Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Podminky pro uznani dvoji domacnosti v CR?  (Přečteno 71088 krát)
beruska



Karma: 0
Příspěvků: 23


« : Březen 12, 2007, 05:09:25 am »

Ahoj,
nevite nekdo, jake podminky musi clovek splnovat pro uznani dvoji domacnosti v CR?  Slysela jsem, ze clovek musi vlastnit byt a pravidelne ( tedy nejmene 2krat mesicne jezdit do CR).Mate s timto nekdo nejake zkusenosti? Muzete mi poradit, co je vse treba predlozit danovemu uradu?
Diky  beruska
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Březen 12, 2007, 12:59:00 pm »

Dvoji domacnost uz leta uspesne provozuji. Je treba mit tusim 24 jizd do CR a tam duveryhodne dokazat, ze si platis byt (najemni smlouva a doklady o nejakych platbach; podnajem pokojicku u rodicu nefunguje). Jizdy v mem pripade staci dolozit seznamem jizd s uvedenim data a vozidla, se kterym jsi jela. Vlastni jizdy dokladam ucty z cest a prislusnym poctem kolometru najetych mym autem (dva ucty ze servisu s uvedenym stavem km staci), jizdy cizim autem pak jeste potvrzenim od kazdeho ridice, ze mne v uvedenych datech vezl, pripadne od mamy, ze mi na ty a ty jizdy pujcovala svuj vuz.

U mne to tak celkem bez namahy funguje, ale pozor, zalezi to na tom, jak moc se Tvuj "Sachbearbeiter" rozhodne byt dukladny a neduverivy. Mam tu v Mnichove chorvatske kamarady, oba zacinajici na "M" a ti uz par let nedosatali nic, neb se ten dulezity pan proste rozhodl jim neverit. Dokladu, potvrzeni a prohlaseni zasilaji kupy, neni jim to nic platne.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
beruska



Karma: 0
Příspěvků: 23


« Odpověď #2 : Březen 13, 2007, 07:23:51 pm »

Ahoj Kleena,
moc dekuji za informace, rozhodne to vyzkousim a uvidime jak se muj "Sachbearbeiter"  zachova. Mam na Tebe jeste jednu otazku, muze si clovek do danoveho priznani nejak zapocitat cely nebo cast najmu bytu ( bud ceskeho nebo nemeckeho)? jake se na to vztahuji podminky? Nebo naklady na renovaci bytu?
Diky Beruska
« Poslední změna: Březen 13, 2007, 07:36:12 pm od beruska » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Březen 14, 2007, 05:57:57 pm »

Co se nakladu na byt tyce, nazory se ruzni. Jsou lide, kteri tvrdi, ze to do tech nakladu nejak dostali, moje ucetni (LoHi) ale zadnou takovou moznost nepripousti. Jedine, co mi v tomto smeru proslo, byly jendorazove naklady na stehovani, kdyz jsem do Nemecka prijel. Na to se par 1000 odecist da.
Najemne jako takove ale, pokud vim, ne. Telefon, pripojeni k internetu, ty zcasti nebo cele jdou. Cesty do prace taky. Ale najem ne.

I tak je to tu, v porovnani s CR, kde zamestnanci zadne danove uznatelne naklady nemaji, danovy raj.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
city



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #4 : Únor 21, 2012, 03:23:23 pm »

Ahojte, stahujeme sa s celou rodinou do Nemecka - manzel a syn, a zaroven nam zostava byt v Prahe, je zapisany na Katastri na nas s manzelom, dom bude prazdny, len niekedy cez vikendy prideme do CR. Chcela by som sa preto opytat, ake uctenky si mam odkladat, aby som si mohla uplatnit dvojitu domacnost..... resp. co vsetko sa da odcitat v DE zo zakladu dane? Zatial som z prispevkov pochopila, ze urcite uctenky na benzin + treba dokazat oficialne najazdene km na aute. Inak kolko eur sa Vam takto podarilo usetrit? Ake percento sa vracia? Diky, M.
Zaznamenáno
fladys



Karma: 0
Příspěvků: 3


fladys


« Odpověď #5 : Únor 23, 2012, 09:49:41 pm »

Ahoj,
nevite nekdo, jake podminky musi clovek splnovat pro uznani dvoji domacnosti v CR?  Slysela jsem, ze clovek musi vlastnit byt a pravidelne ( tedy nejmene 2krat mesicne jezdit do CR).Mate s timto nekdo nejake zkusenosti? Muzete mi poradit, co je vse treba predlozit danovemu uradu?
Diky  beruska
najdi si jen steuerberata ktery ti to vse odepise s dani protoze od roku 2008 jsou i cesi v sengenske dohode a plati pro ne stejna prava i povynosti
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #6 : Únor 23, 2012, 10:03:45 pm »

Ahoj,
nevite nekdo, jake podminky musi clovek splnovat pro uznani dvoji domacnosti v CR?  Slysela jsem, ze clovek musi vlastnit byt a pravidelne ( tedy nejmene 2krat mesicne jezdit do CR).Mate s timto nekdo nejake zkusenosti? Muzete mi poradit, co je vse treba predlozit danovemu uradu?
Diky  beruska
najdi si jen steuerberata ktery ti to vse odepise s dani protoze od roku 2008 jsou i cesi v sengenske dohode a plati pro ne stejna prava i povynosti
Sengenska dohoda ovsem nema co do cineni s danemi...take to "ktery ti to vsechno odepise..." jsi myslim vzal trozhu moc z rychliku. O cem mluvis, co vsechno ma odepsat...?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kruemchen



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #7 : Březen 01, 2012, 01:47:54 pm »

Co se nakladu na byt tyce, nazory se ruzni. Jsou lide, kteri tvrdi, ze to do tech nakladu nejak dostali, moje ucetni (LoHi) ale zadnou takovou moznost nepripousti. Jedine, co mi v tomto smeru proslo, byly jendorazove naklady na stehovani, kdyz jsem do Nemecka prijel. Na to se par 1000 odecist da.
Najemne jako takove ale, pokud vim, ne. Telefon, pripojeni k internetu, ty zcasti nebo cele jdou. Cesty do prace taky. Ale najem ne.

Nám odepsání nájemného uznávají, taky když jsme si na začátku zařizovali byt, mohli jsme odpsat kuchyň a nábytek. Naproti tomu nám třeba neberou telefon a internet. Taky co se týče cest, nevím, že by to muselo být 24 - udáváme tak kolem 16-17 jízd, podle toho, jak to vychází.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Březen 01, 2012, 01:52:22 pm »

Taky co se týče cest, nevím, že by to muselo být 24 - udáváme tak kolem 16-17 jízd, podle toho, jak to vychází.
To je zajimave, mozna to zalezi na benevolenci urednika. Mne LoHi vzdycky tvrdila, ze 24 cest je podminka, tak jsem jich 24 vzdycky "mel".
Jak dlouho to uz uznavaji vam ... a kdyz ctu ten plural - jste manzele, oba tady? Nebo je cast rodiny v CR? U mne byla rodina zde duvodem k tomu, ze prohlasili, ze stredobod zajmu je tady a tim padem uz zadna dvoji domacnost.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kruemchen



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #9 : Březen 01, 2012, 10:31:41 pm »

Máme taky od začátku daňového poradce z Lohnsteuerhilfeverein a ten o určitém počtu jízd nikdy nemluvil. Tak to píšem podle najetých km a vychází to na těch asi 17. Jsme od začátku ca. 9 let oba tady, manželé ne, dvojitou domácnost nám uznávají celou tu dobu. No asi je to fakt odvislé od úředníka, jinému známému dokoce pravidelně přicházeli z finančního úřadu a fotili si tachometr, že ty km opravdu má.
« Poslední změna: Březen 03, 2012, 08:06:47 pm od kruemchen » Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #10 : Červen 21, 2014, 07:24:01 pm »

již 3. vlákno kde píšu, že náklady na druhou domácnost může Finanzamt uznat i pokud máte pracovní smlouvu na dobu určitou (= je nesmysl původní byt rušit).   Pak nevyžaduje ani prokazovat pendlování  weekend-tady weekend-tam, všude kam se podívám
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |