Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Lze v Nemecku žádat o Kindergeld, ikdyž zde nepracuji?  (Přečteno 61973 krát)
Blanka



Karma: 0
Příspěvků: 6


« : Leden 14, 2009, 11:49:48 am »

Mám dotaz... lze v Německu žádat o Kindergeld, ikdyž zde nepracuji? Děti tu chodí do školy, nahlášené na úřadě bydliště máme. Soc a zdrav. poj ale platíme v ČR.
« Poslední změna: Leden 14, 2009, 11:55:37 am od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Leden 14, 2009, 02:56:41 pm »

Zkus vyhledavani na tomto serveru, uz tu o tom bylo nekolik temat.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #2 : Leden 14, 2009, 06:15:02 pm »

ahoj,no ja mam stejny problem ,ale to co jsem se zatim dozvedela je na nic.Jsem rozvedena a mam dve deti,nastehovali jsme se tady do Nemecka k memu priteli.
Uz i na urade nam navhovali jako variantu svatbu,abych mela narok na nejake davky.Tak sama taky uz nevim.Jak budes neco vedet tak pisni.
Zaznamenáno

Dasa
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #3 : Leden 14, 2009, 10:26:51 pm »

Vlevo je pod "Finance" článek o přídavcích pro děti
« Poslední změna: Leden 14, 2009, 10:36:07 pm od David » Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #4 : Leden 15, 2009, 11:02:46 am »

Mám dotaz... lze v Německu žádat o Kindergeld, ikdyž zde nepracuji? Děti tu chodí do školy, nahlášené na úřadě bydliště máme. Soc a zdrav. poj ale platíme v ČR.
Narok na kindergeld lze uplatnit na dite, ktere zije v domacnosti s clovekem (je jim ziveno), ktery v nemecku plati socialni pojisteni a dite zije kdekoliv v EU. Podle me tedy narok nemate. Narok na kindergeld je i zpetny za dobu, co zivitel platil v Nemecku socialni pojisteni.
« Poslední změna: Leden 15, 2009, 11:05:26 am od petr.k » Zaznamenáno
kvetulinka



Karma: 0
Příspěvků: 10



WWW
« Odpověď #5 : Leden 19, 2009, 10:55:42 pm »

Ahojky,

tak tento dotaz jsem mela ja asi pred 2 roky,bylo mi tu poradeno a podle toho jsem se i ridila.Tak ze sve vlastni zkusenosti vim,ze Kindergeld dostanes jen jsi -li zde provdana,je jedno jestli manzel by byl nemec,turek nebo cech,ale musi zde pracovat a odvadet soc.davky.Dokud jsem zde bydlela jen u pritele nic jsem nedostala,po dvou letech jsme se vzali a Kindergeld mi bylo vyplaceno ode dne snatku.Jelikoz vyrizeni taky trva zhruba 3 mesice dostala jsem to zpetne,ale jak rikam je to jen ode dne snatku.

Toto jsou 100% informace a jsou zarucene in.

Preji hodne stesticka.
Zaznamenáno
Blanka



Karma: 0
Příspěvků: 6


« Odpověď #6 : Leden 21, 2009, 09:13:28 am »

Díky za odpovedi všem. Myslela jsem si, ze narok neni, ale znate to... treba kdyby precijen ;-)  nebylo by to spatny.
Kdyz bych si tu udelala mistni zivnostak a zacala platit poj. tady, bylo by to to jednodussi. ....  Jenze bojim se nemeckeho papirování....
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Leden 21, 2009, 11:01:55 am »

Ten zivnostak je jedna navsteva na urade - o nic vic nez kdybys sla zadat o to Kindergeld.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
dasak27



Karma: 1
Příspěvků: 67



« Odpověď #8 : Leden 21, 2009, 09:55:42 pm »

kdyz uz jsme u toho zivnostnaku tady v nemecku...co to stoji a co je k tomu vsechno potreba:-)
resim stejny problem
Zaznamenáno

Dasa
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Leden 22, 2009, 01:37:13 pm »

Zkusil bych to tady
- informace: http://www.google.de/search?hl=de&q=m%C3%BCnchen+gewerbeschein&btnG=Suche&meta=
- poradenstvi, nejspis i zdarma ("IHK berät unentgeltlich Existenzgründer"):
  http://www.google.de/search?hl=de&safe=off&q=ihk+existenzgr%C3%BCndung+m%C3%BCnchen&btnG=Suche&meta=

Podle druhu cinnosti lze bud pracovat tzv. "freiberuflich" - ale pouze v akademickych a umeleckych oborech a s prislusnym vzdelanim, clovek pak ma leccos jednodussi, i co do dani ("Gewerbesteuer"), nebo na zmineny Gewerbeschein. Blize a spolehlive poradi ono poradenske misto od IHK.

Pokud clovek na samostatnou cinnost prechazi ze stavu nezamestnanych, je dokonce mozne ziskat financni podporu od statu ci pracaku - slysel jsem ze i cca. 30.000.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |