Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 21   Dolů
 
Autor Téma: Podmínky pro získání německého občanství.  (Přečteno 2115205 krát)
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #45 : Listopad 27, 2013, 11:28:45 pm »

Přijmout občanství pro mě znamená stát se Němcem a to mě přijde i s ohledem na minulost tohoto národa docela nepřístojné. Chápu, že spousta lidí je tu především kvůli práci.

Prijde mi jako vrchol amoralnosti a bezcharakternosti rypat se pri kazde prilezitosti v minulosti nejakeho naroda, ale pritom se ridit heslem "Geld stinkt nicht".

jim tenkrát nesmrděla krev na jejich rukou, proč by mě měli smrdět jejich peníze? A navíc ty peníze rozhodně nemám zadarmo. Nakonec se o tyto lidi  v nemoci a ve stáří starám, Němci se o svoje takto moc starat nechtějí, díky tomu tu mám práci a nějaké, docela vydřené peníze. Rozhodně musím říct, že v ČR jsem vydělávala peníze s menší námahou a často i daleko víc. Nemám pocit, že bych jim proto musela lézt do -) jako mnozí jiní
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #46 : Listopad 27, 2013, 11:34:06 pm »



tak to je pravda, tedy, když si hrát se slovíčky tak na českém území, ok? doufám, že už jsi uspokojená, manžel tě neuspokojuje?Co??? Smích Smích


Samozrejme, za zvuku bubinku a pistal, svitime si u toho loucemi, kvuli atmosfere.
 A koncim, protoze jsem si doposud mylne myslela, ze jsi potomek aspon prumerne inteligentniho tvora. Bohuzel jsem se zrejme mylila.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #47 : Listopad 27, 2013, 11:40:26 pm »



tak to je pravda, tedy, když si hrát se slovíčky tak na českém území, ok? doufám, že už jsi uspokojená, manžel tě neuspokojuje?Co??? Smích Smích


Samozrejme, za zvuku bubinku a pistal, svitime si u toho loucemi, kvuli atmosfere.
 A koncim, protoze jsem si doposud mylne myslela, ze jsi potomek aspon prumerne inteligentniho tvora. Bohuzel jsem se zrejme mylila.

potěšení je na mé straně, taky nemám zájem s tebou diskutovat. Jděte radši svítit Smích Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #48 : Listopad 27, 2013, 11:42:15 pm »

Dorotka napisala


Hary, já se starám o staré a nemocné Němce, chodím k nim domů, hovořím s nimi, nemám s nimi problém, ale divil by ses, když narazím na odsunutého Sudeťáka, kterých je tu v Mnichově fakt hodně, co si musím všechno vyslechnout, oni nezapomněli, ale česky zapomněli nebo spíš nikdy ani neuměli, přestože žili v ČR několik staletí. A my musíme německy mluvit, dokonce se v práci mezi sebou často nesmíme ani bavit česky, protože nám nerozumí, je to normální nebo se takto projevuje nadřazenost a povyšování se na jinými?


Ziaden clovek nema pravo a nemal by sa nad niekym povysovat....ani nemci ani slovaci nikto...to co sa niekedy stalo v Nemecku je hrozne....ale nie kazdy nemec bol nacista....nie kazdy nemec bol vrah....a vojaci Wermachtu to bolo povinne....vojaci SS tam sli fanatici a svine...ale aj medzi vajmi boli slusni ludia a nie kazdy zabijal civilistov....neni dobre pripominat stale nemcom ich minulost....co sa tym vyriesi.....co robili komunisti v 50r?kolkych ludi uveznili zabili atd ...50r to bol bolsevicky teror...asi kazdy narod az na par statov ma skvrny...mali by sme sa ztoho poucit a zit slusne.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #49 : Listopad 27, 2013, 11:47:10 pm »

Didi po nastupe Adolfa sudetaci v pohranici a v Cechach robili riadnu sarapatu....ale to uz boli pod vplyvom nemecka a ich cielom bolo rozbit cesko atd....no a po vojne museli vsetci ist do Nemecka...na jednu stranu az take nespravodlive to nebolo...svinstva robili aj sudetaci a kolaboranti medzi oboma narodmi....ale ako vravim rypanim sa v minulosti nic nevyriesi.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #50 : Listopad 27, 2013, 11:50:56 pm »

Dorotka napisala


Hary, já se starám o staré a nemocné Němce, chodím k nim domů, hovořím s nimi, nemám s nimi problém, ale divil by ses, když narazím na odsunutého Sudeťáka, kterých je tu v Mnichově fakt hodně, co si musím všechno vyslechnout, oni nezapomněli, ale česky zapomněli nebo spíš nikdy ani neuměli, přestože žili v ČR několik staletí. A my musíme německy mluvit, dokonce se v práci mezi sebou často nesmíme ani bavit česky, protože nám nerozumí, je to normální nebo se takto projevuje nadřazenost a povyšování se na jinými?


Ziaden clovek nema pravo a nemal by sa nad niekym povysovat....ani nemci ani slovaci nikto...to co sa niekedy stalo v Nemecku je hrozne....ale nie kazdy nemec bol nacista....nie kazdy nemec bol vrah....a vojaci Wermachtu to bolo povinne....vojaci SS tam sli fanatici a svine...ale aj medzi vajmi boli slusni ludia a nie kazdy zabijal civilistov....neni dobre pripominat stale nemcom ich minulost....co sa tym vyriesi.....co robili komunisti v 50r?kolkych ludi uveznili zabili atd ...50r to bol bolsevicky teror...asi kazdy narod az na par statov ma skvrny...mali by sme sa ztoho poucit a zit slusne.

Jistě, ale zapomínat by se taky nemělo a jak jsem psala, oni taky nezapomínají. Dnes to vypadá, že u SS asi nikdo nepracoval, kolik mělo asi SS pracovníků? A já jsem psala, že oni sami Sudeťáci mě jako Češce, která ošetřuje jejich nemocné blízké mi to stále říkají, že my Češi jsme je vyhnali a jestli já to vím, že si mohli vzít jen 20 kg  svých věcí,jejich rodiny na to doplatili zdravím atd. Já jim říkám, že to je už dávno, že to asi nebylo dobré, ale že válka taky nebyla dobrá a že já za to asi nemůžu vůbec, když jsem se narodila dávno po válce. Ale musím říct, že mi to už docela vadí.
A dnes je takový trend Němcům jejich válku a Hitlera nepřipomínat, ale jejich odsunutí, to se řeší stále a pomalu abychom se jim snad i omlouvali. Ale bohužel taková byla doba a oni si zvolili Hitlera a kdoví kde bysme dnes byli, kdyby tu válku vyhráli
« Poslední změna: Listopad 27, 2013, 11:58:15 pm od dorotkaforyou » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #51 : Listopad 28, 2013, 12:02:55 am »

Dorotka ked ti povedia nemci preco ste nas sudetakov vyhnali spytaj sa ich preco rozputali vojnu a uz sklapnu....ale z mojich skusenosti som sa este nestretol v Mnichove aby mi nemci nieco ako cudzincovi vycitali...a to som mal uz par konfliktov snimi...pracovnych...ale v ramci slusnosti sme si vymienali tvrde nazory:)...
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #52 : Listopad 28, 2013, 12:14:20 am »

Dorotka ked ti povedia nemci preco ste nas sudetakov vyhnali spytaj sa ich preco rozputali vojnu a uz sklapnu....ale z mojich skusenosti som sa este nestretol v Mnichove aby mi nemci nieco ako cudzincovi vycitali...a to som mal uz par konfliktov snimi...pracovnych...ale v ramci slusnosti sme si vymienali tvrde nazory:)...

asi proto, že nepracuješ se starými lidmi jako já. Mladý to dnes už nezajímá, jestli měli nějaký majetek někde v ČR. Když jsem ještě bydlela v českém pohraničí měla jsem za sousedku paní Fischerovou, Němku (uměkla česky jen dobrý den),kterou nechali v jejím domě bydlet komunisti i po válce, prostě ji neodsunuli a k ní jezdil její synovec, taky starší už pán, který její dům když umřela zdědil, ale tento pán byl naprosto v pohodě, říkal mi, že byl malý kluk, když museli odejít, že to nechápal tehdy proč. Když zdědil dům, vůbec o něj nestál a rychle ho pod cenou prodal. Nějak jsem se domnívala, že takhle už smýšlí všichni, ale tady v Německu vidím, že je to stále štve a Čechy moc nemusí
Zaznamenáno
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #53 : Listopad 28, 2013, 10:17:00 am »

Samozřejmě máš 100% pravdu. V Čechách se odjakživa přehlíželo, že sudet. němci nemluví česky. A nikdo s tím myslím něměl u nás problém. Muj děda a jeho předchůdci žili na českým uzemí staletí. Samozřejmě on nikdy česky neuměl. Jako dítě jsem mu nikdy nerozuměl. Takovou toleranci oni vuči nám ovšem na svém uzemí už nemají. Mluvit mezi sebou v práci česky-nepřípustné. Mám stejný zkušenosti. Ale ať si trhnou! Já tu taky nemíním žít napořád.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #54 : Listopad 28, 2013, 04:15:10 pm »

Samozřejmě máš 100% pravdu. V Čechách se odjakživa přehlíželo, že sudet. němci nemluví česky. A nikdo s tím myslím něměl u nás problém. Muj děda a jeho předchůdci žili na českým uzemí staletí. Samozřejmě on nikdy česky neuměl. Jako dítě jsem mu nikdy nerozuměl. Takovou toleranci oni vuči nám ovšem na svém uzemí už nemají. Mluvit mezi sebou v práci česky-nepřípustné. Mám stejný zkušenosti. Ale ať si trhnou! Já tu taky nemíním žít napořád.

Lzes, jako kdyz tiskne. To, ze tvuj deda neumel cesky, neznamena, ze to neumel nikdo.Asi to byla vec inteligence. Moje  babicka a cela jeji rodina zijici v Decine Podmoklech, pozdeji cast v Drazdanech je toho napr. dukazem.

A lzes i o nemecke netoleranci. Kdyby zadna nebyla, tak by napr. tato mensina jiz davno neexistovala a ten clanek vpravo by nemel proc vzniknout.

http://www.sorben.sachsen.de/168.html

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #55 : Listopad 28, 2013, 04:50:45 pm »

Samozřejmě máš 100% pravdu. V Čechách se odjakživa přehlíželo, že sudet. němci nemluví česky. A nikdo s tím myslím něměl u nás problém. Muj děda a jeho předchůdci žili na českým uzemí staletí. Samozřejmě on nikdy česky neuměl. Jako dítě jsem mu nikdy nerozuměl. Takovou toleranci oni vuči nám ovšem na svém uzemí už nemají. Mluvit mezi sebou v práci česky-nepřípustné. Mám stejný zkušenosti. Ale ať si trhnou! Já tu taky nemíním žít napořád.
Myslím, že zobecňuješ své zcela soukromé a subjektivní závěry... Že by etničtí Němci na území ČR jako celek neuměli česky, je dost nepravděpodobné. Asi to bude jak říká Diddi...
Rovněž s tou tolerancí - nevím, u jakých hulvátů pracuješ, ale já se pohybuji mezi akademiky a prpoblém nikdy s ničím nebyl - stejně tak jako si nedokážu představit, že by měli nějaký problém s česky mluvícím kolegou třeba zedníci. V každém kolektivu se hodnotí jiné vlastnosti, ale to, jakou má někdo mateřštinu, většinou žádný velký význam nemá.
Pokud je to ve Tvém zaměstnání jinak, pravděpodobně to nebude ten jediný problém...

Něco jiného by samozřejmě  bylo, kdybyste česky probírali pracovní věci, které se případně dotýkají i ostatních, nebo když z vašeho rozhovoru nekdo nabývá dojmu, že ostatní vesele drbete...první je škodlivé objektivně, druhé minimálně dost nefér.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kosmopolita



Karma: -25
Příspěvků: 348


« Odpověď #56 : Listopad 28, 2013, 06:29:32 pm »

U nás to tak prostě bylo a basta. A co já vím tak většina vesnice mluvila maximálně lámanou něnčinou. Nevím co mě napadáš že lžu. Zřejmě to bude asi naopak tou tvojí inteligencí, žeano? To jsou moje zážitky ty chytrá. Mě tvoje babička absolutně nezajímá. Takto to bylo v místech kde žila naše část něm. rodiny a fertig. Víc s tebou nemám co diskutovat.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #57 : Listopad 28, 2013, 06:46:51 pm »

vianoce sa blizia....a dalsi rok zanami....
« Poslední změna: Listopad 28, 2013, 06:51:05 pm od hary01 » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #58 : Listopad 28, 2013, 07:00:54 pm »

U nás to tak prostě bylo a basta. A co já vím tak většina vesnice mluvila maximálně lámanou něnčinou. Nevím co mě napadáš že lžu. Zřejmě to bude asi naopak tou tvojí inteligencí, žeano? To jsou moje zážitky ty chytrá. Mě tvoje babička absolutně nezajímá. Takto to bylo v místech kde žila naše část něm. rodiny a fertig. Víc s tebou nemám co diskutovat.
Tys asi myslel lámanou češtinu, ale ono to vyjde nastejno. Informační a diskusní přínos stejně +- 0.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
jirike
Host
« Odpověď #59 : Listopad 28, 2013, 07:07:41 pm »

I ja ze stavby a stavebních firem musim potvrdit maximální toleranci...
Každý toleruje mou tragickou němčinu a vždy se snaží me to vysvetlit jinak pokud nerozumim.
U jedne firmy sem mel ceskeho kolegu a bavili sme se normalne cesky.
A pokud s nama byl i nemecky kolega, ten cesky mu prekladal podstatne casti toho co sme resili, nebo nase ceske vtipky  Úsměv
Ted delam pro ciste nemeckou firmu, teda tri firmy v jednom baraku.
Tata a dva synove... 12 lidi kazde rano nez se rozprchnou na ruzne zakazky.
Trpelivost, usmevy s pochopenim, slova jako ze nevadi apod. kdyz se omluvim ze nejakemu detailu nerozumim...
Uplne super zatim ve vech smerech  Úsměv

Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 21   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |