Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Danění německého příjmu v ČR - superhrubá mzda  (Přečteno 55488 krát)
amia



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Březen 18, 2009, 11:16:58 pm »

Ahoj všichni,
možná vás to také v minulosti potkalo: musím přiznat za minulý rok německé příjmy v českém přiznání (většinu roku jsem byl v ČR).
V Německu zaměstnavatel standardně odváděl daně za sebe i za mě. Tušíte jak zjistím kolik odvedl zaměstnavatel sám za sebe?

V Lohnteuerbescheinigung je napsáno, že zaměstnavatel odvádí řádek 22 (účast na důchod. zapezpečení).
Finanční poradkyně mi řekla, že ještě odvádí na soc. pojištění stejnou částku jako já, což je ř. 25. Explicitně to ale v Lohnteuerbescheinigung není psané a jestli je to jinak, tak budu mít v českém přiznání sakra velký rozdíl v danění.

Zkoušeljsem se proklikat na všemožných stránkách, ale při své němčině jsem se dostal maximálně tak k výpočtům netto-brutto mzdy, ale přesně odvod zaměstnavatele, takže vlastně česká superhrubá.....  Co??? ?
Díky za odpověd.

P.S. velikeré díky tvůrcům mnichov.de za jejich super práci!
« Poslední změna: Březen 19, 2009, 12:06:33 am od David » Zaznamenáno
amia



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #1 : Březen 23, 2009, 11:46:03 pm »

Pokud se bude nekomu hodit: tak podle poslednich zjisteni je superhruba mzda vlevo dole na mesicni vyplatni "pasce" Bezugemittailung. V prosinci by polozka Arbeitgeberbrutto mela odpovidat ceske superhrube mzde za rok. Snad Smích
Ale v podstate je pro ceske daneni zbytecne vedet presne superhrubou mzdu, protoze nemecky prijem se dani formou vyneti, tj. nejdriv seuvedev prijmech na r. 31 a 32, ale na 36a se zase vse odecte, takze by snad mohlo stacit podstrcit tam financaku nejake cislo z Lohnteuerbescheinigung a nepidit se poskutecne castce  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #2 : Březen 25, 2009, 09:58:04 am »

Ja dal radek 22, a na mem financaku s tim byli spokojeni. Ono nejdulezitejsi je, aby to bylo spravne podle nich (a ne jak to ma byt spravne), takze nejlepsi je zajit si na cesky FU a tam se zeptat.
Zaznamenáno
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« Odpověď #3 : Březen 29, 2009, 08:13:32 pm »

Také jsem teď podávala na český finančák daňové přiznání FO, a musela jsem tam zahrnout i německé příjmy. Jelikož chci vrátit daně z německa... No a samozřejmě změnili formuláře od minulého roku (více možností zápočtu německých příjmů do českých) , a je to teď jednoduší - jen vynětím. Mé zkušenosti vyplývají, že na finančáku v česku tomu VUBEC nerozumí, a smýšlí jak by to mohlo být. Já byla minulý rok za 3 nezávislými poradci a každý si to udělal jinak, a na finančáku také jinak. Takže k jejich spokojenosti, to musí být po jejich. Jinak AMIA má pravdu. Na řádek v českém přiznání č. 31 se napíšou brutto příjmy české + německé, na řádek č. 32 česká a německá SUPER mzda, kterou naše poradkyně Německou super mzdu vypočítala normálně x 35% jako v ČR. A pak na řádku 36a se Německá Super mzda odečetla, a pak se to nějak spočítalo. Na řádku 69 pokud studuje někdo kombinovanou formu VŠ, SŠ - tak se nesmí odečíst, je tam 0. U našeho finančáku Jihomoravský kraj - chtěli po nás ještě přeložit do češtiny Ausdruck Lohnsteuerbescheinigung, aby to mohli v klidu zkontrolovat. Překlad trvá do týdne u dobrého tlumočníka. Tak hodně štěští s Daňovým přiznáním FO do konce 31.3.09. Pokud vím, tak zaměstnanec na Finančím úřadě by měl pomoci VŽDY.
Zaznamenáno
Ajaj



Karma: 0
Příspěvků: 9


« Odpověď #4 : Březen 30, 2009, 05:34:19 pm »

Ahoj,

chtel jsem se zeptat ohledne danoveho priznani v Cechach. Ziji a pracuji v Nemecku, v Cechach se krome par navstev nezdrzuji. Tudiz si myslim, ze se na me danova povinnost v Cechach nevztahuje. Ma otazka - musim ale presto podat danove priznani v Cechach, abych oficialne oznamil, ze nemam zadne prijmy?
Dekuji za odpoved Ales
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #5 : Březen 31, 2009, 04:00:44 pm »

Toto by mel resit pojem danovy rezident - v zemi, kde jsi danovym rezidentem danove priznani podavat musis. Presnou definici danoveho rezidenta neznam a ani nevim, jestli existuje, ale je to neco ve smyslu zeme, kde mas hlavni prijem, rodinu, kde jsi vetsinu casu apod. A neplati, ze pokud v CR nemas zadny prijem nedostanes zadne dane zpet. Napr. pokud mas deti, muzes si je zapocist do ceskeho DP a dostanes asi 10.000KC na rok na dite i kdyz nemas v CZ zadne prijmy.
Zaznamenáno
ivana1311



Karma: 0
Příspěvků: 20


« Odpověď #6 : Březen 31, 2009, 05:03:35 pm »

Presne tak. Ja mela taky za r.2008 prijem jen tady v Nemecku,podala jsem danove i v CR a jelikoz mam 2 deti budou mi za ne vracet asi 20 tis. Kc.
Zaznamenáno
Nalim



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #7 : Duben 28, 2009, 08:42:13 pm »

Ahoj Ivano,

cetl jsem stranky Germany.cz a měl bych dotaz k tvému přispěvku.. ohledně daňového přiznání v ČR.. pokud to dobře chápu tak jsme v podobné situaci.. jsme nyní od března 2008 v Německu, máme 2 děti.. před odjezdem do Německa jsem zašel na finančák přeptat se jak je to s daňovým přiznáním a daňovým rezidenstvím vůbec.. odpověď byla, že na finančák ani nikam jinam nic nahlašovat nemusíme, že pokud se v Německu zdržujeme déle jak půl roku a pracujeme u firmy která za nás odvádí daně, tak jsme automaticky daňový rezidenti zde v Německu...     pokud tomu dobře rozumím, tak to platí i v tvém případě...jak je tedy možné že jsi podala daňové přiznání v ČR a oni ti vraceli peníze na děcka? mi berem rodičovskou z Čech na starší děcko (narozené v Čechách), i když to by se do daní promítnout nemělo,  jak to bylo ve vašem případě? ....  podávali jste tedy daňko v ČR i přes to že jsi byla daňový rezident v Německu nebo sis nějakým způsobem udržela daňové rezidentství v ČR?

díky předem za odpověď ...

ještě pro zajímavost...vyřizujeme české občanství pro našeho syna na ambasádě v Německu a tak jsem narazil na další zajímavou informaci ohledně daní... zde je odkaz

http://www.mzv.cz/munich/cz/konzularni_informace_pro_obcany_cr_pasy/zdanovani_prijmu_ze_zahranici_v_ceske.html

slyšel sjte o tom někdo něco? podávali jste kvůli tomu daňové přiznání v ČR?
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |