Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Práce na živnostenský list -a pak mateřská... Kdo může poradit?  (Přečteno 27965 krát)
AndyC.



Karma: -3
Příspěvků: 6


« : Březen 27, 2010, 09:28:57 pm »

Hodně jsem se tu dozvěděla o mateřské v německu a problémech s pojištěním a dávkami.. Odpověď na mé otázky jsem tu ale bohužel nenašla a tak bych chtěla poprosit o informace na téma "čekám miminko a v Německu jsem nikdy nebyla zaměstnaná, pouze pracuji na živnostenský list"..
V Německu bydlím a pracuji již delší dobu na živnostenský list + Teilzeitjob (20h týdně). Vdaná nejsem, pouze žijeme s přítelem ve společné domácnosti.
Na internetu jsem našla, jak věci fungují, když je maminka ZAMĚSTNANÁ na Vollzeit.. ALE:
1. Jak to ale vypadá, když jde pouze o Teilzeitjob??? Tam prý nic takového neplatí.. Když někdo pracuje pouze na Teilzeit, nemá prý nárok na nic, ani na podporu v případě ztráty tohoto částečného zaměstnání...Máte s tím někdo zkušenosti?
Jaký je rozdíl mezi Teilzeit a Vollzeit pokud žena otěhotní???
2. A jak to vypadá, když matka pracuje POUZE na živnostenský list a její zdravotní stav - těhotenství ji nedovolí dále vykonávat činnost?Existuje na tento případ třeba nějaké pojištění?
3. Pak bych se chtěla zeptat, JAK DLOUHO MUSÍ BÝT ČLOVĚK VŮBEC V NĚMECKU ZAMĚSTNÁN, ABY MĚL NÁROK NAPŘ. NA PODPORU V NEZAMĚSTNANOSTI, TĚHOTENSTÍ ATD..

Na úřadě práce mi řekli, že pokud chce Němka rodinu,  podnikání ukončí a nechá se zaměstnat (pokud nemá finančně silného manžela a není ji to fuk).
Mě to přijde ale absurdní, i práce na živnost se dloho hledá a člověk si něco dlouho buduje a pak se přeci nedá všechno zahodit, odhlásit a nechat se někde "na rychlo" zaměstnat..

Zaznamenáno
rada



Karma: 1
Příspěvků: 21


« Odpověď #1 : Březen 30, 2010, 05:01:15 pm »

Pokud jsi v Nemecku nahlasena , mas povoleni pracovni a k pobytu, tak jsi tu i zdravotne pojistena, ze?. U zdravotniho pojisteni je i dobrovolne pripojisteni k nemoci pro soukromniky, kdy dostavas Krankengeld, pokud se nepletu, tak 40€ na den, a to v pripade, ze jsi dele jak 3 tydny nemocna. I pri zivnastnaku se vyplaci prispevek v materstvi, pokud nepracujes vice jak 15 hodin tydne. S tim ti pomuze, tva ucetni. Jak je to s Teilzeit a zivnostnakem, to nevim presne tam asi zalezi na tom co je hlavni pracovni uvazek a co vedlejsak, ale tva mzdova ucetni by ti mela pomoci.Rada
Zaznamenáno
woolley



Karma: 1
Příspěvků: 34



« Odpověď #2 : Duben 28, 2010, 09:24:34 pm »

Ja jsem pred porodem v Nemecku pracovala pouze jako Selbständig a dostavala jsem po porodu po dobu 12 mesicu Elterngeld ve vysi 67% prumerneho mesicniho vydelku... stejne jako u zamestnancu... (min 300 max 1800 EUR mesicne)

http://www.bmfsfj.de/Kategorien/Publikationen/publikationsliste,did=89272.html

Zadost donesl tusim manzel z KVR a prikladali jsme k tomu moje danove priznani...

Materskou jako takovou pred porodem jsem nemela, ani zadnou nemocenskou, to bohuzel neporadim.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |