Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Vyřízení Lohnsteuerkarte - co je potřeba a jak dlouho to trvá?  (Přečteno 24378 krát)
Daajik



Karma: 1
Příspěvků: 23


« : Únor 02, 2011, 03:15:46 pm »

Ahojky, chtela bych se zeptat, nemate nekdo zkusenost s vyrizenim Lohnsteuerkarte? Co je potreba donest? Ja jsem si konecne nasla praci, cekam ted jak dopadne pracovni povoleni, na urade mi rekli,ze nevi,jestli to stihnou do nastupu,tak docela trnu (hned po pozitivni odpovedi od zamestnavatele jsem to zacla vyrizovat, ale nastup je jiz 14.2.). K vyrizeni Lohnsteuerkarte je asi potreba i to prac.povoleni? Pripadne co jeste? A je to na pockani? Protoze Sozialausweis treba trva 6 tydnu...Diky moc!!
« Poslední změna: Únor 02, 2011, 03:26:00 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Únor 02, 2011, 04:26:03 pm »

Na Lohnsteuerkarte nepotrebujes nic jineho, nez byt prihlasena (kdyz jsme hlasili manzelku - Cesku tenkrat bez pracovniho povoleni), hned se ptali, jestli chceme i LSK a pokud nam ji nedali hned, dosla postou do par dnu. Osobne bych skoro rekl, ze ji k zaztku prace nutne nepotrebujes, rekl bych proste, ze ji donesu pozdeji. S pracovni povolenim kazdopadne nema nic spolecneho.
Pracovni povoleni mas? To kazdopadne v lepsim pripade vydaji opravdu na pockani. Je to v podstate jen orazitkovana zadost o PP.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Daajik



Karma: 1
Příspěvků: 23


« Odpověď #2 : Únor 02, 2011, 07:16:23 pm »

ja si na to vzpominam, ze se nas na radnici ptali, jestli chci taky tu kartu krome manzela, ale jelikoz ja jsem nepracovala, tak mi ji nedali a ani pak postou nedosla.Na zacatku pobytu jsme nemeli ani zadne info a tuhle kartu jsme pro me brali jako bezpredmetnou. A ted, kdyz jsem sla na radnici, tak mi rekli, ze uz je to ted vedene jen elektronicky a ze to mam resit pres Finanzamt a na Finanzamtu mi rekli,ze jelikoz nemam zadnou kartu za r.2009,musim prijit osobne.
Tak super, pokud nechteji to povoleni pro LSK. Ja si totiz matne vybavuju,ze po manzovi ho na radnici chteli.Ale asi to bylo v souvislosti s praci a pobytem tady.
No a to pracovni povoleni, to je taky veda. Mne rekli,ze trva 2-3 tydny, i kdyz jsem opakovane mluvila o nastupu 14.2. Ta `usmevava` baba mi dala kontakt na jinou, ktera se o to stara, tam se taky dovolat je opravdu stesti. A kdyz jsem se na na tu druhou dovolala, rekla mi uplne to same, ze mi to slibit nemuze. Nevis, da se to nak urychlit?Nevedela jsem,ze to jde na pockani. A navic nechapu, proc z toho delaji takovou vedu 3 mesice pred zrusenim omezeni pro CR.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |