR, tak v Nemecku.
Tak tu nekdo lze. Bud instituce, nebo tady na foru... Šok)
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #12 : Únor 27, 2014, 10:55:48 pm »

pochopil jsi to správně - III. Steuerklasse jsem opět dostal, jako každý rok, tentokrát na 3 roky a celé to trvalo 7 minut.
Ano, a manželka je celý rok v ČR!!!

Zdravím, Petr
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #13 : Únor 28, 2014, 07:41:27 am »

Pri prestehovani o davky manzelka prijde. Jasny. Pozada tady a dostane zamitavou odpoved. Taky jasny, nepracovala tady. Se zamitnutim se vrati zpet do ČR a pozada o dorovnani a dostane ho. Toto tady popsalo hned nekolik maminek.
Nemuze zustat bez penez.
Uz davno vim, že to co nekde ŘÍKAJÍ nemusi byt vzdy pravda a pozdeji je problém se tim ohanet.
Musi to byt na papire.
V tomhle pripade Te nekdo mystifikoval na urade, protoze Ty to na papiru cerne na bilem nemas a pokud tady tri maminky napisou ze dostali rodicak z ČR tak jim verim.
Manzelka i s ditetem Te mohou zcela legalne doprovazet pri vykonu zamestnani v zahranici a dal spadaji pod cesky system, protoze nevydelava a v ČR to ma idpracovane a ma tam smlouvu.
Doporucuji ceskou prirucku pro migrujici osoby z r.2012.
Pokud Petr napise cely prubeh zadosti o Steuerklasse III tak je to taky verohodnejsi nez to, že ses ptal... Na papire to nemas a doporucuju Ti se neptat ale pozadat tak jak psal Petr.
Ja umim nemecky mizerne, proto za me vse vyrizuje ucetni Nemka, ktera se neda jen tak snadno a ja ji za to platim, to je taky zpusob jak lze vyrizovat papiry v Nemecku.
Nicmene i ona rika ze je zo tady moc slozite a zalezi na koho clovek narazi.
Zaznamenáno
Honza11



Karma: 0
Příspěvků: 28


« Odpověď #14 : Březen 05, 2014, 09:15:46 pm »

Mam to na papire, tak mi netvrd, ze to nemam, kdyz to nevis
ale zkusim to znova...
 Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |