Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vrácení daní v Německu dva roky zpátky  (Přečteno 30308 krát)
JAC



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Březen 13, 2010, 12:12:06 pm »

Ahojte všichni, měla bych na Vás velkou prosbičku. V létě 2008 jsem pracovala jako studentka v Mnichově a ráda bych požádala o vrácení daní. Nějak jsem na to zapomněla a někdo mi řekl, že daň jde vrátit do dvou let od momentu, kdy jste v Německu pracovali. S tím také souvisí má otázečka. Jaké formuláře si mám stáhnout pro vyplnění? Ty z roku 2008, protože v tom roce jsem v Mnichově pracovala nebo z aktuálního roku 2010. Děkuji velmi předem :-)
« Poslední změna: Březen 13, 2010, 09:29:43 pm od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Březen 13, 2010, 09:29:25 pm »

Ahoj,

téma přemístěno pod "Finance".

Potřebuješ pro každý rok jiné formuláře.
Vlevo ve wiki pod "Finance" najdeš článek na vrácení daní pro studenty, tam je taky vidět které formuláře se opakují a které se mění.


Zaznamenáno
JAC



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Březen 15, 2010, 05:57:37 pm »

Díky za odpověď. Trochu jsem to nastudovala a pokud jsem to pochopila správně tak proto, abych si mohla dát daňové přiznání za rok 2008, musím použít aktuální formuláře z roku 2010.

Snad jsem to dobře pochopila, nejsem žádný daňový poradce :-(
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Březen 15, 2010, 06:50:53 pm »

Rekl bych, ze presne tak to neni - pro kazdy rok muzou platit jina pravidla, ktera se promitnou i do struktury formularu.
Pro to, ktery formular a jaka pravidla, neni rozhodujici kdy to priznani podavas, ale za jaky rok.

Takze bych rekl, ze na priznani '2008 budes potrebovat formulare pro rok 2008 (pokud se ty formulare nejak meni).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #4 : Březen 15, 2010, 06:57:44 pm »

Jak jsem psal, pro kazdy rok jiny formular.
Byl jsem asi pred mesicem na financaku a pani prede mnou tam chtela na infu formulare pro rok 2008.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |