Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 21   Dolů
 
Autor Téma: Podmínky pro získání německého občanství.  (Přečteno 2115274 krát)
milda34
Host
« Odpověď #30 : Listopad 26, 2013, 07:59:04 pm »

Prozatim je v platnosti zakon (v ČR nevim jak v SR) že kdyz zazadáš a prijmes nemecke...
Prijdes o to české...
...
Dvoji občanství ma omezena pravidla, nelze ziskat druhe jen tak...
Jak jsem slyšel ( a poté se dočetl: http://domaci.eurozpravy.cz/politika/72303-zeman-podepsal-novy-zakon-zavadi-dvoji-obcanstvi/ - poslední odstavec), tak už by to od Nového roku nemělo platit - získat cizí státní občanství i na vlastní žádost už nepovede k automatické ztrátě českého.

Nicméně Old Shatterhande - až to s tím Německem budeš myslet vážně, porešeršuj a až poté se prosím ptej - tyto zcela obecné neinformované dotazy na "nejlepší signál na internet" apod. už tu byly mockrát...a vidíme, kam vedly. Za rok ze na ty samé ptákoviny ptáš zase.

Uz jsem to tady psal, zakon je na spadnuti a tem, kteri budou mit zajem o nemecke obcanstvi (nehlede na status, podle ktereho jim tady byl umoznen pobyt)  uz s nejvetsi pravdepodobnosti od 1.1.2014 nebude odebrano to ceske. Vim zcela presne, ze se toto v Cechach diskutuje uz od roku 2006:-) A jinak, pro zajemce prikladam informace k ziskani dvojiho obcanstvi. Velmi dobre minena rada pro vsechny: nevzdavejte se nikdy ceskeho, neni zadny duvod. Pro Haryho: rikej si so chces, i kdybych byl jedinej na svete, me tedy nektera ulehceni v zivote to dvoji prineslo (a nevyhody zadne).

Zdar, hezky vecer...

 

* Einbuergerung.pdf (103.53 KB - staženo 360 krát.)
* Einbuergerungsantrag.pdf (60.93 KB - staženo 361 krát.)
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #31 : Listopad 26, 2013, 08:57:30 pm »

brrr divný, že někdo chce být Němcem Smích Smích
A co je ti na ton divné? Spoustě lidí se tu prima žije, tak proč by neměli chtít přijmout i zdejší občanství?
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #32 : Listopad 26, 2013, 09:34:06 pm »

brrr divný, že někdo chce být Němcem Smích Smích

Jedna vec je ten byt. Ja to mam asi 32km do Mnichova ale cestou je jeste fura mestecek a vetsich nebo mensich vesnic a byty sou za polovinu a min...

Lze je ziskat v pohode privatne bez provize, vyplatnich pasek a jinych nesmyslu a jeste si vybrat...

Staci otevrit mistni mensi noviny...

A co se tyka toho divneho a byt Němcem. ..  Smích

Tak mi sme uvazovali ze kdyby přítelkyně ziskala občanství na ktere uz mela narok ale pote sme zjistili že kratkym pobytem v ČR o ten narok prisla...
A proc ?

No chteli sme dvoji občanství pro nasi dceru... Brzo dve  Mrknutí

A chtit nekomu zjednodušit zivot s tim že ma dvě občanství,  neznamena ze bychom chteli aby byla Němka. ..

Česka s dvojim občanstvím. ..

Ted uz je to jedno a bude-li to potreba zaridime to az to bude aktuální. ..
 Úsměv
Kdyby chtela byt treba policistka v Nemecku  Smích Škleb
« Poslední změna: Listopad 26, 2013, 09:37:50 pm od jirike » Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #33 : Listopad 27, 2013, 11:12:45 am »

Zaujimave...ja poznam vela slovakov co ziju nielen v Mnichove v bytoch aj 20km za Mnichovom  bytoch...niesu pod mostom....nasli si byt a byvaju tam...Unterhaching...Ottobrun...Aying...atd....

Tak mě se nepodařilo najít byt za rozumnou cenu ani 30 km za Mnichovem, nejblíž asi tak 50 km a to je už daleko. A když budu pracovat za Mnichovem budu mít plat asi o 400 Eur nižší, takže si člověk nevybere. Ale musím říct upřímně, že téměř po třech letech se mi tu nelíbí a vyzkoušela jsem dvě německé lokality, jednu u hranic a pak ve velkém městě a ani jedno není dobré, v jedné lokalitě dobré bydlení,ale nedostatek pracovních příležitostí, v druhé lokalitě velmi drahý život-hlavně bydlení, dostatek pracovních příležitostí. A německá mentalita mi taky není extra příjemná, mě to tu prostě nesedne po všech směrech, takže doufám, že se mi brzy podaří zvednout kotvy. Upřímně lituji i toho, že naše rodina koupila v Německu dům, teď jsou s tím jen starosti a pronajímat nemovitost Němcům, to je fakt lahůdka, jak jsou vyčůraní, to je hrůza, člověk aby měl pro jistotu několik pojistek pro právní ochranu atd.  A prodáš nemovitost dříve než po pěti letech, platíš opět jako mourovatý daně a náklady na rekonstrukci si ani nemůžeš odečíst atd.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #34 : Listopad 27, 2013, 11:52:08 am »

brrr divný, že někdo chce být Němcem Smích Smích
A co je ti na ton divné? Spoustě lidí se tu prima žije, tak proč by neměli chtít přijmout i zdejší občanství?

Přijmout občanství pro mě znamená stát se Němcem a to mě přijde i s ohledem na minulost tohoto národa docela nepřístojné. Chápu, že spousta lidí je tu především kvůli práci.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #35 : Listopad 27, 2013, 11:53:23 am »

brrr divný, že někdo chce být Němcem Smích Smích

Jedna vec je ten byt. Ja to mam asi 32km do Mnichova ale cestou je jeste fura mestecek a vetsich nebo mensich vesnic a byty sou za polovinu a min...

Lze je ziskat v pohode privatne bez provize, vyplatnich pasek a jinych nesmyslu a jeste si vybrat...

Staci otevrit mistni mensi noviny...

A co se tyka toho divneho a byt Němcem. ..  Smích

Tak mi sme uvazovali ze kdyby přítelkyně ziskala občanství na ktere uz mela narok ale pote sme zjistili že kratkym pobytem v ČR o ten narok prisla...
A proc ?

No chteli sme dvoji občanství pro nasi dceru... Brzo dve  Mrknutí

A chtit nekomu zjednodušit zivot s tim že ma dvě občanství,  neznamena ze bychom chteli aby byla Němka. ..

Česka s dvojim občanstvím. ..

Ted uz je to jedno a bude-li to potreba zaridime to az to bude aktuální. ..
 Úsměv
Kdyby chtela byt treba policistka v Nemecku  Smích Škleb

Tak to chápu
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #36 : Listopad 27, 2013, 07:04:53 pm »

 Dorotka aj medzi nemcami mas vela dobrych a ludskych ludi...len clovek nesmie ist knim stym negativnym einstellungom...po case ked zistia ze si fajn su viac otvoreni...ja niekedy s niektorimi  zajdem na veceru..myslim baby......s nemkami  si zaflirtujem a mozno raz snimi vsetkymi skoncim v posteli  Škleb Škleb Škleb

mas aj drblych...ale povedz uprimne kolko je takych ludi unas na sk`?Chod do Bratislavy.....hroza a des ako sa tam nasinci spravaju...na kazdom kroku odrb vydrb..sama zlatokopka atd...tam v nasom meste sa citim sto krat horsie nez v Mnichove kde som cudzinec.Vsade mas takych aj hentakych ludi....ale v Nemecku ani inde v cudzine by som nekupil byt....ani dom...doma v krajine kde som sa narodil ked tak mat rezervu...tu mozem cely zivot zit aj v podnajme to mi nevadi.
Zaznamenáno
marzan



Karma: 3
Příspěvků: 94


« Odpověď #37 : Listopad 27, 2013, 07:39:12 pm »

to jirike: servus, ak mi das link alebo povies kde do 30km od münchenu najdem byt za polovicnu cenu, hned sa stahujem a mas u mna tatarak a deset piv u romana v pupplingu
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #38 : Listopad 27, 2013, 09:26:32 pm »

Dorotka aj medzi nemcami mas vela dobrych a ludskych ludi...len clovek nesmie ist knim stym negativnym einstellungom...po case ked zistia ze si fajn su viac otvoreni...ja niekedy s niektorimi  zajdem na veceru..myslim baby......s nemkami  si zaflirtujem a mozno raz snimi vsetkymi skoncim v posteli  Škleb Škleb Škleb

mas aj drblych...ale povedz uprimne kolko je takych ludi unas na sk`?Chod do Bratislavy.....hroza a des ako sa tam nasinci spravaju...na kazdom kroku odrb vydrb..sama zlatokopka atd...tam v nasom meste sa citim sto krat horsie nez v Mnichove kde som cudzinec.Vsade mas takych aj hentakych ludi....ale v Nemecku ani inde v cudzine by som nekupil byt....ani dom...doma v krajine kde som sa narodil ked tak mat rezervu...tu mozem cely zivot zit aj v podnajme to mi nevadi.

Hary, já se starám o staré a nemocné Němce, chodím k nim domů, hovořím s nimi, nemám s nimi problém, ale divil by ses, když narazím na odsunutého Sudeťáka, kterých je tu v Mnichově fakt hodně, co si musím všechno vyslechnout, oni nezapomněli, ale česky zapomněli nebo spíš nikdy ani neuměli, přestože žili v ČR několik staletí. A my musíme německy mluvit, dokonce se v práci mezi sebou často nesmíme ani bavit česky, protože nám nerozumí, je to normální nebo se takto projevuje nadřazenost a povyšování se na jinými?
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #39 : Listopad 27, 2013, 09:27:38 pm »

to jirike: servus, ak mi das link alebo povies kde do 30km od münchenu najdem byt za polovicnu cenu, hned sa stahujem a mas u mna tatarak a deset piv u romana v pupplingu

já taky dám to samé a hned se stěhuji :-)
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #40 : Listopad 27, 2013, 10:38:38 pm »

přestože žili v ČR několik staletí. A my musíme německy mluvit, dokonce se v práci mezi sebou často nesmíme ani bavit česky, protože nám nerozumí, je to normální nebo se takto projevuje nadřazenost a povyšování se na jinými?

Ja tedy nejsem v dejinach tak zbehla, jak jsi mi dala najevo, tak je pro mne velka novinka, ze CR existuje jiz nekolik staleti.

Ja bych si tedy neprala, kdyby se treba o mne nekdo v nemocnici nebo v DD bavil v cizi reci. Je to neslusne a nema to s povysenosti vubec co delat.
Muj muz taky nema rad, kdyz nekdy nechtene skouzneme se synem do CJ, protoze nam nerozumi a ja ho plne chapu. A urcite si nemyslim, ze je povyseny.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #41 : Listopad 27, 2013, 10:41:34 pm »

tak koukám, že ty vůbec nechápeš psaný text  Smích Asi bude lepší, když se budeš doma bavit se svým manželem a synem, oni ti snad porozumí  Smích Smích A asi taky nechápeš, že pro Sudeťáky by to neměla být cizí řeč, když PO STALETÍ ŽILI V ČR. Já na ně nemluvím česky, ptám se jich německy, když bydleli tolik let v ČR, jestli umí česky.
« Poslední změna: Listopad 27, 2013, 10:46:07 pm od dorotkaforyou » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #42 : Listopad 27, 2013, 10:53:54 pm »

tak koukám, že ty vůbec nechápeš psaný text  Smích Asi bude lepší, když se budeš doma bavit se svým manželem a synem, oni ti snad porozumí  Smích Smích A asi taky nechápeš, že pro Sudeťáky by to neměla být cizí řeč, když PO STALETÍ ŽILI V ČR. Já na ně nemluvím česky, ptám se jich německy, když bydleli tolik let v ČR, jestli umí česky.

Ale oni nezili po staleti v CR, vis? Ona totiz  nikdy zadna CR po staleti NEEXISTOVALA. 
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #43 : Listopad 27, 2013, 11:08:37 pm »

Přijmout občanství pro mě znamená stát se Němcem a to mě přijde i s ohledem na minulost tohoto národa docela nepřístojné. Chápu, že spousta lidí je tu především kvůli práci.

Prijde mi jako vrchol amoralnosti a bezcharakternosti rypat se pri kazde prilezitosti v minulosti nejakeho naroda, ale pritom se ridit heslem "Geld stinkt nicht".
« Poslední změna: Listopad 27, 2013, 11:23:06 pm od Diddi » Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #44 : Listopad 27, 2013, 11:24:56 pm »

tak koukám, že ty vůbec nechápeš psaný text  Smích Asi bude lepší, když se budeš doma bavit se svým manželem a synem, oni ti snad porozumí  Smích Smích A asi taky nechápeš, že pro Sudeťáky by to neměla být cizí řeč, když PO STALETÍ ŽILI V ČR. Já na ně nemluvím česky, ptám se jich německy, když bydleli tolik let v ČR, jestli umí česky.

Ale oni nezili po staleti v CR, vis? Ona totiz  nikdy zadna CR po staleti

NEEXISTOVALA. 


tak to je pravda, tedy, když si hrát se slovíčky tak na českém území, ok? doufám, že už jsi uspokojená, manžel tě neuspokojuje?Co??? Smích Smích
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 21   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |