Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zubaři v Německu - Co hradi a nehradí nemecke pojistovny?  (Přečteno 50025 krát)
Blanka



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Září 10, 2008, 12:11:36 pm »

kdo má zkušenost se zubaři v nemecku? Konkrétně co hradi a nehradí nemecke pojistovny? Potrebujeme pro deti rovnátka, slyšela jsem, že vše co je pro deti, je vždy pojistovnou... co je na tom pravdy?
Máme ceske pojisteni, ale formular E 101 nebo který.. ted presne nevim... a melo by platit v rozsahu nemeckych pojistoven.
U ostatnich doktoru to funguje perfektne( hradeji toho mnohem vic nez v cechach a nechteji zadne poplatky), jen s temi ortodontisty si nejsem jista.



« Poslední změna: Září 10, 2008, 06:08:11 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Září 11, 2008, 03:17:54 pm »

To asi bude vedet zas jen nekdo, kdo uz s detmi na rovnatcich byl... Co k nejakemu zibari zavolat a proste se ho na to zeptat? Je dost mozne, ze bude zalezet na pojistovne, jestli to uzna jako nutny zakrok, nebo jen kosmeticky. A kosmeticky na 90% neuhradi.
Ad zadne poplatky - ten ctvrtletni kasovni take ne? Ja myslel, ze s CZ pojistenim a tim formularem je clovek na urovni kasovniho pacienta...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Nalim



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #2 : Září 11, 2008, 06:29:46 pm »

pripojujeme se do diskuze ohledne zubaru (i kdyz nepujde zrovna o rovnatka)

situace vypada tak, ze pokud u dospelych jde o nutny zakrok (vypadla plomba, praskly ustiply zub atd... tak je vse zdarma ... pojisteni jsme u TKK.. pokud ovsem je pripad vyhodnocen jako neakutni, tak se plati... bila plomba nas vysla cca 75 Eur...    pokud by si clovek chtel udelat korunku (bila) tak to vychazi na cca 500-600 Eur + platba co hradi pojistovna, takze zadna sranda.... v cechach to same udajne vyjde na cc 2500Kč ... nevim jak by to bylo posuzovano kdyby se zubu opravdu neco stalo...praskl,, vyvalil se atd.. mozna by to pak bylo take zdarma... ale zubar bude mit zrejme tendenci presvedcit ze je zakrok nutny i kdyz ne akutni ....   
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Září 11, 2008, 07:40:35 pm »

No, nutný zákrok...měla jsem zánět, nutným zákrokem bylo to, že mně ten zub otevřeli, vyvrtali, vyčistili, za bílo plombu jsem platila taky myslím něco kolem 70€ - ta tam nutná nebyla.
Rovnátka, pokud vím, neřeší zubař osobně, ale Kieferorthopäde, zrovna tak jak Česku. Přítel dostal rovnátka vyloženě ze zdravotních důvodů, samozřejmě už je to pár let, tehdy ale taky platil nemálo.
Nejlepší bude se zeptat pana dentisty administrátora Škleb
Zaznamenáno
MP25



Karma: 2
Příspěvků: 65



« Odpověď #4 : Září 11, 2008, 08:14:27 pm »

Ja mam rovnatka uz rok a pul kdyz jsem se ptala tady v nem.tak mi rekl 1000-2000 € tak jsem si je nechala udelat v Cr za 10000Kc  jestli potrebujes vedet vice tak napis[zavináč].
Zaznamenáno
tanik1
Host
« Odpověď #5 : Březen 02, 2009, 12:02:44 pm »

Ahojki.   Moje kluci maji rovnatka oba,ale problem je v tom, ze oni maji  nemeckou pojistku. Rovnatka pro kazdyho stali 2500euro, ale u jednoho mi pojistjovna prevzala 80% z castky, u druhiho 90%, s tim ze zbytek doplatime sami kvartalne, ale kdyz leceni skonci, pojistjovna nam ji ty penize vrati zpet.
Zaznamenáno
sonicka



Karma: 1
Příspěvků: 56



« Odpověď #6 : Březen 03, 2009, 01:39:27 pm »

Ahoj Tanik,

bolo to z normalnej poistky, alebo mate Zusatzversicherung?  Ja prave rozmyslam, ci mam dcerke zobrat hned od zaciatku Zusatzversicherung, prave kvoli rovnatkam a podobnym.  Manzel ma dost zlu polohu sanky a bojim sa, ze to po nom zdedi...takze o tom poisteni rozmyslam tak pomaly uz teraz :-)

Vdaka,

Sona
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |