Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 21   Dolů
 
Autor Téma: Podmínky pro získání německého občanství.  (Přečteno 2115213 krát)
Old Shatterhand



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #90 : Listopad 30, 2013, 08:43:13 pm »


Pro hary01: Ahoj a předem děkuji za další odepsání moc si toho vážím i rady,ale já jsem na milion procent jistej a vím co dělám a mosty pálím,protože kdybych tady měl řešit všecky důvody co mě mrzí na čr nebo proč potřebuji pouze německé občanství to by bylo na kolik stránek,že by tu každý začal spát jako za dob becherovky Miloše Zemana. ;DDalších x důvodu je hodně,ale nechci tu přitápět do kotle,protože vidím,že to tady je žhavé hodně i bezemně a to jsem chtěl jen u pár bodů poradit nic víc a lidi se jen zbytečně hádat a urážej,ale i přesto jsem si to přečetl a hodně zasmál a jen znova utvrdil v tom co jsem tu psal jak se lidi k sobě chovaj zbytečně hnusně i bezdůvodně a když vidím jaká nenávist je u lidí,tak je jasné kam to vede a zánik je jasnej jen nikdo neví kdy a jak.Další důvod je takový,že nesouhlasím stím jak to v čr funguje a jak se to celkově vyvíjí myslím komplet situaci a už nevím,kdo to tady psal,ale ten dotyčnej měl skoro ve všem pravdu,takže tady nemá cenu se hádat stejně nikdo nic neovlivníme a měli bychom si naopak všichni ve těžký chvilce pomáhat,protože děsí mě myšlenka jak se k sobě budou chovat lidi až vypukne buchví co ve světě at to bude cokoliv.Lidi místo pomoci se radči ušlapou navzájem a ano vím nikde to není bez problémů,ale to proč chci jen německé občanství je jen moje osobní věc a mám k tomu opravdu hodně důvodu a to hlavně pracovních,protože nejsem typ člověka co by někam jen jezdil ždímat cizí vlády jako jiný co se pak vracej zpět,ale to je každýho věc,protože nikomu nemůžeme nic nakazovat a každý,kdo nemá papíry na hlavu ví co dělá nebo by to měl vědět,že to může mít výhody i nevýhody a proto si ten člověk musí takovýhle věci upřímně v hlavě srovnat,jestli se mu to vyplatí a jestli je člověk nato stavenej.

Jinak se omlouvám,že jsem více dní nepsal,ale měl jsem hrozně moc práce a pak jsem se snažil najít nějaké to bydlení nebo něco ke koupi či pronájmů v německu,ale je to všecko zabrané a to více km od všech hlavních měst,ale třeba najdu nový bydlení a lepší uvidíme. Co??? Kroutím očima

Jinak se zbytečně nehádejte akorát si všichni zkracujete život a toho by si každý měl vážit,protože každý žijem jen jednou a proč si to ještě ten život urychlovat a víc níčit jako kdyby ten život už tak nebyl těžký.A to neřeším jak jsou drahé léky,když někdo se chce uzdravit a stát nikdy nepomůže a pokud je člověk bez peněz,tak prostě umře a nikdo nepomůže a kdo se chce tomuto vyhnout,tak doporučuji se zbytečně nehádat-nenervovat-nerozčilovat a další,protože jak Vám prdne cévka nebo něco jiného,tak už máte navždy smůlu to Vám přece zato nestojí a to nikomu si myslím.Ale jinak mi do toho nic není,ale jen si myslím,že tyto stránky tu jsou proto,aby ten kdo má zájem nebo trpělivost a má zkušenosti,aby poradil těm co začínaj nebo chtěj začít dělat cokoliv v německu nikoliv hádky to nikomu nic nepřinese

Všem přeji hezký večer a víkend.

Old Shatterhand
Zaznamenáno
Peter_Bruckner



Karma: -8
Příspěvků: 22


« Odpověď #91 : Prosinec 01, 2013, 07:15:46 pm »


Old Shatterhande Já ti velice přeji s celého srdce at ti to tam vyjde,ale pokud nenajdeš v Německu jiné bydlení a bude to vše kolem rozprodané,tak doporučuji nějakou levnou ubytovnu nebo pořídit levný karavan a můžeš pak dočasně bydlet na kolečkách tedy než si najdeš něco co bys mohl koupit nebo mít pronajmuté od někoho.A hlavně díky karavanu můžeš parkovat a spát skoro kde chceš a pak bys objevil i místo pro lepší signál na internet.

PS: Haryho ber trochu s rezervou on moc rád všem radí,ale špatně a buchví kolika lidem ještě.Možná to nemyslí špatně,ale informace od něj nejsou spolehlivé,takže nenech si do ničeho mluvit aní do občanství aní jiných věcí to je jen tvá věc a aní já bych si do toho nenechal kecat a takhle by to měl mít každý,kdo to myslí vážně stím jít do Německa at by to bylo za dvojí občanství nebo jen jedno to Německé co si přeješ ty,takže držím palce.To víš češi a slováci prostě neporadí a nepomůžou,ale to samé jim pak vadí ve světě.

Přeji hezký večer. Mrknutí
Zaznamenáno
Peter_Bruckner



Karma: -8
Příspěvků: 22


« Odpověď #92 : Prosinec 01, 2013, 07:28:21 pm »



 Ještě jsem zapomněl říct jednu věc i kdyby hary nebo kdokoliv jiný Vám všem to občanství nějak nedoporučoval,tak doporučuji at se každý rozhodne sám podle sebe nikoliv nějaké většiny.(Nic ve zlém,ale nikdo nemá právo aní hary nikomu něco vymlouvat,pokud ten člověk to chce a ví co dělá nebo se mu to hodí pro jakýkoliv účel.Vám přece taky nikdo neříká,abyste všichni šly z německa do země původu,tak proč někomu něco vyvracet(názory a rady v pořádku),ale vymlouvat někomu něco už není rada aní pomoc.Ti co chtěj mít své nebo dvojí at maj podle sebe a svého uvážení a ti co chtěj pouze jedno a třeba německé,tak at si ho vemou a vyzkouší na vlastní kůži,jestli to má nebo nemá cenu,ale věřím,že hodně lidem to pomůže a že to nechtěj pouze lidi co Německo využívaj jen kvůli tomu aby si někdo víc vydělal a pak to utrácel jinde.Ano je to každého věc,ale proto je i každého věc to jaké chce mít občanství.Dokud je šance,tak jednejte,protože komunisti Vám to pak všem zakážou měnit občanství.

Jedna moje mladá kamarádka měla nebo ještě má asi 25 a víc občanství a taky jí nikdo neříká,že je praštěná,protože je to jen její věc.A to respektuju i já a je to dokonce slovenka. Škleb
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #93 : Prosinec 01, 2013, 07:32:16 pm »

Peter Bruckner kazdy normalny clovek nepali ziadne mosty doma ani ked odzije v cudzine dlhe roky...clovek nikdy nevie co sa mu moze stat v cudzine ...kolko emigrantov sa uz vratilo na stare kolena domov...jednoducho zivotne okolnosti cloveka mozu ktomu donutit.Hrdinstvo v tomto pripade nieje na miesto.
Zaznamenáno
Peter_Bruckner



Karma: -8
Příspěvků: 22


« Odpověď #94 : Prosinec 01, 2013, 08:21:48 pm »

Hary

 Jak jsem tady četl hodně ty diskuze a příspěvky,tak jsem se nestačil divit co se tady řešilo za věci,ale ted k věci.Pokud někdo za sebou pálí všecky mosty,tak to přece neznamená,že by člověk musel být nemocný nebo kriminálník.Já znal hodně lidí co odešlo kvůli špatné politice nebo z jiným důvodu a byli to naprosto normální lidi to bys pak musel za krysu a nenormálního člověka považovat i všecky francouské herce co odešly kvůli velkým daním co zavedl Hollande premiér nebo jak se jmenoval přesně.Těch důvodu může každý mít několik a proto,že každý má jiný důvod,tak je velmi těžké někoho posuzovat,když toho člověka dobře osobně neznáme.

Jinak máš pravdu to nikdy nevíš co se stane v cizině,ale to samé platí pro vlastní rodnou hroudu,kde se člověk narodil a aby se člověk držel doma jen proto,aby se někomu zavděčil je hloupost,pokud člověk chce něco dokázat,tak at jde nehledě nato,jestli se člověk má zájem vrátit nebo né.Ono aní nejde o hrdinstvo jak píšeš,ale prostě to že nikde není psáno jako zákaz nebo zákon nebo podmínka,že člověk se musí vracet nebo vrátit to neexistuje v případě,že nebudou u moci zase komunisti to by pak bylo jasné,ale znám mnoho lidí co se vrátilo a také nevratilo,takže není to spíše jejich věc proč tam jdou a za čím a jestli se vrátí nevratí nebo navštíví či né svojí zem původu narození hm? (Kdyt nám dotoho vlastně nic aní není aní jiným lidem a spíše bychom zdě měli všem radit pomáhat a né někomu něco vymlouvat jen ze závisti.Ono taky hodně lidí se tak dobře zajistí,že pak aní na stará kolena neprahnou o to vidět místo narození,takže tohle jsou pouze fráze,protože né každý by snámi souhlasil třeba se 80% lidí vrátí at se jim tam vše daří nebo nedaří,ale takových 20% těch co nemaj zájem se nevrátí a nebo dokonce nenavštíví a to jsem znal taky takový lidi a taky to tak bylo do jejich smrti,takže spíše to bude pro lidi co jsou melancholický a rádi vzpomínaj na dětství či kamarády,ale pak je ta další sorta lidí co radči z Německa místo do ČR zajedou třeba někam k moři.

Třeba za dob válek se mnoho lidí už nikdy domů nevrátilo a aby se někdo domů vrátil,tak nato taky musí svojí vlast milovat a musí zato stát,ale v tomhle je zbytečné diskutovat každý jinak myslí a každý má jiné cíle a jsou lidi kteří prostě řeknou že se nevrátí a dodrží to,ale to neznamená,že by jiný to udělat nemohli jen je hloupé říkat,že to udělá uplně každý.

Taky to ber stím,že mnoho lidí jde za lepším bydlením i prací a chce v té zemi žít až do smrti a třeba i volit a k tomu občanství je podmínkou,takže netřeba o tom polemizovat JEST to zprávné či nikoliv. Smích
« Poslední změna: Prosinec 01, 2013, 08:30:05 pm od Peter_Bruckner » Zaznamenáno
Peter_Bruckner



Karma: -8
Příspěvků: 22


« Odpověď #95 : Prosinec 01, 2013, 08:39:22 pm »



 Ještě jsem zapomněl dodat,že většinou se vracej pouze lidi co si tam jedou nahrabat peníze,ale lidi co chtěj občanství myslím to Německé,tak je logické,že se člověk už vracet nebude,aby pak 10 let čekal než dostane zas to České a mít oboje občanství no nevím podle mě je to zbytečné,ale záleží jak pro koho,ale pokud chce pouze Německé,tak at si ho vezme.Neříkám kdyby tam nikdy nebyl,tak to bych poradil nejdřív prozkoumat a pak rozmyslet,ale pokud tam někdo žije celé roky a pak chce vše ofiko,tak zákony to umožnuji... Valím oči! Super! Jen si potom musí dát pozor na jiné zákony a taky,že velká disciplína = tvrdší zákony pro lidi a né jako třeba na ČR nebo SK a jiných.Pokud tady více lidí chce být doma nebo mít dvojí občanství nebo dokonce cizí občanství,tak at si to splní a vrátit to lze kdykoliv i když velmi obtížně,ale jde a to je hlavní...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #96 : Prosinec 01, 2013, 08:39:59 pm »

Moc pěkně vyjádření a popis...  Úsměv

Hary ma ale jen svou pravdu a realitu...
Zaznamenáno
Peter_Bruckner



Karma: -8
Příspěvků: 22


« Odpověď #97 : Prosinec 01, 2013, 08:59:29 pm »


jirike to máš pravdu,ale snad si jednou hary najde odkazy který mu dokážou,že mám pravdu třeba to stou kriminalitou nebo jiné věci,ale já se naněj nezlobím i když má jiné názory a bohužel nepřesné,ale i tak mu to neberu,protože ono se pravda lidem špatně vysvětluje natož dokazuje.Kdybych měl více času,tak bych velmi rád našel potvrzujicí důkazy o mojí verzi,ale za prvé práce mi blokuje čas a odkaz nevím,jestli bych našel i když existuje.

PS: Ono totiž zaslepenej člověk kolikrát pravdu nevidí a někdy je potřeba toho člověka pořádně bacit po makovici,aby začal vnímat,ale tohle je třeba naprosto marné u komunistů tam by nepomohl aní pendrek po hlavě. Škleb

Jinak jirike děkuji a doufám,že jednou hary uzná,že všichni tady maj pravdu,protože zato se člověk nemusí stydět nikdo není dokonalej,ale jediná věc která mě mrzí u haryho je taková,že místo pomoci nebo rady nový lidi přemlouvá nebo jim vymlouvá jejich cíl a mě to popravdě přijde trochu jako strach nebo závist,aby se někomu tam líp nevedlo nebo nedej bože nedařilo.Možná je to jen můj pocit,ale to je jako kdybych já nutil haryho,aby se z Německa vrátil zpět na Slovensko,tak si myslím,že by reágoval uplně stejně nehledě nato,jestli by se jednou chtěl či nechtěl vrátit.

Moje motto: Člověk se celý život učí a jen tim,že chce poznávat svět a jiné místa,tak se daleko více přiučí než pouze tomu co se naučí doma.Je to jako skládačka PUZZLE každý díl = velký zkušenosti o VOOOOOOOO TOM TO JE Pitkin. Škleb
Zaznamenáno
Old Shatterhand



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #98 : Prosinec 08, 2013, 07:54:06 pm »


Pro Peter_Bruckner:

Zdravím a přeji hezký večer,
stím karavanem to je snad nejlepší nápad to už mě taky napadlo a taky jsem to tak dřív dělal,když jsem víc nebo častěji jezdil po světě,ale pak sem se ho zbavil a to byla asi ta největší chyba,ale přemýšlím,že si koupím znová další a nový a že tentokrát si ho nechám,alespon po dobu než něco nového najdu v německu jako bydlení atd a ten signál jsem testoval na hodně místech,ale bylo složité to hledat a někde to bylo horší někde zas lepší,ale to co jsem potřeboval to se hledalo špatně jako velký nebo lepší signál nebo alias dobrý ping.

Jinak já jsem se tady registroval jen proto,abych získal názory a rady jiných lidí,ale Petere bát se nemusíte,protože já bych si to od nikoho nikdy vymluvit nenechal i kdybych měl skončit jako bezdomovec i když to nehrozí,ale co chci si splním za každou cenu.Takže vysvětlovat tady proč to chci nebo jestli práce nebo oboje to asi nemá smysl tady,ale na body na které jsem si myslel,že dostanu odpovědi jsem nakonec nedostal žádné a akorát se to tady jen zbytečně hádalo jako malé děti,takže bohužel musím zjištovat info jinde a je to obtížné hold souhlasím stím Vaším názorem co jste psal už nevím na jakém forum to stím pomáháním lidem...

Všem přeji hezké svátky a dodatečně za mikuláše a proto,že tu asi už nebudu,tak přeji hezké svátky a hezký vánoce a nový rok,protože už tady asi chodit nebudu nebo až na nový rok,pokud to bude mít smysl.

Old Shatterhand
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #99 : Prosinec 08, 2013, 08:10:37 pm »

Peter co ja vyhovaram ludom?Ty myslis,ze kazdy tak prahne po nemeckom obcianstve ako Ty?
Zaznamenáno
lubika



Karma: -15
Příspěvků: 28


« Odpověď #100 : Prosinec 10, 2013, 10:04:45 pm »

Ahojte, ja napisem svoju skusenost. Na vikende v Prahe mi ukradli penazenku so vsetkymi dokladmi.Ze  som musela naspat autom, aj ked som mala zaplatenu letenku uz sa ani nerozculujem, ale co ma prekvapilo v mnichove pri generalnej konzultantke, neviem ci to viete. ak pracujete a zijete v zahranici, nemate narok na obciansky preukaz, len pas.Normalne sa musite odhlasit z Sk, a odovzdat obciansky preukaz.A bola tam baba, co sa vydala za nemca, ktorej povedala, ze si moze nechat slovenske obcianstvo, a dostane aj nemecke.
A co sa tyka nemeckeho obcianstva, suhlasim s Harym, chlapec by si mal cosi odzit v nemecku a tak sa rozhodnut, ci chce obcianstvo. A nie nema paru o zivote tu, vypytuje sa na vsetko mozne, ale je presvedceny, ze chce nemecke obcianstvo.My pre nemcov zostaneme stale ludia z vychodu, aj keby sme mali nemecke obcianstvo. Zeny z vychodneho bloku, ktore si chcu nemeckym chlapom zabezpecit pohodlny zivot.A vychodni nemci pre nich ostanu stale OSI, preklinaju Kohla, ze zlucil Nemecko a oni musia doplacat na vychodnych susedoch.A co ja si vsimam, prave ti OSI su ovela usilovnejsi a ambicioznejsi.A casto aj vzdelanejsi, zapadni nemci su vacsinou bez ambicii.Oni sa chcu mat dobre, mali sa dobre pred eurom, a otvorenim hranic, prisla laCNEJSIA PRACOVNA konkurencia z vychodu, a oni sa musia odrazu viac snazit.Co si tak vsimam mentalita bavorskych ludi je velmi podobna mentalite slovakom zijucim na vychodnom slovensku. Sporit a nieco vlastnit.   
    Co sa tyka byvania s tym privesom som uz pocula od znameho, ktory tak byval rok. Inac wohnheim odporucam na zaciatok, pokial este nemas pracu, byt nedostanes.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #101 : Prosinec 10, 2013, 10:51:51 pm »

A co ja si vsimam, prave ti OSI su ovela usilovnejsi a ambicioznejsi.A casto aj vzdelanejsi, zapadni nemci su vacsinou bez ambicii.Oni sa chcu mat dobre, mali sa dobre pred eurom, a otvorenim hranic, prisla laCNEJSIA PRACOVNA konkurencia z vychodu, a oni sa musia odrazu viac snazit.Co si tak vsimam mentalita bavorskych ludi je velmi podobna mentalite slovakom zijucim na vychodnom slovensku. Sporit a nieco vlastnit.   
    Co sa tyka byvania s tym privesom som uz pocula od znameho, ktory tak byval rok. Inac wohnheim odporucam na zaciatok, pokial este nemas pracu, byt nedostanes.

A jak se to pozna , ze ti "OSI", (kdyz uz to chces psat, tak bys to mozna mela napsat spravne -ossis) jak pises, jsou usilovnejsi a snazivejsi a ze zapadni Nemci jsou bez ambici? To musis znat velmi dobre bezpocet jak vychodnich, tak zapadnich Nemcu, ze mas odvahu srovnavat a psat tady neco takoveho.
A proc myslis, ze se meli zapadni Nemci  pred otevrenim hranic tak dobre? To myslis, ze jim nekdo neco daroval? Nebylo to spis naopak, ze zapadni Nemecko narvalo do vychodniho nevim kolik miliard Euro, vychodni Nemci meli z niceho nic stejnou lekarskou peci, skoro stejne duchody, ackoliv na ne nedali ani marku? A jeste dostal kazdy ossi tenkrat 100 DM na uvitanou. Vis kolik to je penez pri zhruba 40 milionech lidi? A kdo to zaplatil?  O nedobrovolnem prispevku na solidaritu, ktery odvadeji dodnes z platu, ani nemluve.A ze zapadni Nemci ted kvuli nim, hlavne kvuli nim, maji mensi duchody a mnohdy nevyhovujici lekarskou peci, to taky asi nevis.
Pises, ze se chteji mit dobre. A proc by nemeli? Oni se totiz pred otevrenim hranic meli skutecne dobre. Ale jiste se ted nemaji hure, protoze prisla, vetsinou naopak hure vzdelana konkurence z vychodu, kde byl driv kazdy druhy inzenyr, coz ale ve skutecnosti znamenalo, ze mel znalosti na urovni stredoskolaka.
A jeste by me zajimalo, kdyz jsou ti ossis tak ambiciozni a usilovni, proc kazdej, kterej jen trochu muze, se nacpe nekam na zapad, takze v dusledku jsou ve vychodnim Nemecku mesta, ktera defacto vymiraji? Jsou tam liduprazdna sidliste a zustavaji tam jenom stari obcane. To je fakt. Mas pro to nejake vysvetleni? Proc si po skoro ctvrt stoleti neumi nejak poradit?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #102 : Prosinec 11, 2013, 07:19:55 am »

Bože...  Smích
Čeho ja se ještě nedočkám  Škleb Škleb
Že tady někdo napíše že mentalita bavorských Němců je podobna mentalite lidi zijicim na východním Slovensku. ..

Rozhodne neni, nesouhlasim...

Mentalita Slovaku a to plati tim vice cim jsou vychodneji je podobna mentalite lidi z byvaleho SSSR ale rozhodne ne s Nemci a uz vubec ne bavorskými...

Par mesicu sem pracoval nahore na brehu Odry na nemecke strane Schwedt nad Odrou.
Tam je mentalita Němců jina nez tady dole v Bavorsku ale ani nahodou podobna te slovenske.

Kazdy ma pravo na nazor ale tenhle povazuju za vtip tydne  Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #103 : Prosinec 11, 2013, 07:43:52 am »


 Lubika kazdy kto ma trvaly pobyt v zahranici by mal odovzdat slovensky obciansky doma zrusit trvaly pobyt nechat si tam prechodny a tu byt len so slovenskym pasom...ale nikto to nerobi a ludia maju dva trvale pobyty a obciansky preukaz maju...nikto to nekontroluje a povazujem to za blbost zrusit si doma trvaly pobyt a odovzdat obciansky.


 Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #104 : Prosinec 11, 2013, 07:47:07 am »

Jirike co to pises za debiliny ze slovenska mentalita je podobna mentalite ruskej...ci mas pocit ze vy cesi ste podobni nemcom?Kua ked sme mali republiku svami spolocnu snazili ste sa nas odrbat kde sa dalo ..v cechach ste si nechali skoly priemysel atd a nam dali polnohospodarstvo...nikdy sa svami nedala robit poctiva politika,lebo ste opravim sa viac vypocitavejdi ...cest vynimkam...Otom ze v Cechach v r 1948 vyhrali komunisti ani nepisem....unas vyhrala demokraticka strana...
« Poslední změna: Prosinec 11, 2013, 12:03:28 pm od hary01 » Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 21   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Reckog.gr © 2024
Řecko očima krajanů. Informace o práci, ubytování, studiu a cestování v Řecku. Česká a slovenká krajanská komunita žijící v Řecku.

Zahnarzt München |