Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: prevoz sanitkou  (Přečteno 75738 krát)
Miška



Karma: 0
Příspěvků: 28



« : Srpen 09, 2010, 03:30:23 pm »

nevite nekdo jak to je, jestli je pravidlem ze za prevoz sanitkou v notfallu musite zaplatit, nebo je mozne ze to zaplati, nebo jen cast pojistovna? Co???
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Srpen 10, 2010, 10:20:32 am »

Podle mne to vzdy plati pojistovna - u "Gesetzliche" bys nemela ani dostat do ruky ucet, u soukrome sice ucet dostanes, ale pojistovna to uhradi. Aspon u mne to tak v jedinem pripade, kdy jsem tu cest mel, bylo.
Neco jineho mozna muze byt plany vyjezd (http://www.finanzfrage.net/frage/wer-muss-den-notarzteinsatz-bezahlen ci http://www.wer-weiss-was.de/theme125/article3554010.html), nebo nejaky druh hrubeho nedbalostniho zavineni...

Pomuze i Google:
http://www.google.de/search?hl=de&q=notarzt+transport+bezahlen&btnG=Suche&meta=

eventualne toto, ale to se spis tyce prevozu normalniho, ne zachrankou
http://www.google.de/search?hl=de&safe=off&q=krankentransport+bezahlen&cts=1281431668717&aq=f&aqi=g1&aql=&oq=&gs_rfai=
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
maxximo



Karma: 0
Příspěvků: 20



« Odpověď #2 : Srpen 10, 2010, 04:29:35 pm »

Kdyz me prevazeli po skiunfall, tak jmi prisel ucet na 10EUR..a jsem u techniker krankenkasse...to byl muj druhy prevoz..a i za prvni jsem musel priplatit 10EUR..nevim jak je to u ostatnich, ale ja musel platit pokazdy  Hněv

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Srpen 11, 2010, 09:54:37 am »

Kdyz me prevazeli po skiunfall, tak jmi prisel ucet na 10EUR..a jsem u techniker krankenkasse...to byl muj druhy prevoz..a i za prvni jsem musel priplatit 10EUR..nevim jak je to u ostatnich, ale ja musel platit pokazdy  Hněv

Tech 10 EUR je jen nemecky "regulacni poplatek" - ten se plati zvlast u praktickeho lekare, zubare, Notaufnahme. Jelikoz prevoz sanitkou stoji kolem 500 EUR, urcite by sis takoveho uctu vsiml Úsměv
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
maxximo



Karma: 0
Příspěvků: 20



« Odpověď #4 : Srpen 11, 2010, 07:56:40 pm »

to ja vim moc dobre...nejsem tu prvni den..a cist umim taky..kdyz mi prisel ucet, ze prevoz sanitkou stal 630EUR, a ze musim prispet 10EUR za prevoz!!!!!! tak v tomto pripade to ten poplatek neni, nebot sem sem pak platil zvlast!!!!!!!!!  Kroutím očima
Zaznamenáno
darling



Karma: 4
Příspěvků: 57


« Odpověď #5 : Srpen 31, 2010, 09:16:12 am »

to ja vim moc dobre...nejsem tu prvni den..a cist umim taky..kdyz mi prisel ucet, ze prevoz sanitkou stal 630EUR, a ze musim prispet 10EUR za prevoz!!!!!! tak v tomto pripade to ten poplatek neni, nebot sem sem pak platil zvlast!!!!!!!!!  Kroutím očima

Souhasim, muj manzel taky platil jednou 5Euro, kdyz mel uraz na kole a pak jednou, pri ne tak dulezitem vyjezdu, 10Euro.
Zaznamenáno
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #6 : Září 01, 2010, 09:54:37 pm »

Ja neplatila, jelikoz to byl uraz cestou z prace a to plati pojisteni, tak mi odpadlo i tech deset euro.
Z prace co vim, tak pacienti neplatili u nas nikdy nic. Bud je privezli v kritickym stavu a to si nemuseli platit (vrtulnik , sanitka), nebo kdyz prijeli na planovanou opreraci - v podstate  zdravi, tak mi dali nejakej formular pro doktora, kterej jej vyplnil a pojistovna jim proplatili i taxika. Obcas se doktorovi to vyplnit nechtelo, ale co bychom neudelali pro spokojenost pacienta, kterej uz od narozeni navstevuju tu  kliniku a je ji vernej. 
Zaznamenáno
Miška



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #7 : Září 02, 2010, 12:51:07 am »

No ja se ptala na pojistovne a tam mi rekli ze dodnes nemaji vubec zadne info o tom ze bych tam byla vubec pojistena, a to jsem u zamestnavatele od 26.6 2010... coz je dostatek casu aby me snad pojistil...a sam mi Arbeitsgeber rekl ze me pojistili u AOK Bayern, tak to jsem zvedava co z toho bude. nakonec to budu muset zrejme zaplatit sama za neodpovednost a lenost zamestnavatele.. ?   Co???
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Září 02, 2010, 09:08:29 am »

No ja se ptala na pojistovne a tam mi rekli ze dodnes nemaji vubec zadne info o tom ze bych tam byla vubec pojistena, a to jsem u zamestnavatele od 26.6 2010... coz je dostatek casu aby me snad pojistil...a sam mi Arbeitsgeber rekl ze me pojistili u AOK Bayern, tak to jsem zvedava co z toho bude. nakonec to budu muset zrejme zaplatit sama za neodpovednost a lenost zamestnavatele.. ?   Co???
Ja bych byl k zamestnavateli min prisny - nejsem si jist, ze on ma povinnost te pojistit, takze bych tu lenost eventualne nepodsouval jemu.
On te mozna musi nahlasit o AOK BY, coby "standardni" pojistovne spolkove zeme, ze jsi u nich zamestnana.

Zajdi si tam proste sama - nejsi omezena na AOK BY, muzes se pojistit kde chces - prispevek je sice vsude stejny, doplatek k nemu ale ne, stejne jako proplacene vykony.
Za jistych okolnosti se muze spojistit i privatne (coz je pro zdraveho mladeho cloveka, ktery se tu idealne neplanuje dozit starych a nemocnych dnu zdaleka nejlevnejsi - ne kazdy na to ma ovsem narok, at zije ustavni rovnost).
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Jana1891



Karma: 2
Příspěvků: 60



« Odpověď #9 : Září 03, 2010, 09:27:36 pm »

Zamestnavatel te nepojistuje, pojistujes se sama, zamestnavatel za tebe jen odvadi pojistne, kam mu reknes.
Zaznamenáno
mariont



Karma: 0
Příspěvků: 28



« Odpověď #10 : Květen 13, 2013, 09:53:14 pm »

Tiež som musela za prevoz sanitkou priplatiť 10 Eur, a stálo to ináč čosi nad 500 Eur.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |