Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Ošetření v ČR s kartou německé pojištovny  (Přečteno 56785 krát)
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« : Září 10, 2010, 10:40:00 am »

Má někdo z vás zkušenosti jak postupovat v případě ošetření v čechách s kartou německý pojištovny? Vím že tady v německu s pojištěním pro zahraničí to člověk musel nejdříve sám zacvakat a pak dojít na pojištovnu a pojištovna to do měsíce pošle na účet. Jde mi o to jestli to stejně funguje v čechách? Jinak jsem u Techniker Krankenkasse. Předem díky.
« Poslední změna: Září 10, 2010, 10:54:21 am od David » Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #1 : Září 12, 2010, 08:03:27 pm »

To by mě taky zajímalo. Počítám s tím, že v ČR to sama zaplatím a dodám všechny mateiály pojišťovně. Ta mi to pak proplatí. Ale jen akutní věci, ne prevenci.
Zaznamenáno
martan-h



Karma: 3
Příspěvků: 45



« Odpověď #2 : Září 12, 2010, 09:29:59 pm »

Na zadni strane nemecke pojistovaci karty by mela byt mezinarodni pojistovaci karta. Tam jsou vase udaje udany v mezinarodnim formatu, podobne jak u mezinarodniho ridicaku. To znamena, ze napr. pod cislem 1 je vzdy jmeno, pod 2 je prijmeni atd.

Pokud na zadni strane karty pojistence mezinarodni kartu nemate, tak by vam mela pojistovna dodatecne vystavit mezinarodni kartu pojistence automaticky. Pokud se tomu tak nestalo, tak si o ni zadadejte.

S touto mezinarodni kartou se muzete nechat v CR bezplatne osetrit. Musite zaplatit jen 30,- Kc regulacni poplatek.

Pozor: Kdyz doktor a sestricka zjisti, ze nejste pojisteni v CR, tak vam budou chtit namluvit, ze si osetreni musite zaplatit sami. Nenechejte se odbyt. Chteji se timto zpusobem vyhnout papirovani, s kterym je osetreni pres mezinarodni kartu spojeno. Jste pojisteni jako cizinci. Muzete jim s jistotou odvetit, ze mate mezinarodni kartu pojistence, pres kterou vas musi bezplatne osetrit.
Zaznamenáno
chakka



Karma: 8
Příspěvků: 147



« Odpověď #3 : Září 13, 2010, 08:32:42 am »

Ahoj, to me celkem zajima. Jsem pojistena u TK a tvuj prispevek me donutil prohlednout si karticku. Na zadni strane je uvedeno, ze je to evropska karta zdravotniho pojisteni, kupodivu bod c. 1 a 2 jsem tam nenasla, zacina to bodem c. 3 prijmeni, c. 4 - krestni jmeno atd. ...

Myslis tedy touto evropskou kartou, ze je to ta mezinarodni karta a nebo ta mezinarodni karta vypada jeste trochu jinak?

Sarka
Zaznamenáno
pavlasei



Karma: 0
Příspěvků: 21



« Odpověď #4 : Září 13, 2010, 12:10:43 pm »

Zdravim, z vlastni zkusenosti vim, ze to neni zadny problem nechat se osetrit v Cechach s nemeckou kartou. Pokud neco planujete, doporucuji zajit na VZP ( nebo jinou pojistovnu u ktere jste byli pojisteni drive )a nechat si vystavit formular, v kterem stoji, ze v pripade osetreni, za vas hradi vydaje ceska pojistovna. Tim vam odpada strach, ze si budete nekde neco platit sami. Pojistovna ovsem zada klartu( nekdy i potvrzeni o pojisteni - to co vam poslala pojistovna hned na zacatku) jako potvrzeni, ze jste v Nemecku pojisteni. Pak je to jen problem pojistovny, ktera si to s nemeckou stanou vyuctuje. Nebo v pripade osetreni jednoduse predlozit pojistoveneckou kartu a je to na nemocnici, aby si to sama s pojistovnou vyuctovala. Vzhledem k tomu, ze ne kazda nemocnice na to ma lidi, co umi nemecky, doporucuju prvni variantu. To se pak nikdo necuka, ani sestra ktera neumi nemecky a najednou ma pred sebou pojistovaci kartu ktere nerozumi :-)V zadnem pripade bych nic neplatila!!!!!!!!!
Zaznamenáno
martan-h



Karma: 3
Příspěvků: 45



« Odpověď #5 : Září 13, 2010, 03:27:53 pm »

Ahoj chakko,

mas pravdu. Jmenuje se to Europäische Krankenversicherungskarte. Zacina to cislem 3. Prijmeni, dale 4. jmeno, atd. Tim ze ma kazdy Evropsky stat udany urcity udaj pod stejnym stejnym cislem, nemusi se nic prekladat a kazdy doktor vi, o ktere udaje se jedna.
Zaznamenáno
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« Odpověď #6 : Září 16, 2010, 07:28:43 am »

Ahoj chakko,

mas pravdu. Jmenuje se to Europäische Krankenversicherungskarte. Zacina to cislem 3. Prijmeni, dale 4. jmeno, atd. Tim ze ma kazdy Evropsky stat udany urcity udaj pod stejnym stejnym cislem, nemusi se nic prekladat a kazdy doktor vi, o ktere udaje se jedna.

Diky za info, myslim ze tohe je pro me naprosto dostacujici. Hlavne mit trochu ostrejsi lokty, ja se na to totiz ptal u myho zubare v cechach. A on my rekl ze je s tim tolik papirovani a stejne budu u nej platit jako obvykle.. :-D.

Jinak se jeste zeptam, plati to pouze na zakladni osetreni, nebo muze clovek napr. pravidelne vyhledavat zubarske osetreni v cechach. Jestli se nepletu, plati to pouze v pripade krajni nouze, jinak musi clovek chodit v nemecku.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Září 16, 2010, 10:46:11 am »

...ja se na to totiz ptal u myho zubare v cechach. A on my rekl ze je s tim tolik papirovani a stejne budu u nej platit jako obvykle.. :-D.

Jestli neni nacase zvolit z principu jineho zubare...nekteri cesi zubari mi prijdou, ze pracuji v podobnem stylu jako prazsti taxikari. Zcela odlisne sazby, jen za hotove...zdravotni pojisteni pro ne neplati.
Prijde mi to lehce nefer...na druhou stranu k nim clovek nemusi, zeano.
Sam jsem se onehda s jednim ladym zubarem bavil, rikal, ze to dela take tak. Nevim, jak to maji srovnane se zakony...jestli je to vubec zajima.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Jendix



Karma: 3
Příspěvků: 44



« Odpověď #8 : Září 16, 2010, 02:30:21 pm »

...ja se na to totiz ptal u myho zubare v cechach. A on my rekl ze je s tim tolik papirovani a stejne budu u nej platit jako obvykle.. :-D.

Jestli neni nacase zvolit z principu jineho zubare...nekteri cesi zubari mi prijdou, ze pracuji v podobnem stylu jako prazsti taxikari. Zcela odlisne sazby, jen za hotove...zdravotni pojisteni pro ne neplati.
Prijde mi to lehce nefer...na druhou stranu k nim clovek nemusi, zeano.
Sam jsem se onehda s jednim ladym zubarem bavil, rikal, ze to dela take tak. Nevim, jak to maji srovnane se zakony...jestli je to vubec zajima.


no určitě máš pravdu, jenže na druhou stranu, on je dobrej.. dal mi zuby do kupy.. a najít dobrýho zubaře a zároven levnýho je taky problém..

když už se bavíme na téma zubař.. jaký zkušenosti máte z německa, jak jsou na tom obecně s cenama? u zubaře jsem tady ještě nebyl..
Zaznamenáno
martan-h



Karma: 3
Příspěvků: 45



« Odpověď #9 : Září 17, 2010, 09:57:04 am »


Jinak se jeste zeptam, plati to pouze na zakladni osetreni, nebo muze clovek napr. pravidelne vyhledavat zubarske osetreni v cechach. Jestli se nepletu, plati to pouze v pripade krajni nouze, jinak musi clovek chodit v nemecku.

Rekl bych, ze tam nemuzes jen tak chodit na preventivni prohlidku, ze je to jen pro pripad, kdyz neco akutne mas. Jenze to je jen domnenka. To uz by ses mel zeptat nemecke pojistovny, jestli ti to povoli. Treba jim budou vyhovovat levnejsi ceny ceskych doktoru. Cetl jsem, ze je to po domluve mozne.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |