Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Podvodné jednání AOK  (Přečteno 208658 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Prosinec 20, 2013, 02:16:39 am »

8měsíců mi AOK hradila nemocenské dávky po mém pracovním úrazu a tenhle týden mi zaslali dopis, že mi neprávem zasílalí dávky za poslední 2měsíce a že nedodržuji stanovené pravidla. Chtějí úhradu 2000eur. Já přitom co 6týdnů pravidelně jezdím do Dráždan na posudkovou kontrolu a o všem se vedou přesné záznamy. Kontaktoval jsem tedy posudkového lékaře a ten prohlásíl, že nerozumí co se děje, protože sám nařídil další léčbu a rehabilitaci. Když jsem AOK kontaktoval, tak mi neodpověděli a na mojí poštu nereagují. Dopis který mi zaslali je naprosto nesmyslný a vymyšlený a zajímalo by mě jestli má někdo podobnou zkušenost.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Prosinec 20, 2013, 08:34:41 am »

Jo, neco podobneho se stalo memu manzelovi. Byl temer rok nemocny, po nekolika operacich a to jim bylo trnem v oku, tak se snazili, sec mohli. Prestali mu penize vyplacet, nastesti na tom nejsme zavisli. Pak se to nejak vyreslilo, museli to doplatit,ale asi jen diky tomu, ze jsme na ne vyvijeli tlak, ze vsechny nase zamestnance presvedcime, aby zmenili pojistovnu. (Jsou u AOK) Taky se manzel nechal  prehlasit na misto, kde mame firmu. S temi se dalo normalne jednat. Podle mista bydliste patri na jinou pobocku a tam to byla katastrofa.
Za temer 20 let jsem uz vystridala nekolik pojistoven, i u jinych doslo k problemum. Ale priprav se na boj. Ono jak to prekroci urcitou dobu (nemocenska), tak zacnou vyvijet tlak vsemi prostredky, abys ji ukoncil, to same udelali i jednomu znamemu.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Prosinec 20, 2013, 12:44:52 pm »

Já vím, že to na mě zkoušejí, ale koledují si. Já mám řešit zdravotní stav a né být ve stresu a nedělat nic jiného než řešit a prokazovat to co oni sami vědí. Kontaktoval jsem včera posudkového lékaře a dopis mu přeposlal a dnes ráno mi zaslal zpět prohlášení a v něm vysloveně přikazuje celou věc ihned napravit.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #3 : Prosinec 20, 2013, 01:21:06 pm »

Hlavne si dej pozor na dodrzovani terminu apod. Na to oni cekaji, kdyz jim treba vcas nedodas Krankmeldung, tak je to  vitany duvod k okamzitemu vykopnuti. Jsi pro ne uz moc dlouho nemocny, takze budou hledat vsechno mozne. Maji v tom system.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Prosinec 20, 2013, 03:26:53 pm »

Vidim, ze mas stejne zkusenosti jako ja. Vim presne o cem mluvis.  Chteli abych jim zasilal Auchzahlscheinung kazdych 14dni a ja to delam kazdy tyden. Proste zajdu k lekari, necham to orazit a doporucene s dodejkou to zaslu. Zpocatku jsem nerozumel tomu jak si muze pojistovna dovolit zpochybnit nazor a rozhodnuti lekare?? Pak mi doslo, ze jde jen a jen o psychicky natlak a cekaji na to, ze to vzdas. Jenze u me to nejde protoze jde o pracovni uraz s nasledky takze musim bojovat dal. Spise jsem uvazoval, ze po ukonceni nemocenske kontaktuji nejakou nezavislou odborovou organizaci a budu se snazit na celou vec poukazat. Dukazu na to mam dost. Vsimam si totiz, ze lidi s podobnymi problemy pribyva a melo by se s tim neco mozna delat. Pred 3tydny jsem byl na pracovnim pohovoru a zamestnavateli jsem vyslovene rekl, ze si nepreju byt pojisteny u AOK.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #5 : Prosinec 20, 2013, 04:00:15 pm »

To naprosto chapu. Ono je to tezke. Na druhou stranu, ja jsem byla jednou v zivote operovana, AOK mi to odsouhlasila bez mrknuti oka a co jsem mela Zusatzversicherung(povazuji za velmi dulezite, protoze si pak muzu urcit, do jake nemocnice a od koho chci byt operovana), s tim delala desne cavyky, taky me tahali po posudkovem lekari a kdesi cosi.
Ale s tim, ze se snazi zbavit dlouhodobe nemocnych jsou celkem provareni. Ovsem nejsem si jista, zda to tak nedelaji vsechny KK. Kazdopadne si to libit nenechej, moznosti se urcite nejake najdou.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Leden 04, 2014, 03:31:06 pm »

Takže třetí měsíc bez nemocenské. AOK se vymlouvá a Berufsgenossenschaft rovněž. Dokonce už ani nerespektují německého posudkového lékaře od kterého jsem si vyžádal potvrzení, že nejsem schopen pracovat. Prostě ho ignorují. Byl jsem 8.1.2014 pozvám opět k posouzení mého zdravotního stavu, ale písemně jsem to odmítl, protože mi Berufsgenossenschaft neuhradila ani jednu cestu do německa a je to už půl roku co jsem jim zaslal fakturu k proplacení. Někdy opravdu přemýšlím jestli je německo tím správným místem pro život a budoucnost.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Leden 04, 2014, 07:11:55 pm »

Ale muzes byt v klidu protoze presne takhle to podstupuji i Nemci.
Moje nemecka ucetni rikala (vlastni velkou ucetnicku firmu a dela jen velke firmy se zsmestnanci - ja sem tam protekcne) ze tohle je v Nemecku bezna praxe.
Nejen pojistovny vsichni to tak delaji. Cekaji a mlzi... Poptavaji vice a vice dokumentu...
Rikala i to ze vic nez polovina lidi to vzda a nechaji to byt...
A to je presne duvod proc to zdrzuji...
Sezen pravnika a pust se do nich  Mrknutí a uvidis jak rychle budes mit prachy na účtu. ..
A az to pujde zmen pojišťovnu  Úsměv
Ja sem u stejne ale me se netyka nemocenska, tu si platim u privatni ale jak sem byl s na operaci kolenem, nemocenskou (2mes) me zaplatili az po pul roce, prave az po vyhruzkach pravnikem a ze ukoncim vsechny smlouvy co u nich mam...
Zafungovalo to... Do tydne byli prachy na účtu a asi 50 papir kterej puvodne chteli uz ani nechteli.
Drzim palce
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #8 : Leden 04, 2014, 07:48:13 pm »

Mozna by ti pomohli tady:


https://www.unabhaengige-patientenberatung.de/11-fragen-zur-upd.html



Je to poradna zdarma.

Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #9 : Leden 04, 2014, 08:05:47 pm »

Ja nejsem zadny slabsi kousek a vydrzim dost, ale tohle se uz deje behem 10 mesicu potreti a uprimne receno mi dochazeji sily. Ceka me jeste jedna operace a nejsem v zadnem pripade v pohode. Nedelam nic jineho nez, ze se snazim s nima komunikovat, ale jejich odpovedi pokud vubec nejake jsou nedavaji smysl. Byl to uraz v praci a lita mi v tom spoustu penez od bolestneho po veskere nahrady. Pokud by slo o samotnou nemocenskou, tak uz jsem to asi davno vzdal.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #10 : Leden 04, 2014, 08:08:47 pm »

Takže třetí měsíc bez nemocenské. AOK se vymlouvá a Berufsgenossenschaft rovněž. Dokonce už ani nerespektují německého posudkového lékaře od kterého jsem si vyžádal potvrzení, že nejsem schopen pracovat. Prostě ho ignorují. Byl jsem 8.1.2014 pozvám opět k posouzení mého zdravotního stavu, ale písemně jsem to odmítl, protože mi Berufsgenossenschaft neuhradila ani jednu cestu do německa a je to už půl roku co jsem jim zaslal fakturu k proplacení. Někdy opravdu přemýšlím jestli je německo tím správným místem pro život a budoucnost.

Vždycky jsem si myslela, že ČR je absurdistán, ale SRN není o nic lepšího. :-(
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #11 : Leden 04, 2014, 08:19:22 pm »

Nebýt úrazu, tak nemarodím. A jestli se mi ještě někdy něco stane, tak si to doma zoperuju sam a druhy den pujdu do prace.
Zaznamenáno
dochloite



Karma: -12
Příspěvků: 92


« Odpověď #12 : Leden 05, 2014, 03:36:37 pm »

Vždycky jsem si myslela, že ČR je absurdistán, ale SRN není o nic lepšího. :-(

Ja jsem si taky naivne myslel, ze nemci maji vse promakane a ze jejich slovu lze bezmezne verit, ale:

1) na potvrzeny fotrmular od AOK pro rodinu E109 cekam uz vice jak 4 mesice a to mi urednice rikala ze max. 4 tydny, nyni se porad vymlouvaji na ceskou VZP

2) na Kindergeld cekam uz treti mesic a to slibovali ze do 6. tydnu to bude vyrizene, pritom jsem jim dolozil maximu a mozna jeste neco navic, na call centru mi kazdy tyden co tam volam rikaji, za se na tom pracuje a ze v nejblizsich dnech obdrzim dopis, ale to rava uz 12 tydnu

3) na Finannzamt jsem uz 2x zadal o vyjadreni pro placeni Kfz Steuer na me auto s ceskou SPZ, protoze mam zejem ty dane za auto platit, do teto doby zadna odpoved, uz mam pripravenu stiznost na necinost k rediteli Finanzamtu, pokud ani toto nezabere tak dalsi dotaz se stiznosti na Bundesland Baden-Wurt. jinak to fakt nevidim

4) muj Steuerberater, kteremu jsem uz v kvetnu 2013 predal veskere dokumnety k vraceni dani mi tvrdil ze do cervna mam penize na ucte, teprve az po osobni navsteve v jeho kanclu, protoze pres email mi tvrdil ze vse uz zalsal, to vse zpracovane poslal na Finanzamt ale az v zari!!! to jsem si primo overil na FA, hlavne ze mi posledni tyden v prosinci zaslal fakturu na rok 2014 s tim ze ten poplatek za zpracovani dani mam prevest do 1.1. 14, na to se teda fakt muze spolehnout, budu to delat presne jako on

Moji kolegove v praci mi tvrdi, ze mam byt vice trpelivy, ze nejsem v nemecku sam, ale jak ma byt clovek trpelivy, kdyz vam urednici reknou datum kdy vse vyridi a ve finale to trva 3x nebo 4x dele popripade delaji mrtve boruky...Tohle je opravdu ignoristan :-)
« Poslední změna: Leden 05, 2014, 04:59:00 pm od dochloite » Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #13 : Leden 05, 2014, 06:48:23 pm »

 Smích  Smích  Smích

Jo tak to je...

Ja kindergeld od listopadu 2012... a narok mam od 11/2011
Mezi tim bylo odvolani po zamitnuti v lednu 2013
Po te v dubnu 2013 zprava o tom ze to predavaji do Halle ale ze na tom pracuji.
Po te v cervenci 2013 zprava z Halle že to k nim nepatří a predavaji to do jineho mesta...
Uz nevim jake.

Ucetni me ted radila at nevolame ze je to zbytecny ze se telefony nezaznamenávají a at pokazde posleme papir a nechame si kopii.
Na ten musi odpovědět... a bude neco na papiru.

Uz sem slysel i to ze nekdo posilal pul roku dalsi a dalsi formuláře ktere zadali a nakonec prisel omluvny dopis ze se vse ztratilo a aby vse poslali znova.

Na uradech jsou milý vsecna cest ale tohle je fakt sila  Úsměv
Jedine co me uklidňuje je fakt ze to poslou klidne i 2roky zpatky vsechno do eura.
Tak si vlastne sporim u Familienkasse Kindergeld na 2 deti.
To pak bude ranec...  Smích

Tagesgeld nebo jak se to jmenuje sem uz popisoval, to sem cekal 6mesicu a kazde 3tydny chteli nejaky dalsi formular a dalsi potvrzenni o necem...
A az po vyhruzkach to poslali.
 
Na zacatku nez sem dal trvale prikazy sem se zpozil. Okamzite sem mel dopis ze sem nezaplatil a 3eura za dopis a 10 eur pokutu za pozdni platbu...
To jim slo velice rychle  Smích ale obracene pak...   Šok

Sam sem zvedavej jak to cele dopadne ale nenecham to byt i kdybych mel psat do Štrasburku. .. a dat zalobu na cely urad... a stat.
Pravidla musi platit pro vsechny stejne.
 Smích
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #14 : Leden 05, 2014, 08:39:19 pm »

Alespon vidim, ze tady nejsem za idiota co si porad stezuje. Uz jsem se zarekl, ze jim to nedaruju a natrhnu jim prdel. Nejhorsi je, ze neexistuje paka na to jak je primet k tomu aby fungovali. Posles tydne 5 nebo 6dopisu a neprijde ti ani na jeden odpoved. A tak je to porad dokola.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |