Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: AOK - problém s vyplacením paragrafu - péče o dítě  (Přečteno 67604 krát)
dafmen1



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Leden 25, 2014, 12:04:46 pm »

Potřeboval bych poradit jak je to  s vyplacením paragrafu, když jsem jsem 7 dní pečoval doma o dítě, jelikož manželka byla s druhým dítětem v nemocnici. Samozřejmě mi v nemocnici vystavili potvrzení o ošetřování dítěte (český paragraf).
Zaměstnavatel mi to automaticky strhl ze základu a ve výplatní pásce uvedl - Kinderpflege mit Krankengeld. Podal jsem tedy na AOK žádost o vyplacení a z AOK mi volali, že mi bohužel nic nevyplatí, jelikož je prý žena pojištěna v Čechách, že by musela ona zažádat o moje peníze v Čechách, což je totální blbost.
Jak to tedy je? A je lepší mít pojištění kompletně pro celou rodinu na mně? Žena je na mateřské a je pojištěna od svého zaměstnavatele u VZP.
Děkuji všem za nějaké rady.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #1 : Leden 25, 2014, 12:18:46 pm »

Potřeboval bych poradit jak je to  s vyplacením paragrafu, když jsem jsem 7 dní pečoval doma o dítě, jelikož manželka byla s druhým dítětem v nemocnici. Samozřejmě mi v nemocnici vystavili potvrzení o ošetřování dítěte (český paragraf).
Zaměstnavatel mi to automaticky strhl ze základu a ve výplatní pásce uvedl - Kinderpflege mit Krankengeld. Podal jsem tedy na AOK žádost o vyplacení a z AOK mi volali, že mi bohužel nic nevyplatí, jelikož je prý žena pojištěna v Čechách, že by musela ona zažádat o moje peníze v Čechách, což je totální blbost.
Jak to tedy je? A je lepší mít pojištění kompletně pro celou rodinu na mně? Žena je na mateřské a je pojištěna od svého zaměstnavatele u VZP.
Děkuji všem za nějaké rady.


vaše žena žije s dětmi v ČR?
Zaznamenáno
dafmen1



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Leden 25, 2014, 02:47:06 pm »

Ano, žena žije s dětmi v ČR, já jsem v ČR také trvale hlášen, v Německu jsem zaměstnán a pojištěn u AOK.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #3 : Leden 26, 2014, 07:51:05 am »

Ano, žena žije s dětmi v ČR, já jsem v ČR také trvale hlášen, v Německu jsem zaměstnán a pojištěn u AOK.
Já si myslím, že pokud tvoje rodina žije v ČR nemůže být nejspíš pojištěna u německé zdravotní pojišťovny. Ty zde  pracuješ, tak zdravotní pojištění tady ze zákona mít musíš. Možná, že měli pravdu, zkus se zeptat ve VZP, je to sice divné, že ti to odmítli proplatit, když jsi pojištěný a pracuješ tady, ale pokud vím, když dostaneš tady třeba sezonní výpověď a jdeš na pracák, spadáš pak jako pendler zase zpět pod VZP. Za zeptání ve VZP nic nedáš, třeba ti poradí.
« Poslední změna: Leden 26, 2014, 07:57:35 am od lalilala » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #4 : Leden 26, 2014, 10:14:42 am »

Ano, žena žije s dětmi v ČR, já jsem v ČR také trvale hlášen, v Německu jsem zaměstnán a pojištěn u AOK.
Já si myslím, že pokud tvoje rodina žije v ČR nemůže být nejspíš pojištěna u německé zdravotní pojišťovny. Ty zde  pracuješ, tak zdravotní pojištění tady ze zákona mít musíš. Možná, že měli pravdu, zkus se zeptat ve VZP, je to sice divné, že ti to odmítli proplatit, když jsi pojištěný a pracuješ tady, ale pokud vím, když dostaneš tady třeba sezonní výpověď a jdeš na pracák, spadáš pak jako pendler zase zpět pod VZP. Za zeptání ve VZP nic nedáš, třeba ti poradí.


Samozrejme, ze rodina muze byt pojistena napr. u AOK, i kdyz  zije v CR. To si nemyslim, to vim. Otazkou je, zda to neprinasi komplikace s navstevou lekaru atp. To by sis musel zjistit, jak to v praxi funguje.
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #5 : Leden 26, 2014, 12:50:52 pm »

Osobne bojuju s AOK asi 9mesicu a dam jednu radu. Pokud ti jde jen o tech 7dni, tak to nech byt, protoze jde o malo castku a za ty nervy to nestoji. V cesku VZP ti neporadi a kdyz ano, tak ti nemci zase reknou opak aby ti to nemuseli vyplatit. Musel by sis najmout advokata v nemecku a to se ti nevyplati. kazdopadne to nebude tak, ze ty posles nejake jedno potvrzeni do AOK a oni ti obratem zaslou penize. Zlaty voci.... Budes se s nima tahat nekolik mesicu a mozna i rok a nakonec to sam vzdas. Jsou tady lidi co cekaji napr. na detske pridavky od roku 2012.... Jde opravdu o par korun a za ty nervy to nestoji.
Zaznamenáno
lalilala



Karma: -83
Příspěvků: 120


« Odpověď #6 : Leden 29, 2014, 11:33:16 am »

Ano, žena žije s dětmi v ČR, já jsem v ČR také trvale hlášen, v Německu jsem zaměstnán a pojištěn u AOK.
Já si myslím, že pokud tvoje rodina žije v ČR nemůže být nejspíš pojištěna u německé zdravotní pojišťovny. Ty zde  pracuješ, tak zdravotní pojištění tady ze zákona mít musíš. Možná, že měli pravdu, zkus se zeptat ve VZP, je to sice divné, že ti to odmítli proplatit, když jsi pojištěný a pracuješ tady, ale pokud vím, když dostaneš tady třeba sezonní výpověď a jdeš na pracák, spadáš pak jako pendler zase zpět pod VZP. Za zeptání ve VZP nic nedáš, třeba ti poradí.


Samozrejme, ze rodina muze byt pojistena napr. u AOK, i kdyz  zije v CR. To si nemyslim, to vim. Otazkou je, zda to neprinasi komplikace s navstevou lekaru atp. To by sis musel zjistit, jak to v praxi funguje.

Jistě, ty to víš, já bych to chtěl vidět, jak přijme AOK do pojištění rodinné příslušníky s trvalým pobytem v jiné zemi. Viděl jsem dotazník, který zaslala mojí kolegyni AOK, když se kolegyně žijící tady snažila připojit ke svému pojištění u AOK svoji dceru, která ještě studovala a bydlela v ČR, i když se měla do Německa po škole stěhovat, nešlo to. Stejně jako kdybych já měl pojištění u VZP a myslel bych si, že když tu budu bydlet, bude pro mě dostačující. Hlavně, že jsi nejchytřejší, viď?
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #7 : Leden 29, 2014, 12:19:38 pm »

Predstav si, ze dokonce ja jsem jeden cas mela z duvodu, po kterych ti je....trvale bydliste v CR a presto jsem mela pojisteni tady u Privatkrankenkasse DKV. To jsou veci, vid? Muj syn mel po tu dobu tez trvale bydl. v Cechach a presto byl pojisten u AOK (Familienversicherung) pres otce. Asi je muj muz holt sikovny a pojisteni mu dokazal zaridit.
 A vis proc jsem mohla ja byt pojistena v Nemecku? Protoze zde podnikam, inteligentni Doroto. To uplne stacilo. Tak to proste je, nevim proc bych si mela ausgerechnet kvuli tobe vymyslet.
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #8 : Únor 10, 2014, 05:11:57 pm »

Predstav si, ze dokonce ja jsem jeden cas mela z duvodu, po kterych ti je....trvale bydliste v CR a presto jsem mela pojisteni tady u Privatkrankenkasse DKV. To jsou veci, vid? Muj syn mel po tu dobu tez trvale bydl. v Cechach a presto byl pojisten u AOK (Familienversicherung) pres otce. Asi je muj muz holt sikovny a pojisteni mu dokazal zaridit.
 A vis proc jsem mohla ja byt pojistena v Nemecku? Protoze zde podnikam, inteligentni Doroto. To uplne stacilo. Tak to proste je, nevim proc bych si mela ausgerechnet kvuli tobe vymyslet.

Nikde jsem nečetla, že by někdo ze členů rodiny tazatele podnikal Co???
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #9 : Únor 10, 2014, 05:37:19 pm »

Predstav si, ze dokonce ja jsem jeden cas mela z duvodu, po kterych ti je....trvale bydliste v CR a presto jsem mela pojisteni tady u Privatkrankenkasse DKV. To jsou veci, vid? Muj syn mel po tu dobu tez trvale bydl. v Cechach a presto byl pojisten u AOK (Familienversicherung) pres otce. Asi je muj muz holt sikovny a pojisteni mu dokazal zaridit.
 A vis proc jsem mohla ja byt pojistena v Nemecku? Protoze zde podnikam, inteligentni Doroto. To uplne stacilo. Tak to proste je, nevim proc bych si mela ausgerechnet kvuli tobe vymyslet.

Nikde jsem nečetla, že by někdo ze členů rodiny tazatele podnikal Co???

Kdybys opravdu dobre cetla , tak bys vycetla, ze to, ze jsem ja pojistena kvuli tomu, ze v Nemecku podnikam jsem dodala jen pro zajimavost. dulezite ale je, ze muj syn, ackoliv byl toho casu hlasen trvale pouze v Cechach, byl pojisten u AOK pres sveho otce, ktery byl zamestnan v Nemecku.
« Poslední změna: Únor 10, 2014, 07:30:36 pm od Diddi » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |