Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21   Dolů
 
Autor Téma: Podmínky pro získání německého občanství.  (Přečteno 2115970 krát)
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #240 : Květen 17, 2014, 09:32:45 pm »

Jasne,ale ak ti to dali raz potom ti to predlzovali a potom kto mal unbefristet uz nemusel ziadat o nemecky pas...
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #241 : Květen 17, 2014, 09:37:29 pm »

pred revoluci jsi musel zadat o Nemecky pas protoze asylovy pas ti na nic nebyl nekdo ho uznaval nekdo nee
americani ho neuznaly nedaly my visum prestoze Americka spolecnost me oficialne zvala a garantovala vsechno za me Kanadani me dali visum bez problemu,Ty jsi jinou moznost nemel.Pred revoluci to bylo  jinak
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #242 : Květen 17, 2014, 09:39:20 pm »

Milan co poznam tych emigrantov po revoluci vratili azylove pasy a museli si ist na slovensko vybavit vtedy ceskoslovensky pas a po 1993 slovensky pas....
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #243 : Květen 17, 2014, 09:42:22 pm »

ano po revoluci ale ja jsem odesel 79 a o nemecky obcanstvy jsem zadal ca 84/85 to me ani ve snu nenapadlo ze se stane revoluce
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #244 : Květen 17, 2014, 09:49:34 pm »

Skoda,ze po revoluci nam nemci davali papiere na 18mes len alebo sezonne...ziadna sanca po 18mes na predlzenie nebola co viem...vtedy ludia za 18mes nasetrili tolko,ze ked marky zmenili skoro cely dom postavili na Slovensku:))))
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #245 : Květen 17, 2014, 10:10:46 pm »

bud rad ze to tak slo zanasi doby to neslo
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #246 : Květen 17, 2014, 10:12:55 pm »

za vasi doby mal kazdy pracu doma a zil ako clovek...dnes ludia musia odchadzat do cudziny aby prezili....
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #247 : Květen 18, 2014, 08:30:48 am »

hmhm ja nevym jak jsi stary ale nebylo to ruzovy. Job jsi mel ale jaky  kdy byjsi neokradal tak byjsi neprezil,Karieru jsi nemohl udelat musel
jsi byt clen Komunistycky strany,nemohl jsi nikam jezdit Ja mel tu vyhodu ze jsem mohl vyjizdet  byla to diktatura a to si nikdo z mladych neumy predstavyt
studovat jsem nemohl protoze Tata odmytl jid do strany. Na nas  Dum daly takovy dane ze stim Tatu donutily aby ho daroval statu atd atd. Ja jsem hodne aktivni v Kynolgii jsem taky rozhodci.Jak to vydim na vystavach psu jezdi tam hodne cechu a slovaku drive to nebylo mozny nedaly ti  povoleni ,nemely nato penize
a jiny ajiny veci.Hodne lidi zapomelo jakto tam drive bylo.Ze lidi musi se stehovat za praci nebo jezdid za pracy to je na celym svete.
Zde v Holansku je statystyka ze 75% Holandanu nepracuji v myste bydliste 55% jezdi denne vyc jak 100km. Stim maji taky nemci problemy
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #248 : Květen 18, 2014, 09:16:01 am »

Milan co dokazal kapitalizmu?Rokradnut republiku...bezpravie...nekvalitne potraviny..obrovska nezamestnanost....nebyt otvorenia prac.trhov v Eu  slovensko ma asi 40% nezamestnanost...korupcia...medziludske vztahy na sk na nule bode v cechach to o nic nieje lepsie...nemyslim si,ze by toto bolo idealne...ja mam socialne citenie preto komunista niesom,ale toto co ukazala ta kapitalisticka pakaz a vidime vysledky ich hospodarenia za 25r to je naozaj silna kava.Socializmus nemal ludom zakazovat cestovat na zapad vieru a ine veci a ludia by potom nebazili...vsetko co je zakazane laka..aj ked je pravda ze casy zapadneho nemecka ci rakuskeho silingu to bola ina doba nez je dnes.
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #249 : Květen 18, 2014, 09:26:44 am »

bylo to za komunistu lepsi? korupce byla,lidi kradly, proti tomu jsi nemohl nic ricy protoze byte zavrely atd
nechci rikat ze kapitalismus je perfektni ale komunismus se taky neozvedcil.Nezam zadny stat kde komunismus funguje
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #250 : Květen 18, 2014, 09:30:26 am »

Milan v Ceskoslovensku komunizmus nebol,ale socializmus.

Kazdy mal pracu a nikto sa neobal ze skonci na ulici ako dnes...boli proste socialne istoty ...spytaj sa dnes veciny ludi na sk kedy sa im zilo lepsie.Svinstva rezimu boli a su aj dnes.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #251 : Květen 18, 2014, 09:33:19 am »

Milan socialny kapitalizmus cize ak vyberieme dobre stranky kapitalizmu a dobre stranky socializmu a spojime to tak potom by mohol byt dostojnejsi zivot v cesko-slovensku...obnovit potravinovu sebestacnost nasich krajin....podporovat slovenskych a ceskych podnikatelov...odstranit byrokraciu...nasledne donutit podnikatelov ked sa im dari aby platili zamestnancov dostojne...nedovolit aby ceska a slovenska poda presla do ruk zapadu ci inych zahranicnych spekulantov...podporovat farmarov doma...byt solidarny voci najchudobnejsim....nedovolit aby fabriky z Korey dosli k nam a dostali danove prazdniny a zdierali nasich ludi...atd...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #252 : Květen 18, 2014, 11:12:57 am »

.nasledne donutit podnikatelov ked sa im dari aby platili zamestnancov dostojne
Jak se pozna, ze podnikateli se dari?
 A co je podle tebe dustojne?
A je ta" dustojnost"jeste vubec nejak odstupnovana?
Treba podle urovne vzdelani, praxe, samostanosti atd?
 Nebo maji mit vsichni stejne, aby si uklizecka, ktera si v 17 poridila decko, ale zato zadne vzdelani, vsak stat se o i postara, mohla doprat ve 20 to same, co ten podnikatel,kteremu se konecne v 50 zacalo darit a treba si za celozivotni drinu bude chtit poridit domek ve Spanelsku nebo zajistit vlastni deti?

No ale napred by se samozrejme mel postarat o tu uklizecku,aby i ona zila dustojne. Takze nejlepe koupit na Mallorce dvojdomek.Smích

Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #253 : Květen 18, 2014, 12:12:02 pm »

Didi vidim,ze si docela chapava  Smích Smích Smích Škleb
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #254 : Květen 18, 2014, 12:17:55 pm »

samozrejme stat se musi  o vsechno postarat takto bylo presne za komunistu.Ale ze to stat umele dodrzoval umele drzel nizky ceny
ceny ktery byly nizsi nez produkcni ceny.To jsou presne ty nazory s jakymy jsem se zde seznamyl ve vychodnim nemecku.
Ja jsem to videl kdyz nase firma prebyrala jeden Hotel ve Vychodnim Berline.Ja jsem vydel ty statystyky.V tom hotel pracovalo skoro 60 lidi
ten hotel pracoval porad v minusu.Hotel stejny kapacity zamestnava zde v Zapadni Evrope okolo 21 lidi + 10 Lidi evt na vypomoc.To znamena30 lidi tam bylo zamestano navyc.Produkty z vychodu nikdo nechtel.Ani vlastni lidi je nechteji proc? protoze kvalita byla spatna.Kdyz se unas prodavaly tak podcenou co delay samy vychodni staty aby se dostaly na valuty protoze vychodni valutu nikdo nechtel.Ja nevym proc vsichni rvou nadavaji ale vsichni tu vladu u vas  volily.Vys unas se rika demokracie konci po volbach.Tja
vys vsichni vychodni staty  nadavaji na EU ale proc se cpaly do EU nikdo je tam nenutil tam jid.Po pravde receno nam byse darilo lepe bez tech vychodnich statu.
konec nechci se stim vyce zabyvat.Kdyz se nekomu ta zapadni polityka  nelyby tak se musi vrati.Kdyz to tady ctu jak lidi si narikaji pisou ohledne zdravotnitstvy
ja jsem to videl moje sestra 2006 umyrala v Praze  my jsme ji platily soukromy pokoj aby nebyla na pokoji s 5 lidmy atd.Muj pokoj pro psi je v lepsi stavu a lepsi zarizeny jak ten privatni pokoj v nemocnici. Medikamenty jsem musel privazet protoze by je v Cechach nedostal moc drahy
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |