Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: cesky ridicak/obcanka  (Přečteno 53449 krát)
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« : Březen 31, 2015, 10:55:12 am »

Omlouvam se, pokud to tu uz nekde bylo napsano  a ze to vlastne primo nesouvisi s Nemeckem.

Brzo mi vyprsi platost obou dokladu a nevim, zda se musi k vystaveni novych jet primo do mista, kde jsem hlasena nebo by to slo sfouknout  napr. nekde v pohranici,(Tachov, Cheb) kam to mam bliz nez primo domu. To bych musela jet jeste par set km dal.

Nevite, lze si ridicak a OP nechat vystavit i jinde nez jen v miste trvaleho bydliste? Patrala jsem po netu,ale moc toho zatim nenasla. Tak treba ma nekdo prime zkusenosti.

Diky Úsměv
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #1 : Březen 31, 2015, 01:55:25 pm »

http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx

Žádost o vydání občanského průkazu bez strojově čitelných údajů se podává pouze u místně příslušného obecního úřadu obce s rozšířenou působností, kterým je:

    obecní úřad obce s rozšířenou působností (v hlavním městě Praze úřad městské části Prahy 1 až 22), v jehož obvodu je občan hlášen k trvalému pobytu,
    obecní úřad obce s rozšířenou působností, příslušný podle místa posledního trvalého pobytu na území České republiky, nemá-li občan trvalý pobyt na území České republiky,
    Magistrát města Brna, neměl-li občan trvalý pobyt na území České republiky nebo jej nelze zjistit.
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #2 : Březen 31, 2015, 01:57:48 pm »

Takze v CR opravdu podle trvaleho pobytu co je na dokladu nebo na ambasadu a priplatit si.
Jestli to tam tedy delaji,pas vim ale jak je to u ridicaku a obcanky netusim
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #3 : Březen 31, 2015, 04:28:26 pm »

Obcanka - pouze v miste trvaleho bydliste. Velvyslanectvi ani konzulat OP nevystavuji, vystvuji pouze cestovni pasy. Takze pro OP se musi jet do CR, podat zadost, do mesice je OP k vyzvednuti, muze na Obecnim urade ale lezet tusim jeste 6 mesicu, nebo zalezi na domluve.

Ridicak - skoro bych chtela napsat, ze nevim... ale kdysi se to delalo tak, jako s OP  Mrknutí
1. ridicsky prukaz je mozne si necha udelat i v nemecku, normalni nemecky, ten cesky jen Nemci prepisou za nejaky maly poplatek - v soucasne dobe jde o ridicak EU, takze je jedno, ktera zeme jej vystavi. Ale o cesky ridicak se timto pripravis.

2. pokud mas ridicak i nemecky, a tudiz ridicaky dva (z minulosti, jeden cesky a druhy nemecky) a chces u tohoto modelu zustat, coz bych rekla, ze je celkem prakticke, tak je potreba si novy cesky nechat vystavit na dopravnim inspektoratu v Cechach, take podle mista bydliste.
Konzulat ani ambasada s ridicakem nepomuzou vubec.
Neni to zivotne dulezity dokument.
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #4 : Březen 31, 2015, 05:34:51 pm »

Německý řidičák stojí cca 50 e a je unbefristet.
Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #5 : Březen 31, 2015, 05:58:34 pm »

Německý řidičák stojí cca 50 e a je unbefristet.

Aj, tak to jsem s tim malym poplatkem ulitla, omlouvam se.
Ja jsem si nechavala prepsat nemecky ridicak nekdy snad v roce 2001 (v te dobe jeste Nemci nechavali i cesky, takze mam oba), a stalo to tenkrat asi 20 DM, co si tak matne pamatuju, mozna ani to ne. Tak jsem vychazela z toho, ze to bude dneska treba 15-20 euro...
Tak to pekne zdrazilo a jeste ten cesky ridicak zabavi a poslou do CZ, kde byl puvodne vystaven, aby clovek nemohl pozadat o vystaveni zaroven ceskeho RP.  Nevím co si myslet/Nerozhodný.
To je nasledek tech afer pred par lety, kdy Nemci, kteri prisli o ridicak napriklad diky alkoholu a jinym prestupkum, jezdili hromadne pro ridicaky do Cech.
Tak se to timhle zpusobem stoplo.

No ale alespon je ten nemecky naveky, ne jako cesky, ktery se kazdou chvili meni, coz nechapu proc...  Kroutím očima
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #6 : Březen 31, 2015, 07:42:05 pm »

Dekuji za rady Úsměv, vidim, ze mi nic jineho nezbyde, nez hura do Cech. I kdyz je to daleko, je to prece jenom ani nejmin komplikovane.
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #7 : Duben 01, 2015, 04:02:01 pm »

Tak doplnuji, kdyby to treba casem nekoho zajimalo, mam to primo ze zdroj, od urednioce, co vydava OP.

O obcanku muzu opravdu zazadat kdekoli, o ridicak samozrejme ne. Takze musim jet do mista bydliste. A vyzvednout si to take musim ja osobne.  Kroutím očima
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #8 : Duben 01, 2015, 04:07:16 pm »

Ja vychazela z jejich oficialnich stranek.
Takze je to ve finale jinak.jestli budes delat obcanku mimo sve bydliste napis sem prosim zda to opravdu funguje.Potrebuji to pote taky zrealizovat.
Diky
Zaznamenáno
pipapo



Karma: -60
Příspěvků: 130


« Odpověď #9 : Duben 01, 2015, 04:13:25 pm »

Katty, asi to sfouknu oboji doma, kdyz uz tam stejne musim jet. Ale je to znama holka, ja jsem uplne zapomnela, ze tam dela, takze te verim, ze to tak je. Úsměv
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #10 : Duben 01, 2015, 06:07:09 pm »

ja mam slovenský vodická, mala bý som nejakú výhodu navyše z toho, keby som si vybavila nemecký?
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |